PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

3600 Ek Gösterge Taslak Çalışmasında Son Toplantı 10 Mayıs‘ta

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı‘nın ardından sağlıkçılarla iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3600 ek gösterge 2022 yılı içerisinde tamamlayacağını belirtmesinin üstüne çalışmaların hız kazandığı belirtildi.

Ekonomi 23.04.2022, 10:49 23.04.2022, 11:04 Cansu Polat
3600 Ek Gösterge Taslak Çalışmasında Son Toplantı 10 Mayıs‘ta

Düzenlemeyle ilgili son toplantının 10 Mayıs tarihinde yapılacağı duyurulurken; Öğretmen, Polis, Hemşire ve Din Görevlilerinin 2023 yılı itibari ile ek göstergelerinin 3600 olması bekleniyor.

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin merakla beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde son aşamaya gelindi kaydedildi.

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamuoyuna yaptığı açıklamaların ardından düzenlemeye ait çalışmaların hız kazandığı belirtilirken 10 Mayıs 2022 tarihinde 3. ve son toplantının yapılacağı aktarıldı.

Çalışmaları yürüten bürokratların ilgili Bakanlardan aldıkları talimata göre; 3600 ek gösterge düzenlemesinde hedef olarak 2022 yılı sonuna kadar düzenlemenin yasalaşmasını baz aldıkları kaydedildi.

Diğer taraftan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de yaptığı açıklamalar üzerine 3600 ek gösterge artışı ile beraber emekli ikramiyelerinde ve maaşlarında gözle görülür artışlar beklenirken çalışan kesimin maaşlarında ise kamuoyundaki beklenti kadar bir artış olmayacağı uzmanlar tarafından kaydedildi.

Düzenlemeyle Öğretmen, Polis, Hemşire ve Din Görevlilerinin yanında yöneticileri kapsayacak unvanlardaki kamu çalışanlarının ek göstergelerinde artış yapılacağı dile getirilirken diğer unvanlarda da ek gösterge artışının kapsama dahil edilmesi taslak çalışmalarının devam ettiği ileri sürüldü.

Ek gösterge düzenlemesi ile beraber çalışan ile emekliler arasındaki ücret kaybının giderilmesi hedeflenirken emekli maaş ve ikramiyelerinde ise ciddi şekilde artışlar olacağı kaydedildi.

Yorumlar (4)
Sağlıkcı 4 hafta önce
Çok şey yaptın reis 2001 ve ondan önceki yılları bilenler bilir vefasız ve muhalefet olanlar ne yaparsan yap onlar değişmez bizim sağlıcılarda da çok 4 b leydi kadro aldılar 4 c liderdi 4 b ye geçtiler rasasörendi 4 d ye geçtiler maaşları hepsinin yükseldi aile hekimleri 3 bin maaş Di şimdi 20 bin ve prof gibi muamele görüyorlar reis giderse anlarlar değerini ama iş iş den geçmiş olur bunlar gerçekler.
Dr 4 hafta önce
Zaten ülke bu hale geldiyse sizin gibi sağcılardan dolayı bu hale geldi
Aslan 4 hafta önce
Bu toplantılar,çalışmalar,hedefler,amaçlar bitmez. En sonunda 3600 ek göstergeyi istemiyoruz dememiz bekleniyor. Bende diyorum ki vermeyin artık. ISTEMIYORUZ
ahmet tuna 4 hafta önce
Taslak çalışması bittikten sonra tasarım çalışması 1.si 15 haziran ...7 . si 17 haziran 2023 seçimde oy verirseniz de hemen uygulıcaz bak vAllahi
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?