3600 Ek Gösterge'de Kritik Gün

Sağlık personelinin heyecanla beklediği 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? sorusu yanıt aramaya devam ederken, seçimler nedeniyle mitinglerde konuşmalar yapan siyasi parti liderleri bu konuda da mesaj vermeye devam ediyorlar. Cumhurbaşkanının Mayıs 2018'de telaffuz ettiği gibi öğretmenler, polis memurları, hemşireler ve din görevlileri için çıkması beklenen 3600 ek gösterge konusunda kritik gün bugün diyebiliriz. İşte 3600 ek gösterge son dakika gelişmesi.

Ekonomi 27.03.2019, 02:13
3600 Ek Gösterge'de Kritik Gün

31 Mart Yerel Seçimlerin hemen öncesinde toplanacak olan Meclisin gündemi hayli yoğun. Gündem başlıkları ise; mahkum affı, yeni askerlik sistemi ve 3600 ek gösterge gündeme gelmesi beklenen konular. 27 Mart 2019 yani bugün yeniden toplanacak olan TBMM, vatandaş olduğu gibi memur kesimininde merakla beklediği bu çok önemli 3 maddeyi ele alacak. 

3600 EK GÖSTERGE SEÇİM ÖNCESİ ÇIKACAK MI?

TIKLAYIN

Meclis gündemine her ne kadar seçimden önce gelecek olsada, Cumhurbaşkanınında işaret ettiği gibi 31 Mart tarihinden önce 3600 ek gösterge için süre kalmıyor. Bu sebeple ek gösterge konusu seçimlerden sonra meclis gündemine gelerek yasalaşması bekleniyor. 

Show Tv canlı yayınında 3600 ek gösterge konusunda son açıklamayı yapan Cumhurbaşkanı,  öğretmenler, polis memurları, hemşireler ve din görevlilerini kapsayacak şekilde ek gösterge konusunun seçimlerden sonra meclis gündemine geleceğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde bizimde haberleştiğimiz Ak Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı tarafından açıklama yapılmış ve nisan mayıs maaş dönemi işaret edilmişti. 27 Mart’ta başlayacak 3600 ek gösterge görüşmelerinin seçimlerden hemen sonra somutlaştırılarak kanunlaşması bekleniyor.

SaglikPersoneliHaber.Net/Özel Haber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?