4D Sürekli İşçilerinin TİS Kaynaklı Geriye Dönük Alacakları Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı ve Öz Sağlık-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi (TİS) sonrası kamu işçilerinin alacağı toplu rakamlar da netleşmeye başladı.

Ekonomi 13.09.2021, 02:51 13.09.2021, 09:51 Güler Sağlam
4D Sürekli İşçilerinin TİS Kaynaklı Geriye Dönük Alacakları Belli Oldu!

Kamuda yüz binlerce çalışan işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme aylar sonra Sağlık Bakanlığı ve yetkili olan Öz Sağlık-İş Sendikası arasında imzalandı. Açıklanan zam oranları sonrası 4 Dli işçiler, kalan mağduriyetlerin de giderilmesini bekliyor. Özellikle 696 KHKlı işçiler için tayin becayiş ve zorunlu emeklilik konusu gündemin ilk sıralarında yer alıyor. 

Kamu çerçeve protokolü sonrası uzmanlar hesaplama yaparak işçilerin geriye dönük alacaklarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyorlar. Son olarak paylaşılan tabloda %20 vergi diliminde NET: 10.040 TL yer alırken, %27 vergi diliminde NET: 9.152 TL olarak hesaplandı. Bu tabloya göre; Gece zammı ve Resmi Tatillerde çalışmalar, eşi çalışmayan, çocuklu ve bekar işçiler için değişiklik gösterecektir. 

Tabloda yer alan tahminlerin gerçekleşmesi durumunda ise toplamda 9 bin TL civarında net toplu sözleşme ücreti işçilerin hesaplarına yansıyacak.

İŞTE SON HESAPLAMALAR VE TABLO

Yukarıdaki tabloya ek olarak Denge Ödeneği farkı: 220,41 TL ve Giyim Yardımı Farkı 66,86 TL ilave edilecek.

Bunlarla beraber Toplam Brüt ücret: 14.932,80 TL olurken, %20 vergi diliminde olan bir işçi net 10.040,96 TL alırken, % 27 vergi diliminde olan ise NET 9.152,46 TL toplu sözleşme farkı geri dönük ücreti alacaktır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
ali 3 gün önce
oh ne güzel millet okusun sınava girip atansın siz torpille gelin memurdan çok maaş alın
Burcu Gibi 2 gün önce
sen sürekli işçi olarak çalışanların kör cahil olduğunu falan mı zannediyorsun? yıllarca sömürüldük, haklar verilmedi, 657'ye tabi olanların yerine mesailere bırakıldık, yıllık izin hakları verilmedi, analık hakkı verilmedi vs vs vs o zamanda yazık ya bu taşeron arkadaşlara dediniz mi? aynı masada çalıştıkları arkadaşlar maaşlarını günü gününe alırken o zamanda bu kadar gevşek bir şekilde aaaa nasıl olur haksızlık bu dediniz mi? Siz taşeron adı altında çalışanların önlisans, lisans ve yüksek lisans mezunu olup, devlet politikaları yüzünden sizin gibilerin hakaretlerine maruz kaldıklarında vahlandınız mı? yazı!
kemal 3 gün önce
yaw nerde sizden çok maaş alıyoruz be kardeşim hani nerde paylaş maaş bodronu bende paylaşayım maaş bodrosunu senden kuruş fazla alıyorsam tüm maaşımı sana verecem namus şeref sözü sana
sağ..mem 3 gün önce
memurluk sına vın a herkez giriyor.. torpil siz giren memur 100 ..5
sağlıkçı 3 gün önce
bu onların sorunu değil ki devletin saçma sapan sisteminin sorunu adamlar verilen hakkı mı almasınlar. bende bu arada memurum.
Ankarali 3 gün önce
MEMURU BİTİRTİNİZ SECİMDE SİZDE BİTECEKSİNİZ HEDEF 2023
ASLA ASLA ASLA 2 gün önce
20 yıldır seçtiğimiz gibi yeniden yine seçeceğiz pkk ile iş birliği yapanlar barzaniyle görüşenler amerikadan destek alanlar bizim başımıza idareci olarak asla gelemezler
HEDEF 2071 3 gün önce
Yav he he hedef 2071 zoruna gidiyorsa istifa et terket ülkeyi avrupa abd güzel maaşlar veriyor hadi canım işine bak
sağ..mem 3 gün önce
sen uyu..
vhki 3 gün önce
devlet işçilere verdikçe verdi memuru ezdikçe ezdiiiii sonuç taşeron işçisi = 2 memur
hem.ri 3 gün önce
Allah yemek nasip etsin aileniz le ...kardeşleri me
selçuk 3 gün önce
sayın editörler bunu yayınlayında ne kadar demokratik olduğunuzu görelim aşağık komplekleriniz tavan yaptı hala taşeron diye habere başlık atıyorsunuz yazık size
Sağlık 3 gün önce
Sağlık sendikaları sizler uyyon. Dr dışı sağlıkçıların durumları vahim...
Memur 2 gün önce
4dli işçi kardeşim %99 unuz torpille işe girmiştir. Ama memur Kpss sınavına eşek gibi çalışarak hakederek memur oluyor. Maaşlar adil olmalı memur işçi herkese hakkı nispetinde dağıtılmalıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?