PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

3600 Ek Göstergeyi Sunmak İçin 2 Bakan Beştepe'ye Gitti!

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili açıklama yaparken konuyla ilgili 2 Bakanın beştepeye cumhurbaşkanına bilgi vermek için gittiği öğrenildi.

Ekonomi 01.06.2022, 16:49 01.06.2022, 17:06 Cansu Polat
3600 Ek Göstergeyi Sunmak İçin 2 Bakan Beştepe'ye Gitti!

3600 ek göstergenin kapsamının belirlendiğini açıklayan Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin Hazine Ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati ile bugün saat 14:00’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 3600 ek gösterge taslağının son halini sunmak için gittikleri öğrenildi.

Diğer taraftan özellikle emekli maaş ve emekli ikramiyelerinde büyük artışlar sağlayacağı bilinen 3600 ek gösterge ile ilgili 16 Şubat ve 16 Mart‘ta çalışma bakanlığı ile Memur Sen arasında görüşme yapılmıştı.

13 Mayıs’ta 3600 ek gösterge düzenlemesinin Mayıs Ayının sonunda açıklanacağını basına yansımıştı.

EK GÖSTERGE EMEKLİ AYLIĞI VE İKRAMİYELERİNE NASIL YANSIYACAK?

Ek gösterge artışı, memuriyete 2008 yılından önce başlamış olanların emekli aylıklarında doğrudan artış şeklinde yansıyacak. Öğretmen, polis ve dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu din görevlilerinden 25 yıl hizmet üzerinden emekli olanlar şu an 5.242 TL, hemşireler ile diğer lisans mezunu din görevlileri ise 5.095 TL emekli aylığı alıyor. Otuz yıl hizmeti olanlar ise sırasıyla 5.592 TL ve 5.435 TL aylık alıyorlar. Ek göstergenin 3600’e çıkartılması halinde aynı kişiler 25 yıl hizmet üzerinden 6.399 TL, 30 yıl hizmet üzerinden ise 6.826 TL aylık alacaklar.

Yorumlar (12)
Sağlık camiası 1 ay önce
ADALET YOKSA OY YOK.
Adem 1 ay önce
Oy zaman I imamlara gitsin
Sağlıkçı 1604 1 ay önce
En riskli,uzun mesailerle en çok çalışan kesim Sağlık Meslekleri,pek çok biyolojik fiziksel kimyasal hastalık riskiyle,vücutlarında patojen risklerin eseriyle lisans mezunu olup ,hiçbir riski olmayan kesimden düz memurdan azz maaş,3600 gelse dahi aradaki fark icler acısı
Öncelik beslemelere. 4 hafta önce
Yıllık bazda, taşerondan fazla mı az mı alıyorsun. Önce, beleş kadro alan taşeronların gelirleri ile kendininkini kıyasla. Sonra konuş. Adaletten bahset.
Ali veli 1 ay önce
Ne oldu diğer meslek elemanları şu da mi boğuldu da burada sadece 4 meslek grubu var..bunlar var ya bunlar bu ülkenin insanına günahlarını dahi vermezler..3600 vs zaten hiç inanmamıştım hani olsaydı sürpriz olurdu..
Aslan 1 ay önce
Hiçbir yetkili yada sendikalar ayrıntılı bir şekilde açıklama yapmıyor. Sadece cek cak. Hiçkimse ne yaptığını bilmiyor galiba. Yakında pis bir koku yayılacak gibi görünüyor
... 1 ay önce
Vereceğiniz 3 kuruş zammı bir ortaya çıkartıp ta vermediniz adamız diye geziyorsunuz ortada. Varsa yoksa ecek acak zamlar yağmur oldu hiçbirseye el değmiyor. Usandık bitik.ama seçim yakındır
Doktor 1 ay önce
Hemşireden daha yetkin sağlık lisansiyerlerine gelecek, cbaşkanı sağlık lisansiyeri demişti, bu aite hemşire sitesi olduğu için herşeyi sadece hemşire diye açıklıyor. Çünkü hemşireliği hekimden bile üstün görüyor. Ama gerçek tabiki öyle değil. Mesela hemşireden önce fizyoterapistler, diyetisyenler gibi çok daha önemli ve daha zorlu eğitim alan lisansiyerler var daha çok hakeden. O yüzden bu sitenin boş safsatalarına inanmayın…
Yhs 1 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?