4/D Sürekli İşçilerine Zam Meclis Gündeminde!

2017 yılında taşeron şirketlerden kamu kurum ve kuruluşlarına sürekli işçi olarak geçirilen 4D'li personellerin maaşlarına zam yapılması için İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş TBMM'den seslendi.

Ekonomi 14.10.2020, 13:46 Güler Sağlam
4/D Sürekli İşçilerine Zam Meclis Gündeminde!

2017 yılında taşeron şirketlerden kamu kurum ve kuruluşlarında kadroya geçen taşeron işçiler gündemden düşmüyor. Sosyal medyanın gündeminden düşmeyen taşeron işçiler maaşlarını ve sosyal haklarının düzeltilmesini istiyorlar. 

En önemli isteklerinden biride asıl iş kollarının belirlenmesi. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş konuyu Meclis kürsüsüne taşıdı. 

MAAŞLARA ZAM YAPILMALI VE 3 YILIN ENFLASYONUDA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMALI

TIKLAYIN

"696 Sayılı KHK ile Kamuda TAŞERON yöntemiyle çalışan 900 bin işçi Devlet Kadrolarına veya Kamuya ait şirketlere işçi statüsünde geçiş yapmıştır.

Geçiş yapan işçilerin ücretleri 31.10.2020 tarihine kadar altı ayda bir sadece yüzde 4 zam gelecek şekilde belirlenmiştir.

Sendikalar ile kamu arasında personel ücretlerine gelecek artışların görüşmeleri devam etmektedir. Geçim sıkıntısı çeken işçilerimize gereken zamlar yapılmalı, düzenlemeden itibaren geçen 3 yılın enflasyon farkları da göz önünde bulundurularak mağduriyetleri giderilmelidir."

YILDA 2 DEFA YÜZDE 4 ZAM

Taşerondan kadroya geçen 4/D sürekli işçilere YHK kararı ile yılda 2 defa olmak üzere yüzde 4 zam verilmişti. Fakat her yıl enflasyon farkı aldıkları zam oranını kat ve kat geçti ve geçim sıkıntısı çekmeye başladılar.

Yorumlar (4)
Saglik 3 ay önce
Saglik personelinin sesini duymayan adeta isteklere kör ve sağır olan hükümet acaba torpilli olarak ise aldigi personeline bakalım ne müjdeler verecek....adalet mi yoksa ego ve menfaat mi kazanacak bekleyip görecez...
Mangırcılar 3 ay önce
Aşı bulunsa işine yaramaz değil mi senin için varsa yoksa hak diye bahsettiğin para para para değil mi
Sağlikci 3 ay önce
Sağlıkta çalışıyorsun maaşını alıyorsun ek olarak istediğin ödemeyi alamadın diye pislik çıkarıyorsun !!!
Fatma 3 ay önce
27 yılık 657 devlet memuruda aynı durumda maaş düşük
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?