PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

3600 Ek Gösterge Çıkarsa Doktor ve Hemşire Maaşı Ne Kadar Olur? Bordrolu Anlatım!

3600 ek gösterge yaklaşık 4 yıldır çalışanların gündemini meşgul ederken uzman mutemet tarafından hazırlanan bordro ile doktor ve hemşire/ebe 3600 ve 7200 ek gösterge aldığında emekli maaşı ne kadar olur? bordro hesaplaması yapıldı.

Ekonomi 19.04.2022, 20:45 23.04.2022, 11:07 Cansu Polat
3600 Ek Gösterge Çıkarsa Doktor ve Hemşire Maaşı Ne Kadar Olur? Bordrolu Anlatım!

Uzman tabiplerin ek göstergelerinin 7200 olması durumunda emekli maaşları ne kadar olur? 2008 yılı öncesi ve sonrası karşılaştırmalı anlatım haber detayımızda..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaatlerinden birisi olan ve yaklaşık dört yıldır kanunlaştırılması beklenen 3600 ek gösterge ile ilgili çalışma Bakanı bugün yaptığı açıklama ile mayıs ayini işaret etti.

Bilindiği üzere 2008 yılından önce işe giren memurlar ile 2008 yılından sonra işe giren memurların emekli keseneklerinin hesaplanması ile ilgili farklı uygulama mevcut olduğundan yapılacak düzenlemeye de bu durum sirayet etmektedir.

Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge düzenlemesinin çalışanlardan ziyade emekli aylıklarında ve ikramiyelerin de artış sağlayacağını söylemesinin ardından Uzman Muhtemet tarafından hesaplanan doktor, hemşire, ebe emekli maaş anlatımı şu şekilde oldu:

Yorumlar (17)
Muro 1 ay önce
Allah belasını versin bunların, 2008 öncesi sonrası nedir. Yazıklar olsun sağlık bakanlığına
sağlık personeli 1 ay önce
6 yıl fakülte okumuş bir doktor hiç bir şey kazanamamış seviye sıfır demek ki eğitimin hiç bir faydası olmamış bu kişiye yazık
Doktor 1 ay önce
Senin gibi zır cahiller hala nefes alıyor. Kanun bilmez seni. Önce öğren sonra bela oku. IQ kaç senin bence eksilerde
Doktor 1 ay önce
7200 nerden çıktı böyle düşünceleri yok bence
Çalışmalar hala devam ediyor. 1 ay önce
Doğmamış çocuğa don biçmek bu olsa gerek.
yyyy 1 ay önce
iyide herkesi sözleşmeli aldı bunlar sonradan kadro verdi. şimdi ona mı takılacağız
Mustafa 1 ay önce
Başlık çok güzel çıkarsa
yasin 1 ay önce
Emekli Sandığı 30 hizmet yılına %(50+30)=%80 oranında aylık bağlarken 5510 %(2*30)=%60 oranında aylık bağlıyor. Bu bakımdan aynı orana ulaşmak için 5510’a tabi memurun 40 yıl çalışması gerekiyor. Bu emeklilik yaşının yükseltilmesinden kaynaklanıyor, çalışanların daha uzun vadede emekli olması hedeflenmiş. Böylece SGK kendini karşılaya bilecek, memur ve emekli maaşlarını ödemek için borç aranmaya gidilmeyecek. 25 yıl çalışıp 40 yıl emekli maaşı almayalım diye. Çok beğendiğimiz avrupa ve ABD'de aynı sistem; amca 70-72 yaşına gelmiş işten çıkartılmayayım diye çabalıyor, çünkü morgage kredisi ödüyor-evi elden gitmesin diye. Filmlerde o kadar yaşlı amcaların neden işten çıkartılmamak ve emekli olmadıklarını hep merak etmiştim, şimdi anladım.
uyanın 1 ay önce
Hala uyuyama devam edin yıllardır söylüyoruz dilimizde tüy bittti inanmıyorsunuz ama emekli olunca anlayacaksınız 2008 sonrası işe başlayan emekli sandığı mensupları asgari ücreti bile alamayıcak 3600 kandırmaca uyanınn sendikalardan istifa edin sendikalar yalan söylüyor uyanın uyanın geç olmadan ayrıca sözleşmeliler de avcunu yalayacak onlarda mağdur olacak hadi şimdi birisi çıksın bunlar yalan desin ağzına küreği vurayım
KUYRUKLU 3 hafta önce
YALAAAAN HEM DE KUYRUKLU YALAN
Muzaffer yıldırım 1 ay önce
Yanlış bilgi ..inanmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?