3600 ek göstergenin yıl sonuna yasalaşması bekleniyor!

TBMM’nin zor dönemi 1 Ekim’de toplanıyor. TBMM 27. dönem 5. yasama yılına sayılı günler kaldı

Ekonomi 22.09.2021, 11:34 Zeynep Elmalı
3600 ek göstergenin yıl sonuna yasalaşması bekleniyor!

TBMM’nin zor dönemi 1 Ekim’de toplanıyor. TBMM 27. dönem 5. yasama yılına sayılı günler kaldı

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın haberine göre; 1 Ekim tarihinde TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında toplanacak olan TBMM’de, ülkenin geleceğini belirleyecek olan seçim yasasındaki değişiklikler, sosyal medya düzenlemesi, 3600 ek gösterge ve milyonlarca insanı yakından ilgilendiren konuların Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 27. dönem 5. yasama yılı 1 Ekim tarihinde başlıyor. Yoğun bir mesainin ardından tatile giren TBMM’de yeni yasama dönemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla başlayacak. TBMM Genel Kurul gündemine, AK Parti ve MHP’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı Seçim ve Siyasi Partiler Yasası, 3600 ek gösterge, sosyal medya düzenlemesinin gelmesi bekleniyor.

SEÇİM YASASI TBMM GÜNDEMİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yasama yılı açılış konuşmasında, AK Parti ve MHP’nin üzerinde çalıştığı Seçim ve Siyasi Partiler Yasası’yla ilgili bilgi de vermesi bekleniyor. Söz konusu süreçte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüzde 7’lik seçim barajında anlaştıklarını duyururken, kısa süreçte iki partinin Seçim ve Siyasi Partiler Yasası’nın TBMM Genel Kurul gündemine getirip yasalaştıracağı belirtiliyor. AK Parti ve MHP’nin “yeni anayasa teklifinin” TBMM gündemine gelip gelmeyeceği konusunda ise herhangi bir somut gelişmenin olmadığı ifade ediliyor.

3600 EK GÖSTERGE GÜNDEMDE

Aynı şekilde, AK Parti ve MHP’nin sosyal medya düzenleme teklifinin kısa sürede komisyon gündemine gelmesinin ardından TBMM Genel Kurulu’na gelip yasalaşması bekleniyor. Söz konusu yasa teklifinin tartışmalara sebep olacağı konuşuluyor. Toplu sözleşme görüşmelerinde iktidarın memura söz verdiği 3600 ek göstergenin yıl sonuna kadar yasalaşması bekleniyor. Geçtiğimiz dönem TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan gerginlikten dolayı elektronik sistem baştan aşağı değiştirildi. Yeni dönemde, milletvekillerinin oy kullanma işleminin tamamen elektronik sistemden yapılması planlanıyor.

Kaynak : Milli Gazete

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
65'inden sonra 3600 şekerlemesi 1 ay önce
2022 yılı için; beleş kadro alan taşeronlara %17 + 500 TL seyyanen zam veriliyor, memurlara ise sadece %12 zam veriliyor. Sonuçlar, 3600 şekerlemesi ile unutturulmaya çalışılıyor. Bilindiği üzere; 3600'ün çalışırken değil, emekli olduğunda (bir nevi 65'inden sonra) faydası var. Taşeronlara şimdi, memurlara ise bir nevi 65'inden sonra.
hemsıre olmayan saglıkcılar 1 ay önce
sadece hemsıreler olamaz
!!!!!!! 1 ay önce
muhtemelen adaletli çıkmayacaktır. gerçek olan bir şey var, ABBAS yolcu.
Hemşire 1 ay önce
Sevindirici haber ama adil olmasına adına sadece hemşirelere değil tüm sağlık çalışanlarına 3600 verilip hekimlere 4800 veya 7200 verilmeli.
hemşire 1 ay önce
bir şey değişmiyor onlar için de 2008 sonrası emekli olacaklar için ek göstergenin etkisi %0.001 falan oyani 0 etkisi var
gariban 1 ay önce
kör topal bir çalışma olacak ... çünki sadece lazım olan oy potansiyelince taviz verecekler.
ŞUBE MÜDÜRÜ 1 ay önce
Toplu sözleşmede şube müdürlerine zırnık vermeyen hükumet ve sendika , umarım biz şube müdürlerine de 3600 e dahil ederler...
Tıbbi sekreter 1 ay önce
Sağlıkçılarda sadece hemşirelere değil lisans mezunu bütün unvanlara verilmelidir. 2008 atanan sağlıkçılar dahil edilmelidir 3600 ek gösterge,. Ayrıca diyanette , emniyeyte, milli eğitimde ayrım yokken sağlıkta neden hemşirenin adı geçmektedir.... bunada sağlıkçıya sorun oldu, sağlıkçının sorunu az sanki...
CovidAcil 1 ay önce
2018'den beri boş PALAVRA!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?