4/D Sürekli işçiler TİS için gün saymaya başladı!

Taşerondan 4/D sürekli işçi kadrosuna geçen işçilerin sözleşme tarihi 31 Ekim 2020'de sona eriyor. Yeniden imzalanacak olan TİS'i dört gözle bekleyen işçiler yeni bir döneme başlayacaklar. Maaşların ve bazı sosyal hakların alınması için imzalanacak olan TİS'de işçilerin en çok merak ettiği maaş zamları ve tayin hakkı olup olmadığı.

Ekonomi 01.09.2020, 12:46 01.09.2020, 12:48 Güler Sağlam
4/D Sürekli işçiler TİS için gün saymaya başladı!

696 KHK taşerondan 4/D sürekli işçi kadrosuna geçen işçilerin Toplu İş Sözleşmesi (TİS) 31 Ekim 2020'de sona eriyor. 4/D sürekli işçilerin en çok merak ettiği konunun başında maaşlarına yansıyacak olan zam ve tayin hakkının verip verilmeyeceği.

4/D SÜREKLİ İŞÇİLERE YAPILACAK ZAM İÇİN ORANLAR

TIKLAYIN

Hizmetler Bakanlığı ve Türk-iş sendikasının 3 yada 4 toplantı gerçekleştirilmesi ön görülüyor.

Yapılacak olan toplantı sonucunda işçilerin mali ve sosyal hakları belirlenecek. Bu toplantı uzun zamandır geçinmede zorluk çeken işçiler için önem arz ediyor. KHK ile kadroya geçtikden sonra her yıl yüzde 8 oranında zam alan işçiler Ekimde yapılacak olan toplantıdan sonra oranın yükseltilmesi bekleniyor.

Maaş Zam Oranı

  • % 10 zam oranı
  • % 12 zam oranı
  • % 15 zam oranı
  • % 17.5 zam oranı
Yorumlar (3)
Kemal Koca 5 ay önce
Hocam inş güzel bir ücret alırlar ama bir memur maaşını geçmesini doğru bulmuyorum. Sonuç olarak KPSS ile atanan, yıllarını mesleğe veren kişilerin bir ayrıcalığı olmalı. Ama yine de hayırlı olsun, Allah ağız tadı ile yemeyi nasip etsin
Adige 5 ay önce
Memur kpss ile atandıktan sonra biyerini devirip yatıyor (ALLAH korkusu olup hakkıyla çalışanlar hariç) peki ya 4d li işçiler ne hakkı belli ne alacağı ne hayat garantisi iki tutanak ile atılma dan başlıyor nerde ne iş varsa eşek gibi çalışıyor. ALLAH devlete zeval vermesin hepsine şükür.
HAMZA CANBOLAT 5 ay önce
BU İŞ ZOR BİRAZ...
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?