PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

3600 Ek Gösterge Sadece Hemşirelik Yükseköğrenimi Mezunlarına Verilecek!

3600 ek gösterge ile yapılacağı söylenen değişiklikle ilgili taslak çalışmaya göre düzenlemenin sadece "Hemşirelik Yükseköğrenimi Mezunlarını" kapsadığı görüldü.

Ekonomi 20.05.2022, 13:35 20.05.2022, 19:48 Cansu Polat
3600 Ek Gösterge Sadece Hemşirelik Yükseköğrenimi Mezunlarına Verilecek!

Hekimler aralık ayında yapılması planlanan ama adaletsiz olacağı tepkileri üzerine geri çekilen ve onlarca kez sözü verilen mâli iyileştirmelerle ilgili çalışma aylardır beklerken, 3600 ek göstergede yapılacak olan değişiklik taslağını geçtiğimiz gün yayınlamıştık. Detayları için tıklayınız.

Yapılacak olan değişiklikle sadece Hemşirelik Yükseköğrenimini bitiren hemşirelere 3600 ek gösterge verileceği, lisans tamamlama ile 4 yıllık bitiren hemşireler başta olmak üzere sağlık memuru, ebe vb. unvanların yanında doktorların ek göstergelerinde herhangi bir değişiklik olmayacağı görüldü.

Diğer taraftan hekimler tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılacak düzenlemeye tepki gösterildi. Yapılan eleştirilerde "alınan eğitim, yüklenen sorumluluk ve mesleğin ağırlığı göz önüne alındığında pratisyen hekimin ek göstergesinin yüksek olması gerekirken, 14 yıl eğitim gören yan dal uzman hekiminin dâhi lisans mezunu hemşirelik yükseköğrenimi tamamlamış hemşire ile aynı ek göstergeye sâhip olması adaletsizlik olarak nitelendirildi.

Taslak:

 

Yorumlar (48)
hükümet gider sağlıkçılar unutmaz 1 hafta önce
LEN BU nasıl haber ortalığı karştırma bütün sağlık lisans mezunlarına ve 2008 sonrası başlayanlar dahil olacak yoksa bu hükümet gider inanmayan beklesin görsün az kaldı
GHTYRHFJ 1 hafta önce
LEN BU NASIL YORUM GOÇUM :)
Uzm hemşire 1 hafta önce
Halk sağlığı hemşireliğinde doktora yapan bir hemşire olarak ben bi adaletsizlik görmüyorum. Hekimle kıyaslamanız saçma okuyan adama hakkını vereceksin.
ALPAGO 16 saat önce
Uzman hemşire.... Uzzzmaaaan Hemmmşiiirrreee. Bravo size. Sazan gibi atlıyorsunuz asparagas habere. Diğerleri de uzman din görevlisi ve uzman polis zaten. Doktora yapmışlar birde.
onurlu lab tek 6 gün önce
ego tavan ama keşke biraz daha okuyup uzman doktor olsaymıssınız. unutma uz hemşire yazınca sen başka bir sey olmuyorsun :D
Sağlık Memuru 1 hafta önce
Sağlıkçının sağlıkçıdan başka düşmana ihtiyacı yok. Böylesine zavallı, böylesine garez, böyle yüksekten alçakça düşünceleri başka hiçbir kurumda bulamazsınız öğretmenler diyor mu ben fenci/matematikçiyim resimci/bedenci almasın vs.
Zafer 1 hafta önce
Diyer sağlık personeli sorosun çocularimiymiş
Hemşire 1 hafta önce
Okuyana hakkını vereceklerse bizden daha yüksek puanlarla kazanılan diyetisyenlik fizyoterapistlik gibi bölümlerin bizden yüksek gösterge alması lazım ama bu düzenleme ile altımızda kalıyorlar. Yine bizden çok daha eğitimli olan hekimlerle eşitlenmiş oluyoruz. Kendinizle çelişip bizi küçük düşürüyorsunuz.
Hekim 1 hafta önce
Aynen katılıyorum. Okuyana ve sorumluluk sahibine hakkının vereceksin. Hekimin ek göstergesi hemşireninkinin en az 4 katı olmalı
Doktor 1 hafta önce
Hemşirelerden daha yüksek puanlarla daha zor eğitim gören sağlık lisansiyerleri de var onlara da verilmeli bence
lab tek 1 hafta önce
lisans tamamlama yapan acil afet,sağlık yönetimi,sosyal hizmet,biyoloji vbvb bölümler geçersizmi olacak yani sadece hemşirelik anlamadık
aslanbey 19 saat önce
4 yıllık bitirip bunu anlamadıysan bir daha oku bence
vhki 1 hafta önce
....vhki olan kardeşlerimiz:) .....onların ALLAH canını alsın:)
ALİ 1 hafta önce
BABAYI ALIN SİZ
YÜKSEK ÖĞRENİM 1 hafta önce
HEMŞİRELER,EBELER, SAĞLIK MEMURLARI,DİYETİSYENLER,SOSYOLOGLAR, FİZYOTERAPİSTLER... 4 YILLIK YÜKSEK ÖĞRENİM MEZUNU.
HÜSEYİN BOZ 1 hafta önce
LiSANS TAMAMLAMA YI HAKLARI AYNI SAYILMIYORA 3600 EK GÖSTERGE VERMEYECEKSENİZ NEDEN BİZİ LİSANS TAMAMLATTINIZ.. AYNI HAKLARI VE 3600 EK GÖSTERGEYİ LİSANS TAMAMLAYAN HEMŞİRELERE DE VERMELİSİNİZ...
Tetriçiler ver yansın da. 1 hafta önce
Bu böyle çıkarsa sendika düşünsün boş boş konuşma yeri değil orası,gerçek istifaları görün, pandemide bizi ezenlerede sizlerinde bildiği gibi sağlıkcilarin moralini bozmayın.
Lisans mezunu hemsire 1 hafta önce
Lisans tamamlama basli basina haksizlikti.isteyen universiteye giris sinavlarina girip 4yil dirsek curutup lisansi oyle almaliydilar. onlerinde bunun icin bir engel olmadigi halde 2-3 sinavla hopp lisans verdiler.
AMA AMA BU :) 6 gün önce
lisasn tamamlamada dersler ve konular bile dörtte bir oranda bu yüzden lisans tamamlama tamamen bir haksızlık ve lısans tamamlama ıle aslında lısans mezunu gıbı gosterılenlere de eşşek gibi okul okuyanlara tanınan hakların tanınması çok yanlış.ama bu ülkede açık öğretımle soru ezberleyıp sınava gırenler müdür kaDROLARINDALAR
Hemşire 1 hafta önce
Adil lise mezunu hemşirenin lisans mezunundan farkı olsun
onurlu lab tek 6 gün önce
lisans mezunu hemşireyim diye hava yapmışsın ama daha düzgün bir cümle kurup,derdini anlatamıyorsun. eğitim sistemi error veriyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?