4/D’li Sürekli İşçi Tediye Ödemesi Ne Kadar Olacak?

2019 yılı 4. son tediye ( ikramiye ) ödemesi Kamuda çalışan tüm işçilerin yararlandığı gibi Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde çalışan sürekli işçilerede 13 aralık’ta ödenecek. 13 günlük olarak hesaplanan tediye ödemeleri yılın ilk altı ayında ikisi, ikinci altı ayında ise ikisi olmak üzere aldığı ödemelerdir.

Ekonomi 12.12.2019, 12:33 12.12.2019, 12:40 Güler Sağlam
4/D’li Sürekli İşçi Tediye Ödemesi Ne Kadar Olacak?

%20 vergi kesintisi yapılarak hesaplanan tediye tutarıdır.

Buradaki ücret asgari ücret + %8 olarak hesaplanmıştır.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bu tutar kadro öncesinde %10 %20 %30 ve katları olarak calışanları kapsamaz. çünkü yuzde farkı ile çalışanların günlük ücretleri farklıdır.

Bu hesaplamaya agi, çocuk, yol, yakacak, fazla mesai gibi ücretler dahil değildir. sadece günlük bürüt ücret baz alınarak tutar belirlenir. can doğan abimize tşkler .

Kaynak: Ali Bozkurt

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Memur 2 yıl önce
İşçi kardeşlerimiz güzel günlerde harcasınlar kışın şu zor ve soğuk günlerinde bir nebze içini ısıtır insanın. Biz memurlar olarak hiç yaşamadık bu hissiyatı. Maaş dışında yıllardır hiç bir ek ücret almadan çalışıyoruz. En azından yılda iki defa emekliye olduğu gibi bizlere de bayram ikramiyesi ödense kamu da ki bu eşitsizlik kapanmış olur. 10 yıllık memurum, üç yıl önce (kusura bakmayın çoğu böyle) torpille işe girip kadro olan kardeşlerimiz bizlerin maaşlarına ulaşmışken bizler yerimizde sayıp hatta geri gidiyoruz. Bu durumda bir saçmalık yok mu sizce de
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?