PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

3600 Ek Göstergede Cumhurbaşkanının İmzası Bekleniyor

3600 ek göstergede nihayet sona gelindi. 3600 ek gösterge için artık imza aşamasına gelindiği kaydedilirken Düzenlemenin bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulması bekleniyor.

Ekonomi 26.05.2022, 08:20 26.05.2022, 11:56 Cansu Polat
3600 Ek Göstergede Cumhurbaşkanının İmzası Bekleniyor

Heyecanla beklenen 3600 ek göstergede artık yalnızca imzalar eksik. Alınan bilgilere göre çalışmaları tamamlanan 3600 ek gösterge son haliyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

Hükümetle memurlar arasındaki toplu sözleşmeyle imza altına alınan ve Şubat ayından bu yana sendikalarla da görüşülen 3600 ek gösterge düzenlemesinde artık sona gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hazırlıklarını tamamladı. Düzenleme, Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde yapılan toplantıda ele alınırken, 3600 ek göstergeyle sağlanacak yeni hakların mali boyutları detaylı bir şekilde değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılan toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve ilgili bakan yardımcıları katıldı. Toplantıda Bakan Bilgin, çalışmayla ilgili sunum yaptı. Kapsamı, gösterge artış oranları, kimleri ne şekilde etkileyeceği paylaşıldı.

4 meslek grubu üzerinden yapılan hesaplamalarda emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında düzenlemeyle yüzde 25'e varan artış olacağı belirtiliyor. Toplantıda düzenlemenin bu kapsamda hazine ve bütçe üzerindeki etkisi de ele alındı.

NTV'nin aktardığı bilgiye göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in, düzenlemeyi bu hafta içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunması bekleniyor.

Yorumlar (10)
sağlıkçılar 1 ay önce
hekimler sağlık sisteminin beyni hemşire ebe ve sağlık memurları ise omurgasıdır. diğer çalışanları ile birlikte hiçbiri kapsam dışı bırakılamaz.
bjk 1 ay önce
4 meslek oyunda o 4 meslekten alırsınız artik
hayalci 1 ay önce
cebe giren birşey olacak mı. hayal artık
ciddi zam lazım 1 ay önce
piyasalar ev araba v.b bu maaşlarla kimse bir mal sahibi olamaz artık. bu çark herkes için dönmek zorunda. ev araba alım gücü için ciddi zam lazım
Fzt 1 ay önce
Sadece hemşirelere verilip hekimler ve sağlık lisansiyerleri kapsam dışı bırakılırsa ciddi şekilde adaletsizlik olur. Umarım böyle bir yanlışa düşülmez. Bunun sancısı büyük olur. Hem verilecek sağlık hizmetlerine hem de seçimde sandığa yansır.
44 1 ay önce
2008 SONRASI İŞE BAŞYAYANLARI UNUTMAYIN UNUTURSANIZ SANDIK YAKIN HABERİNİZ OLSUN
sandık geldi ona göre 1 ay önce
ÖNCE bizimle paylayın oldu bittiye getirmeyin sonra burnunuzdan getiriririz sandık geldi sıra bizde ona göre
ALİ CENGİZ OYUNU MU VAR? 1 ay önce
BİZE danışıldı mı yangından mal mı kaçırıyorsunuz bu neyin telaşı ne gizliyorsunuz açıklayın kamuoyu önce bir görsün ne yaptığınızı niye gizliyorsunuz yine ali cengiz oyunu mu var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?