3.600 Ek Göstergede 1 Gün Krizi!

Memurlar arasında 1 gün krizi olarak da adlandırılan duruma göre 2008 yılından sonra memuriyete girenler daha az bir zam ile karşı karşıya kalacak.

Ekonomi 18.02.2019, 08:10 18.02.2019, 08:10
3.600 Ek Göstergede 1 Gün Krizi!

Memurlar arasında 1 gün krizi olarak da adlandırılan duruma göre 2008 yılından önce memuriyete girenler 700 liraya varan zam alacakken 2008 sonrası memur olanlar sadece 60 lira zam alacak. Emekli ikramiyesi ve emekli maaşlarında ciddi farklılıklar oluşmasa da çalışan memurlar açısından bu durum önemli mağduriyetlere neden olacaktır. Bu nedenle memurlar bu sorunun biran evvel giderilmesini talep ediyorlar. 

TIKLAYIN

Ne Zaman Çıkacak?

3.600 ek gösterge ne zaman çıkacak sorusu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Ancak halen daha kesin bir tarihin bulunmadığını ifade etmek gerekir. Öyle ki AKP’li yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda dahi düzenlemenin seçim öncesi ya da sonrasında çıkacağı şeklinde çelişkili beyanlar da bulunuyor. İkinci 100 günlük eylem planı içerisinde sadece öğretmenlere 3.600 ek gösterge verilmesi planlanmıştı. Ancak 100 günlük eylem planının süresinin dolmasına da az bir süre kalmışken öğretmenler için de yeni bir adım gelmedi. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyu yakından takip ediyor. Herhangi bir gelişme olması durumunda kamuoyu ile paylaşım yapılacaktır. Bu düzenlemenin hayata geçirilmesi için de kanuni bir değişikliğin yapılmasının şart olduğu ve Meclis’in konuyu gündemine alması gerektiğini de hatırlatalım.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?