3600 Ek Gösterge Kimlere Verilecek?

Türkiye’de 3600 ek göstergeyi bekleyen pek çok iş kolu, büyük bir heyecan içerisinde yeni gelişmelerin olup olmadığını araştırırken bu unvanların başında Öğretmenler, polisler, din görevlileri ve hemşireler geliyor. Gelişmeler yakından takip ediliyor.

Ekonomi 15.03.2021, 22:28 19.03.2021, 13:07 Güler Sağlam
3600 Ek Gösterge Kimlere Verilecek?

Başta polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri olmak üzere birçok iş kolunda ek gösterge ile ilgili önemli adımların atılması umut ediliyor. Düzenleme kapsamında görevlerindeki süreyi doldurarak emeklilik hakkı kazanan vatandaşların da bu yeni gelişmelerde faydalanması bekleniyor. Memurların aylık ücreti, emekli ikramiye ve aylıklarının hesaplanması adına bir yöntem olarak kullanılan ek göstergenin yüksek olması, emeklilerin de alacakları maaşları yakından ilgilendiriyor.

Farklılık Gösteriyor

TIKLAYIN

3600 ek gösterge beklentisi içinde olan çalışan ve emeklilerin görev yaptığı unvanları, hizmet sınıfları ve dereceleri, ek gösterge rakamlarını fazlasıyla etkiliyor. Düzenleme sonrasında ise, memurların ek gösterge cetvelleri sil baştan belirlenecek. Dolayısıyla ek gösterge halinde hem görev ücretleri hem de emekli maaşları, çalışan vatandaşlara olumlu yönde etki edecek. Aynı zamanda yeni gösterge sayesinde kamuda yükselmenin de önü açılmış olacak.

Yüzde 20 Artış Bekleniyor

Meclis’te gündem olup, sonrasında da uygulamaya girmesi beklenen ek gösterge ile beraber ikramiye ve maaşlarda doğrudan yüzde 20’lik artış bekleniyor. Yürürlüğe girmesi halinde, öncelikle polis, öğretmen, din görevlileri ve hemşire maaşları başta olmak üzere pek çok iş kolu, hem mevcut maaş hem de emekli ikramiyesi doğrultusunda olumlu yönde etkilenecek.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (18)
Lab.tek 1 ay önce
Sağlık bakanlığında hemşire arkadaşlarımıza 3600 verilsin tabii,analarının ak sütü gibi helal olsun,ama ebelere,röntgen,laboratuvar teknikerlerine,diş,ortodonti,odyometri teknikerlerine,diyetisyenlere de verilmelidir.Yoksa sadece iş barışını bozmuş olur,büyük yıkımlara sebep olur...
sağlıkçı 3 hafta önce
hemşirelerin hepsi hemşirelik yapmıyor. 3600 ek gösterge verilirken bunlarda göz önünde bulundurulsun
kamil 4 hafta önce
Bu müslüman görünümlülerden 3600'ü beklemek hayaldir,hayal.
hemşire nesli 1 ay önce
sağlık hizmeti bir bütündür ve ayrılamaz.tüm yardımcı sağlık personeline 3600 verilmelidir.
Tıbbi sek. 1 ay önce
Sağlıkta neden sadece hemşire, emniyette çevik, polis ayrımı, diyanette imam vaiz ayrımı, ögretmenlerde türkçe fen hocası diye ayrım yapılyormu. Sağlıkçılar paspas oldu. Yoruldu . Madden manen çöküşteler. Duymamakta ısrar ediyorlar. Sorunları çözmemekte direniyorlar. Yazık.
PAŞA BEY 1 ay önce
,3 YIL OLDU SÖZ VERİLDİ BEKLİYORUZ. EŞİT VE ADALETLİ OLARAK DURUM VE KONUMA GÖRE TÜM DEVLET MEMURLARINA VERİLMELİ. YOKSA SİZİN OLSUN 3600 .
SİNCANLI 1 ay önce
EVET EŞİT VE ADALETLİ OLMALI YOKSA GEREK YOK SİZİN 3000 E VE 4000 E SEÇİM KAPIDA.ADALET YOKSA HİÇ BİR ŞEY YOKTUR.
kimsesizler 1 ay önce
BU DEVİRDE ÇALIŞANA DEĞİL.DE TAŞERONA .BEKÇİYE TEMİZLİK İŞÇİLERİNE VERİRLER.
sağlıkçı 1 ay önce
ummmayınnn. Bunlar sağlık çalışanlarını istemiyorlar alkış ,hakkınız ödenmez denmişti ne oldu sadece alkış başka bi şey yok ödenmez dedikleri gibi ödenmeyen hak sadece seçim yatırımı yapmak için bir parmak bal verirler. O kadar bizlerde hakkımızı seçimde arayalım
aslan 4 hafta önce
ben acil serviste çalışan bir sağlık personeli olarak polis ve öğretmenlerin 3600 ek göstergesini anlıyorumda,din görevlileri bu işin neresinde diye düşünüyorum.Bunun izahını ve nedenini açıklayacak bir yetkili açıklasın lütfen.Ben bir türlü bulamıyoum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?