60 Bin Sağlık Personeline 1 Kademe Verildi!

632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2011 yılı içerisinde 657’ye geçirilen sözleşmeli sağlık çalışanlarından daha önce ''gizli sicil terfisi'' almayan 60 binden fazla sağlık personeline geçtiğimiz günlerde 1 kademe verildi.

60 Bin Sağlık Personeline 1 Kademe Verildi!

2011 yılı itibariyle Bakanlık bünyesinde görev yapan 4924 sayılı kanuna tabi çalışan 17 bin sağlıkçı ile 4/B sözleşmeli statüde ebe, hemşire ve att vb ünvanlar da çalışan 45 bin sağlık çalışanına 632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 657 sayılı kanuna getirilen geçici madde kapsamında 657 kadrolarına geçirilmişti.

Bilindiği üzere 2011 yılına kadar 657 tabi memurlara her yıl verilen sicil notunun 90 ve üstünde olması kaydıyla 1 kademe ilave ediliyordu. 2011 yılı itibariyle kaldırılan bu uygulamadan sonra 8 yıl  içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanmaya başlandı. 

TIKLAYIN

2011'de kadroya geçen ve daha önce '' gizli sicil terfisi'' almayan 60 binden fazla sağlık personeline geçtiğimiz günlerde 1 kademe verildi. 

DERECE KADEMENİN ÖNEMİ

Sağlıkta derece kadamenin en önemli faydası alınacak sabit ek ödeme miktarının artması ile ilgili. Personel Sağlık olarak derece ve kadameye göre hangi sağlık personeli ne kadar sabit ek ödeme alır hesapladık. Ulaşmak için tıklayınız.

Sabit Ek Ödemenin dışında maaş çarpanı ve katsayılarıda değiştiği için maaşlarda artışda meydane gelir. Yine derece kademe emekli maaşı ve emekli ikramiyesini doğrudan etkiler.

Sabit ek ödeme nasıl hesaplanır? görmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 12:29

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER