3600 Ek Gösterge İle İlgili Ak Parti'de Bir Çalışma Var mı?

"AK Parti ve MHP milletvekilleri 3600 ek göstergenin bir an önce çıkmasını istiyor." diyen parlamento muhabiri Murat Polat, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerden önce binlerce memura 3600 ek gösterge sözü vermişti ancak ek gösterge bugüne kadar çıkmadı." diyerek Meclis tansiyonunu yazdı.

Ekonomi 17.07.2020, 16:21 18.07.2020, 20:44
3600 Ek Gösterge İle İlgili Ak Parti'de Bir Çalışma Var mı?

3600 ek gösterge memurlar tarafından heyecanla bekleniyor Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge ile ilgili daha önce önemli açıklamalar yapmıştı.

Erdoğan 3600 ek gösterge hakkında şu ifadeleri kullanmıştı: “Hemşirelerimizin öğretmenlerimizin, polisimizin 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur”

 3600 ek gösterge milyonlarca polis, öğretmen ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlar tarafından merak ediliyor.       

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

Memurların, aylık maaşlarının, emekli olduktan sonra alacakları aylıkların ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde büyük rol taşıyan ek gösterge önemli bir unsurdur. Ek göstergenin yüksek olması emekli aylığı ve emekli ikramiyesinin de yüksek olacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle memurlar bulunmuş oldukları unvanlarının 1. derece kadrolar için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedirler. Bu durumdan dolayı da ek göstergesi 3600 olan bir memur ile 2500 olan bir memurun alacağı zam oranları ya da maaş miktarları aynı olmaz.

TIKLAYIN

Bu sebepten dolayı da bir süredir 3600 ek gösterge için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesinin ardından öğretmen, hemşire, din görevlisi ve polislerin maaşlarında artış olacak.

MAAŞLAR NE KADAR ARTACAK?

Ortalama olarak polislerde emekli maaşı 500 lira, ikramiye ise 17 bin lira; öğretmenlerde de en az emekli maaşı artışı 500 lira olacak ve ikramiyelerdeki artış 13 bin lirayı geçecek. Ek göstergesi 2200’den 3600’e çıkacak personelde ise artış 20 bin lirayı geçecek. Dördün birinci derecesindeki 25 yıllık 3000 göstergedeki bir memurun 77 bin liralık ikramiyesi 3600 ek göstergede 94 bin liraya çıkacak. 30 yıllık kıdemdeki memurda ikramiye 92 bin liradan 113 bin liraya yükselecek.

Memurların kıdem süreleri ve derecelerine göre artışlar değişecek. Ortalama olarak ise emekli maaşındaki artışların 500 lira, ikramiyedeki artışların da 17 bin lira civarında olacak.

İKRAMİYEDE ARTIŞ NE KADAR OLACAK?

Ek göstergesi 2200’den 3600’e çıkacak personelde emekli ikramiyesinde artış 20 bin lirayı geçecek. Dördün birinci derecesindeki 25 yıllık 3000 göstergedeki memurun 77 bin liralık emekli ikramiyesi 3600 ek göstergede 94 bin liraya çıkacak. 30 yıllık kıdemdeki memurda bu ikramiye 92 bin liradan 113 bin liraya yükselecek. Memurun kıdem süresi ve derecesine göre artış oranı değişecek.

Yorumlar (8)
Hüseyin Ulusoy 4 ay önce
Öğretmenlere verdiğimiz 3600 ek göstergeyi sağlıkçılara da vereceğiz demişti Sayin Cumhurbaşkanimiz . Daha sonra bir çocuğa sözvermisti (polis çocuğuydu hatırladığım kadariyla) biz babanı düşünüyoruz 3600 gösterge en kısa zamanda çıkacak. Denildi ama bu kısa zaman her halde uzun zamanla yer değiştirdi
Sağlıkcı Ekrem 4 ay önce
Madem çok istiyorlar. Ellerinde değil mi. Versinler kanun teklifi çıkarsınlar. Yasa çıkartmak için meclisin iradesi yokmu ? Memurla kafa bulmayın.
Sağlıksız Eko 3 ay önce
Muhalif tayfa her yerde sabah akşam tüm sağlık sitelerinde gezip iktidara iftira atmak, karalamak ve hakaret etmek için yorum yazıyor
ESTERGON KALESİ 4 ay önce
EŞİT BİR EK GÖSTERGE DAĞILIMI OLMAZSA ADİL BİR ŞEKİLDE KESİNLİKLE OY VERMEYECEĞİZ.MEMURLA DALGA GEÇMEK NE DEMEK GÖRECEKSİNİZ HODRİ MEYDAN ERKEN SEÇİME.
Emekli 4 ay önce
Bekle bekle 2023 e az kaldı.
Yaman Senkul 4 ay önce
Bunlar sözlerini tutmazlar
Yusuf Ekinci 4 ay önce
Bu Hükümet memurla dalga geçiyor. Milyonlarca çiftçinin, esnafın borçlarını erteler, gerekirse faizi düşürür ya da tamamını siler. Suriyeli güya muhacirdir diye 50milyar doları seve seve harcar. Yapma demiyoruz. Ki bunlar yerli den daha fazla koru urken neden memur ve emeklisi e hem de yıllar önce söz verdiğin halde yerine getirilmiyor. Bunlar ENAYİ değil bilesiniz. Ha yarın erken seçim veya normal seçim arefesi de versen vAllahi ben ve diğer emekli ve çalışan size oy vermiyeceğiz. Hatta karşı tarafa yardım amaçlı onlara oy vermek için aynen sizin gibi kapa kapı dolaşacağtz. Bir Başkan olarak ağzınla TV lerde Şube Müdürlerine vereceğiz demenize karşın yok ancak lisans mezunlarına vereceğiz diyordunuz. Çok ayıp değilmi. Sözlerinde durmayan tramp ve putine kızıyorssnız inanonki bizim deöyle düşündüğünü bilesiniz. Benden söylemesi. Ha artık yeter ana gidiyorum parti neyime diyorsanız o başka. Hoşça kalın. Ama sözünüzde de kalın.
Birol 4 ay önce
Sayın ak parti milletvekillerine tüm kurumlardaki yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetler kadrosuna geçmesi için bir kanun teklifi getirirlerse memnun oluruz en azından mübaşir lere verilen hak gibi verilirse seviniriz en az lise ve üstü çalışanların hele hele sağlık bakanlığında çalışan yardımcı hizmetler sınıfı genel idari birimlerde görev yapmaktadırlar hak hukuk adalet ve kul hakkı için tüm sendika konferadasyonları gündeme sözde getiriyor ama özde olmuyor saygılarımla
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?