PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

3+1 Sözleşmeli Sağlık Personeli 2022 Zamlı Nöbet Ücretleri! (Ek Zam İlaveli Fazla Mesai Ocak - Temmuz Dönemi)

3+1 Sözleşmeli sağlık personelinin 2022 ocak zammı ve ek zam ilaveli nöbet ücretleri belli oldu. Lise, Önlisans ve Lisans eğitim durumlarına göre ayrı ayrı hazırlanan sözleşmeli sağlık personeli ve ek zam ilaveli nöbet ücretleri tablosuna haber detayımızdan erişebilirsiniz. 1 Ocak 2022'den geçerli zamlı nöbet ücretleri katsayıların belirlenmesinin ardından haber merkezimiz tarafından ve yüzde 2,5 ek zam ilave edilerek hesaplandı. Peki sözleşmeli sağlık personelinin (3+1) nöbet ücretleri 2022 yılında ne kadar olacak? Sağlık personellerinin eğitim durumlarına göre ayrı ayrı hesaplanan zamlı nöbet ücretleri hakkında detayların yer aldığı saatlik ücret bilgilerini haber detayımızda.

Ekonomi 22.01.2022, 22:11 25.01.2022, 09:54 Zeynep Elmalı
3+1 Sözleşmeli Sağlık Personeli 2022 Zamlı Nöbet Ücretleri! (Ek Zam İlaveli Fazla Mesai  Ocak - Temmuz Dönemi)

Sözleşmeli Sağlık Personelinin 2022 yılı ocak ayında verilen zamla beraber oluşan fazla mesai (nöbet) Nöbet Ücretlerini sizler için hazırladık. 3+1 ve 4B statüsünde Sözleşmeli olarak çalışan personellerden SGK kesintileri yapıldığından nöbet ücreti (Fazla Mesai) ödemelerinde 657 kadrolu çalışanlara göre farklılıklar olmaktadır. 

Yeni Nöbet Ücretleri 2022

Sağlık Bakanlığı sağlık tesislerinde görev yapan ve son alımlarda 3+1 statüsünde istihdam edilen sağlık personellerinin Ocak 2022 - Temmuz 2022 - 6 aylık dönemine ait zamlı nöbet ücretleri 22 Ocak 2022'de Genelgesi yayımlanan ek zam ilave edilerek hesaplandı. Yapılan hesaplamada, Acil servis, yoğun bakım, diyaliz gibi özellikli birimlerle normal birimlerde tutulan nöbet ücret farkları ayrı ayrı gösterilmiştir. 

Kesintisiz olarak en az 6 saat nöbet tutarak nöbet ücreti almaya hak kazanan sözleşmeli sağlık personellerinin zamlı nöbet ücretleri gibi ayda maksimum kaç saat nöbet tutabilecekleri de değişkenlik gösteriyor. Aile sağlığı ve toplum merkezi çalışanları ayda maksimum 60 saat nöbet tutabilirken diğer kurumlarda çalışan personeller ayda maksimum 130 saate kadar nöbet tutabiliyor. Sağlık personeli saatlik nöbet ücretine dair bütün detaylar haberimizde…

Sözleşmeli Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti

Sözleşmeli (3+1) Sağlık personeli saatlik nöbet ücreti; personelin eğitim durumuna, hangi birimde çalıştığına göre değişiklik gösterebiliyor. Sözleşmeli Sağlık personelleri için 2022 yıllında saatlik nöbet ücreti (NORMAL BİRİMLERDE) lise mezunu bir sağlık personeli için 14,99 TL'den 15,06 TL'ye yükseldi.  Önlisans yada Lisans mezunu bir sağlık personeli içinse 17,99 TL'den 18,06 TL olarak oluştu. 

 # Bu ve benzeri maaş, ek ödeme haberleri ile Sağlık Bakanlığı Resmi yazılarından habersiz kalmamak, gündemi takip etmek için buraya tıklayarak Whatsapp Haber Bültenimize Ücretsiz abone olabilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Tıklayınız. 

 #  Ortaöğretim (Lise) Mezunu Sözleşmeli Personel Nöbet (Fazla Mesai) Ödemeleri

NÖBET TÜRÜ SAAT ÜCRETİ 24 SAATLİK NÖBET
Normal Nöbet 15,06 TL 361,44 TL
Riskli Birim Nöbet 22,58 TL 541,92 TL
Bayram Nöbet 18,81 TL 451,44 TL
Riskli Birim + Bayram Nöbet 28,22 TL 677,28 TL

 # Not: Meraklıları için, Yüzde 2,5 ek zammın 24 saatlik nöbet ücretlerine etkisi, Normal Nöbet için: 1,68 TL, Riskli Birim Nöbeti için: 2,16 TL, Bayram Nöbeti için: 19,68 TL, Riskli Birim + Bayram Nöbeti için de= 65,52 TL nöbet ücretlerinin artışına sebep olmuştur. 

 # Kadrolu (657) Personel Nöbet Ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 #  Mesleki Yüksek Öğrenim Görmüş (Önlisans - Lisans) Sözleşmeli Sağlık Personeli Nöbet (Fazla Mesai) Ödemeleri 

NÖBET TÜRÜ SAAT ÜCRETİ 24 SAATLİK NÖBET
Normal Nöbet 18,06 TL 433,44 TL
Riskli Birim Nöbet 27,10 TL 650,40 TL
Bayram Nöbet 22,58 TL 541,92 TL
Riskli Birim + Bayram Nöbet 32,87 TL 788,88 TL
Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (16)
hemşire 5 ay önce
şaka gibi bir doktor bizim nöbetin tam %100 katını alıyor bunda bile bir denge sağlayın
Hemşireye cevap 5 ay önce
Sana o beyinle nöbet yazıp para vereninin…
dr 5 ay önce
Allahın cahili %100 katı demek aynı alıyor demek daha temel matematik bilmiyor kendini hekimle kıyaslıyor
Vay Canına 5 ay önce
Bence denge sağlanmamalı doktor maaşının yarısını hemşirelere dağıtmalı.
Hemşire sen fazla al 5 ay önce
Doğru söyledin hemşire. Sen doktordan daha fazla almalısın. Düzenlesinler canım. Yakında bunun için de sokaklara çıkın, doktor neden bizden fazla nöbet ücreti alıyor deyin. Bekleriz.
allah allah bak sen? 5 ay önce
bi doktor senin aldığın eğitimin %500 zorunu ve uzman olana dek de %500 fazlasını alıyor. Ondan olabilir mi tiptip?
ATT 5 ay önce
Doktorlar.. 112 personeli kar kış dinlemeden çalışıyor hasta taşıyor yolda kalıyor sizde sıcak oturduğunuz yerden boş boş konuşup hasta teslim bile almıyorsunuz.. Daha damaryolu açamayan entübe edemeyen ilaç kitabı veya İnternet üzerinden ilaca bakıp yazan sizlersiniz.. Boş laflara gerek yok biz biliyoruz neyin ne olduğunu..
dr. 5 ay önce
Cahil olmasan böyle konuşmazsın emin ol. Ya da bunu tamamen kıskançlık olarak yorumlamak gerekir. Yani küçümsemek istemiyorum ama bu sayfada çoğu kişi bunu hak ediyor. 2 yıllık bir bölümden mezun oluyorsun . kazanması ve okuması ne denli zor onu da çok iyi biliyoruz. Tıp fakültesinde ki bir öğrencinin belki bir kaç derste aldığı anatomik eğitimi sen 2 yıl içerisinde ancak alıyor ve burada saçma bir şekilde entübe ile damar yoluyla doktoru eleştiriyorsun. Evet yeni başlayan bir çok doktor entübe yapmayı damar yolu açmayı belki tansiyon ölçmeyi dediğin gibi ilaç yazmayı bile bilmiyor olabilir. Ülkemizde eğitim malesef teorik sistem üzserine kurulu olduğu için bu tarz sıkıntılar olmakta. Ben bir çok entegre hastanede çalıştım bir çok doktor bir çok sağlık çalışanı hemşire att vs gördüm. Öyle att ler var ki tak diye entübe ediyor mükemmel dikişler atıyor. ve öyle temizlik personeli tanıdım ki doktorun atamadığı dikişleri atıyor. Eğer biraz kafan çalışsa bu tarz damar yolu açma entübe etme sonda takma gibi oalyların el beceresi gerektirdiğini ve sahada tecrübeyle kazanıldığını anlarsın. bu tarz saçma kıyaslamalara da girmezsin. 2 3 aylık anestezi asistanının yanına git bak sana ne entübeler yapıp ne damar yolları açıyor. göz doktoru entübe edemiyor diye senden daha kötü mü oluyor . herkesin bir uzmanlık alanı oluyor ki bu yüzden zaqten kısım kısım ayrılıyor. ben de öyle att tanıdım ki adamdan aspire sondası istiyorsun numarasını söylüyorsun üzerinde yazdığı halde bulamıyor. daha doğrusu aspire sondası nedir onu bilmiyor. bazı şeyleri genelleme yapmadan eleştirin daha mantıklı olursunuz. Sağlık ekip işi bunun aksinde çalışan doktorda yanlış kişiliğe sahip hemşiresi de att si de teknikiride ebesi de. iş ki bu konuda bir birlerine yardımcı olup bu işleri çözümleyebilmek. iyi bir ebe yeni başlayan ve yahut normal bir pratisyenden daha güzel doğum yaptırabilir. bu çok güzel bir şey. burada doktora yardımcı olması da çok güzel bir şey ve sağlık çalışanı olmak hem doktor için hem diğer birimler için bunu gerektirir. insanları kişiliklernden ve ya mesleki yetersizliklerinden doalyı tamamına suç atmayın. Şu grupta yazdıklarınızı görünce utanç duyuyprum artık
hakkını veren sağlıkçı 5 ay önce
tipitip sensin degişik o doktorun aldıgına çok demiyor kendi aldıgına düşük diyor ama nerde sende bunu anlıyacak beyin
çok acayip 5 ay önce
Nöbetteki tüm tıbbi ve idari sorumlu doktor olmasına rağmen senden fazla ücret alıyor bu doktor? Ne kadar saçma değil mi hemşire? Hem sorumluluk tümüyle onda olacak, hem tüm hesap ona sorulacak, hem hastalarla vs cebelleşecek sorun anlarında hem de 0 sorumluluk alan kişiyle aynı ücreti alacak. Derhal düzeltilip hemşirele doktorların %500 fazlası verilmeli. Adam haklı. (ama ütopik ve paralel bir evrende.)
Orhan 5 ay önce
Asgari ücretlinin 1 saatlik fazla mesai ücreti 33 tl. Siz sağlıkçılar da birlik olup hakkınızı almak yerine birbirinizle uğraşın anca
10 YILLIK DOKTOR. 5 ay önce
SURATINA BAŞKA BİR TARAFIYLA SEKRESYON ATACAK O DOKTOR.
ykg 1 ay önce
hocam taserondan kadro alanlar nerdeyse doktor maası alıyor siz burda birbirinizi yiyorsunuz önce bedava kadro alan ilkokul mezunu bir temizlikçi sizinle aynı maaşı nasıl alır bunu halledin sonra birbirinize düşersiniz
sag37 5 ay önce
BİR ilde valiyi geciyorsa bürokrat maaşı O KURUMDA DÜZEN OLMAZ YAZIK O PARALARA SAGLIGIN HALİ ORTADA ZATEN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?