3600 Ek Gösterge Ekim 2019 dönemine kaldı

Cumhurbaşkanının vaatleri arasında açıkladığı 3600 ek gösterge, 100 günlük eylem planına da dahil edilmesine rağmen, öğretmenler başta olmak üzere sağlık çalışanı hemşireler için de bir türlü gerçekleşmedi. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ek gösterge meselesinin 2019 yılı bitmeden önce meclise geleceğini söylemişti. Ancak, Bakan Soylu'nun Polisleri mi kastettiği yoksa sağlık çalışanlarının da Ekim 2019 döneminde 3600 ek gösterge alacağı konusu açıklık kazanmadı.

saglikpersonelihaber.net
3600 Ek Gösterge Ekim 2019 dönemine kaldı

Özel oturumun ardından içinde Merkez Bankasının ihtiyat akçesinin bütçeye aktarılması, şirket borçlarına yapılandırma, Varlık Barışı’nın 6 ay daha uzatılması gibi konuların da olduğu ekonomi alanında düzenlemeleri kapasamına alan “torba kanun teklifi” Genel Kurul ‘da görüşülmeye başlanacak.

TIKLAYIN

TORBA YASADAN SONRA TATİL

Meclis’in sürpriz bir değişiklik olmazsa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kalkınma planı olan On Birinci Kalkınma Planı’nın görüşmelerinin ardından yaklaşık 2.5 ay sürecek tatile girmesi bekleniyor.

Yeni yasama yılı 1 Ekimde açılacak 3600 ek göstergenin o tariften sonra çıkması ihtimali var.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 16:56

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER