3600 Ek Gösterge Sadece Hemşirelere Verilirse Huzurun Ortasına Bomba Atılmış Olur!

TÜSÇAD Başkanı (Tüm Sağlık Çalışanlar Derneği) Metin Altundal, sağlık kurumlarında 3600 ek göstergenin sadece hemşireleri kapsamasının ayrımcılığa neden olacağını savunarak, "Bu şekliyle bu düzenleme huzurun tam ortasına atılan bir bomba olur!" diyerek sert tepki gösterdi.

Ekonomi 30.11.2021, 19:17 30.11.2021, 19:59 Zeynep Elmalı
3600 Ek Gösterge Sadece Hemşirelere Verilirse Huzurun Ortasına Bomba Atılmış Olur!

Biliyorsunuz, farklı branşlarda görev yapan binlerce devlet memuru nefeslerini tuttu ve ocak ayında meclise geleceği belirtilen 3600 ek göstergenin nasıl düzenleneceğine kilitlendi...

En çok merak edilen ise 3600 ek göstergenin ne zaman çıkacağı ve kimleri kapsayacağı mevzusu...

3600 ek gösterge konusuna dair son açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmıştı ve "Personelimizin önemli bir kısmını kapsayan 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz..." demişti.

Öncelikle,3600 ek gösterge; memurların, aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinde belirleyici unsurlarından biri. Memurların maaş hesabında kullanılan ölçütlerden birisi olan ek göstergedeki artış mevcut maaşları artırmakla birlikte asıl etkiyi emeklilik ikramiyesine ve emekli maaşına yapıyor.

***

Konu ile ilgili açıklamada bulunan TÜSÇAD Başkanı (Tüm Sağlık Çalışanlar Derneği) Metin Altundal, sağlık kurumlarında 3600 ek göstergenin sadece hemşireleri kapsamasının ayrımcılığa neden olacağını savunarak, "Bu şekliyle bu düzenleme huzurun tam ortasına atılan bir bomba olur!" diyerek sert tepki gösterdi.

Başkan Altundal, siyasilerin sağlık çalışanlarını oy deposu olarak görmelerinden bıktıklarını da ifade ederek şunları söyledi:

"Seçim meydanlarında verilen vaatler ısıtıp ısıtılıp önümüze getiriliyor... Seçmenlerine oy isterken sağlıktaki başarıları anlata anlata bitiremeyenler sıra sağlık çalışanlarına gelince cimri, sessiz ve sağır oluyor... 3600 ek göstergenin sadece hemşirelere verilmesine karşıyız. Bu iş barışını ve huzuru bozar. 4 yıldır bekliyoruz. Neden seçime bırakıldı bu iş. Bizi yönetenlerin bizleri ayrıştırmasından bıktık. Sağlık ekip işidir. Sağlık memuru olmadan hemşire, hemşire olmadan doktor, doktor olmadan kurumlar bir işe yaramaz... "

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

***

Sağlık emekçilerine gelince...

 "Çok az zamanımız var!" deyip kolları sıvayan sağlık emekçileri seslerini duyurmak için tweeter etkinliği başlatıyor...

Hatta CİMRER'e de yazacaklarmış...

"Sağlıkçılar arasında ayrım yapılmaz. Hepimiz birbirimizi tamamlıyoruz..." diyen sağlık emekçileri bakın sosyal medyada neler paylaşıyorlar:

"Talep etmezsek hiçbir şey elde edemeyiz. Birlikte güçlüyüz. Bu tüm sağlık çalışanlarının hakkı. Özellikle bu pandemi döneminde verdiğimiz mücadele unutulmamalı... Birbirimizi ötekileştirmemeliyiz... Mevcut düzenleme hemşire, polis, din görevlisi ve öğretmeni kapsıyor..."

Yazımızın başında da yazdık ya!

Sağlık emekçileri ocak ayında meclise getirilmesi beklenen 3600 ek göstergeyi merakla, heyecanla bekliyorlar...

Haydi hayırlısı!

Lale Akasoy-Yeni Dönem

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Tıbbi sekreter 2 ay önce
Tıbbi sek. Anestezi tek.ebe vb 3600 ayrım yapılmadan verilmelidir.yıpranmada yapılan 3600 yapılmamalıdır.
zonguldak 2 ay önce
hangi huzurun ortasına?
Emre 2 ay önce
Anlayilmayan konu şu öğretmene 3600 verirken bu resim öğretmeni bu alamaz bu matematik öğretmeni bu alır veya bu imam bu müezzin veya bu trafik polisi bu özel hareketli diye ayrım yapılıyormuş HAYIR ee peki neden sadece hemşire.Hemsire neyse ebede odur ebe neyse laborant odur laborant neyse tibbi sekreter hepsi bir bütündür ve kesinlikle ayrım yapılamaz sendikaya burda çok iş düşer sonucu hep beraber bekliyoruz
Sağlık 2 ay önce
Hemşireye veriliyorsa ebeye de verilmeli, teknikerlere de verilmeli, paramedik, att tüm 4 yıllık lisans mezunu olup aynı KPSS ile atananların hepsine verilmeli. Mevcut durumda 3600 olan uzman hekimlere ve 3000 olan pratisyen hekimlere de 4800 veya 7200 verilmeli ki adalet sağlansın. Yoksa olmayan huzur ortamı daha da bozulur. Artık bakanlıkların hemşire bakanlığı gibi davranmayı bırakıp adil davranmaya başlaması lazım. Yoksa işler zor.
SAĞLIKÇILAR 2 ay önce
SAĞLIKÇIYA DAYAK SALDIRI.İHANET FAZLADAN ÇALIŞMA VAR ...YIPRANMA .EK ÖDEME İZİN .ESNEK ÇALIŞMA YOK YOK YOK.GELDE ÇALIŞ GELDE SÖVME BAŞTA SENDİKALARA.....................HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Sağlık memuru 2 ay önce
2008 sonrası memurluk diye bir halt var, bizleri unvan gözetmeksizin hiçbirimiz faydalanamayacağız. Emekli maaşımız, ikramiyemiz komik rakamlar olacak. 3600den bu şartlar içinde fayda göremeyeceğiz. Dengeler göz ardı edilip, 2008 öncesi memurluk saçmalığına düzenleme getirilmektedir. Konuya ilginizi diliyorum. İyi çalışmalar..
CovidAcil 2 ay önce
Pardon da bizim aramiza niye bomba atiliyor?!
Gidin Bakanligin onunde isyan edin!
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?