PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

3600 Ek Gösterge'nin 2. Toplantısı da Bitti: Yeni Toplantı 10 Mayıs'ta!

Sendikadan yapılan açıklamada "Bugünkü toplantıda, ek göstergelere yönelik düzenlemenin bütün kamu görevlilerini kapsamasını ve tazminat yansıtma oranlarına ilişkin adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini aktardık." ifadelerine yer verildi.

Ekonomi 17.03.2022, 14:45 Zeynep Elmalı
3600 Ek Gösterge'nin 2. Toplantısı da Bitti: Yeni Toplantı 10 Mayıs'ta!

Memur-Sen ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 6. Dönem Toplu Sözleşme’de imza altına alınan “3600 ek gösterge ve ek göstergelere ilişkin düzenleme yapılması” konusunda ikinci komisyon toplantısı gerçekleşti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları ve sendika temsilcileri katıldı.

Memur-Sen tarafından ek göstergelere yönelik düzenlemenin bütün kamu görevlilerini kapsaması ve Tazminat Yansıtma Oranları’na ilişkin adaletsizliğin giderilmesi gerektiğinin ifade edildiği toplantıda konuşan Genel Başkan Yalçın, bir sonraki toplantıya kadar kamu idaresi ile Memur-Sen’e bağlı sendikaların teknik heyetlerinin periyodik şekilde istişarelerde bulunarak kamu görevlilerinin beklentilerini aktaracaklarını ifade etti.

Ek Gösterge Komisyonu 3. Toplantısını 10 Mayıs’ta Yapacak

Bakanlıkta yapılan görüşmenin ardından açıklamada bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, ek gösterge komisyonunun 10 Mayıs’ta tekrar bir araya geleceğini söyleyerek “Ek gösterge çalışmasının ikinci toplantısını bugün gerçekleştirdik. İlk toplantıda kamu idaresi tarafından mevcut personel sayıları ve ek gösterge sistemine ilişkin verilerin yer aldığı bir sunum yapılmıştı. Bugünkü toplantıda, ek göstergelere yönelik düzenlemenin bütün kamu görevlilerini kapsamasını ve tazminat yansıtma oranlarına ilişkin adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini aktardık. 10 Mayıs’a kadar karşılıklı çalışmamız kesintisiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak kamu görevlilerinin beklentilerini karşılamak üzere görüşmelerin bu sürede devam edeceğini vurgulayan Yalçın, 10 Mayıs'ta ek gösterge ve tazminat yansıtma oranlarına ilişkin taslak oluşmasını beklediklerini ifade etti.

Yorumlar (7)
Saglik 2 ay önce
Resmen dalga geçiyorlar yaaa toplan toplan vakit geçsin personelin gazı birikmesin yaaa artık bu numaraları geçin gerçekten o toplantıda hiçbirşey konusulmuyor zaten olacak şey belli sadece nasıl çakallık yaparız seçime kadar bunları nasıl oyalarız taktikleri bırakın bu işleri bucukcu Ali çay kahve iç onundekileri ye karnını doyur çık böyle açıklama yap dur seni kim takar rezil...
Aslan 2 ay önce
Geçin dalganızı bakalım. Nereye kadar oyalayacaksınız.
doktor 2 ay önce
daha ne 10 mayıslar görürüz. sadece laf salatası. sağlıkçılara karşı bu hükümet önyargılı. bugüne kadar hangi sözlerini tutular ki. hep yapacaz edecez. ama istediler mi gece yarısı kanun hükmünde kararname çıkartmayı iyi biliyorlar.
Hikmet 2 ay önce
Allah belanızı versin memursenciler.utanmadan 4 milyon çalışanla alay ediyorsunuz
Mesut 2 ay önce
Ali başkana desteğimiz tam.toplu sözleşmede hükumetle el sıkışacak sendika .Dr sendikalarıda sadece izlemekle yetinecek
Hemşire 2 ay önce
Biranönce yapın yoksa hiçbir inandırıcılığı kalmayacak Allah’ın hakkı üçtür oda olmassa oyalamadır seçimden 6 ay önce verilmeli ki güven tazelesin sağlık çalışanları
3600 olmasın 2 ay önce
İnşAllah gelmez. İşçi ile memur aynı olmamalı işçiliği bitirme projesidir.
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?