PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

2023 Zamlı Nöbet Ücretleri! (657) Sağlık Personeli Ocak - Temmuz Dönemi Nöbet Ücretleri 2023

Sağlık personellerinin nöbet ücreti; 2023 yılı 1 Ocak itibariyle zamlı katsayı üzerinden belli oldu. Memur maaş zammıyla beraber hemşire nöbet ücretleri dahil nöbet ücretleri hesaplandı. Uzman Tabip, Pratisyen hekim, Diş Tabibi, Eczacı gibi branş bazında Yüksek okul mezunu Sağlık personelleri ve Lise mezunu sağlık çalışanlarının yanında diğer branşlardaki tüm sağlık personellerinin 1 Ocak 2023'den zamlı katsayılar üzerinden haber merkezimiz tarafından hesaplandı. Peki sağlık personelinin nöbet ücretleri 2023 yılında ne kadar olacak? Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri 2023 Yılında Ne Kadar? Unvan bazlı hesaplanan zamlı nöbet ücretleri hakkında detayların yer aldığı saatlik ücret bilgileri haber detayımızda.

Ekonomi 09.01.2023, 20:42 09.01.2023, 20:42
2023 Zamlı Nöbet Ücretleri! (657) Sağlık Personeli Ocak - Temmuz Dönemi Nöbet Ücretleri 2023

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında bulunan sağlık tesislerinde görevli sağlık personellerinin Ocak 2023 - Temmuz 2023 - 6 aylık dönemine ait nöbet ücretleri hesaplanmıştır. 1 Ocak 2023'den geçerli Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan %30 zam uygulanması ile oluşan katsayılara göre 2023 Ocak ve ve Temmuz dönemi nöbet ücretlerini yeniden hesapladık.

2023 Nöbet Ücretleri

Yapılan hesaplamada, Acil servis, yoğun bakım, diyaliz gibi özellikli birimlerle normal birimlerde tutulan nöbet ücret farkları ayrı ayrı gösterilmiştir.  Kesintisiz olarak en az 6 saat nöbet tutarak nöbet ücreti almaya hak kazanan sağlık personellerinin zamlı nöbet ücretleri gibi ayda maksimum kaç saat nöbet tutabilecekleri de değişkenlik gösteriyor. Aile sağlığı ve toplum merkezi çalışanları ayda maksimum 60 saat nöbet tutabilirken diğer kurumlarda çalışan personeller ayda maksimum 130 saate kadar nöbet tutabiliyor. Sağlık personeli saatlik nöbet ücretine dair bütün detaylar haberimizde…

Uzman Tabip, Pratisyen Tabip, Diş Tabibi, Eczacı, Yüksek okul mezunu sağlık personelleri, Lise mezunu sağlık çalışanları ile diğer tüm branşlar için hazırlanan Ocak 2023 döneminden itibaren geçerli zamlı nöbet ücretleri aşağıda çıkartılmıştır.

Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti

1 Ocak 2023'den geçerli olacak memur zam oranı TÜİK tarafından açıklanan aralık ayı enflasyon verilerinin ardından %16,48 zam doğdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'da Ata Kongresium'da yaptığı açıklama ile de toplam zam oranı %25 olarak açıklanmıştı. Ardından yeni bir açıklama ile ile zam oranı yüzde 30 olarak güncellendi. Zam oranına göre oluşan katsayılara göre haber merkezimiz sağlık personeli saatlik nöbet ücreti hesabını yaptı. Sağlık personeli saatlik nöbet ücreti; personelin unvanına, hangi birimde çalıştığına göre değişiklik gösterebiliyor. Sağlık personelleri için 2023 yılı 1 Ocak'tan geçerli olacak saatlik nöbet ücreti 32,28 TL ile 58,11 TL arasında değişiyor.

 # Bu ve benzeri maaş, ek ödeme haberleri ile Sağlık Bakanlığı Resmi yazılarından habersiz kalmamak, gündemi takip etmek için buraya tıklayarak Whatsapp Haber Bültenimize Ücretsiz abone olabilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Tıklayınız. 

 # Sözleşmeli Sağlık Personeli (3+1 ve 4B) Nöbet Ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Uzman Doktor Nöbet Ücreti

Uzman doktor normal nöbet ücreti 150 gösterge puanı ile hesaplanmaktadır. Buna göre 2023 ikinci yarısında saatlik 64,56 TL nöbet ücreti alacak. Uzman doktor, şayet ameliyathanede nöbet tutarsa Riskli Birim saatlik nöbet ücreti 96,84 TL olacak.

Pratisyen Doktor Nöbet Ücreti

Pratisyen doktor, normal nöbet ücreti hesaplamasında 135 gösterge puanı kullanılmaktadır. 2023 yılı ikinci yarısı itibariyle saatlik NET 58,11 TL nöbet ücreti alacak. Ameliyathanede nöbet tutan pratisyen hekimin riskli birim nöbet ücreti ise saatlik NET 87,15 TL nöbet ücreti ödenecek.

Diş Doktoru Nöbet Ücreti

Diş doktorları için nöbet ücreti normal birimlerde saatlik NET 51,65 TL olarak hesaplanıyor. Ameliyathanede çalışan diş doktorları, saatlik NET 77,47 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Eczacı Nöbet Ücreti

Eczacılar için nöbet ücreti 2023'ün ilk yarısında NET 51,65 TL kazanacak. 

Yüksekokul Mezunu Sağlık Personeli Nöbet Ücreti

Yüksekokul mezunu sağlık personelleri, 2023 ikinci yarısında saatlik NET 38,73 TL nöbet ücreti alıyor. Ameliyathanede görev alan yüksekokul mezunu (Lisans ve Önlisans mezunları) sağlık personelleri ise saatlik NET 58,11 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Lise Mezunu Sağlık Personeli Nöbet Ücreti

Lise mezunu sağlık personelleri normal şartlarda saatlik NET 32,28 TL nöbet ücreti kazanırken ameliyathanede yada Acil Servis Birimiinde görev almaları durumunda bu ücret, saatlik NET 48,42 TL oluyor.

Şoför, VHKİ vb. Diğer Personel Nöbet Ücreti

Diğer personel olarak çalışan sağlık personellerinin 2023 yılı ilk döneminde saatlik nöbet ücreti NET 23,67 TL olarak hesaplanacak. Diğer personel, ameliyathanede yada Acil Servis Birimiinde görev alıyorsa saatlik nöbet ücreti 35,51 TL oluyor.

Hemşire Nöbet Parası 2023

Hemşire nöbet parası 2023 yılı ilk yarısında, gösterge puanı kuralına göre Lisans, Önlisans mezunu olması ile Lise (ilköğretim) mezunu olmasına göre farklılık değişiklik gösterir:

Lise mezunu bir hemşire normal nöbet ücreti olarak 75 gösterge rakamı ile Brüt 32,53 TL olurken, 0,25 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 32,28 TL kazanacak. Aynı personelin ameliyathane, acil servis veya yoğun bakım da nöbet tutması durumunda Brüt 48,79 TL olurken, 0,37 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 48,42 TL kazanacak. Personel, Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda  nöbet tutarsa normal birim nöbet ücreti olarak Brüt 37,53 TL olurken, 0,28 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 37,25 TL, Ameliyathane, Acil servis veya yoğun bakım da nöbet ücreti olarak saatlik Brüt 56,30 TL olurken, 0,43 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 55,87 TL alacaklar.

Hemşire Nöbet Ücretleri 2023 

Yüksekokul mezunu ( Lisans - Önlisans mazunları ) bir hemşire normal nöbet ücreti olarak saatlik Brüt 37,53 TL olurken, 0,28 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 37,25 TL alırken ameliyathanede nöbet tutması durumunda Brüt 56,30 TL olurken, 0,43 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 55,87 TL kazanır. Personel, Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda nöbet tutarsa saatlik Brüt 45,04 TL olurken, 0,34 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 44,70 TL alır. Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda Ameliyathane, Acil servis veya yoğun bakım gibi ÖZELLİKLİ BİRİMDE nöbet mesaisi yapması durumunda ise saatlik nöbet ücreti Brüt 67,56 TL olurken, 0,51 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 67,05 TL olur.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (51)
YETER ARTIK!!! 1 yıl önce
NÖBETE GELİNCE HEKİMLERİNKİNİ YAZ SABİTE GELİNCE YAZMA. HEKİM DÜŞMANI SİTE HEMŞİRENİN SABİTİ DOKTORDAN FAZLA. HERKES BİLSİN. ZAMMI İPTAL ETTİRENLERİ DE HERKES BİLSİN.
münire Türkyılmaz 1 yıl önce
Yalan Doktorların sabiti bizden çok yüksek.
ÜÇ NOKTA 1 yıl önce
Editör: Küfürlü yorum yazdığınızdan dolayı geçmişte yazdığınız tüm yorumlarınız silinmiştir.
Sinirli 1 yıl önce
Doktorların sabitine daha önce %50 yapılıp diğer sağlık personellerinin dışlandığını unutmadık.
hemşire 1 yıl önce
tabii ki fazla olacak hep siz fazla kazandınız sıra doktorlarda
Hemsir 1 yıl önce
İyi olmuş size yeter
Hemşire 1 yıl önce
Doktorla aynı nöbet ücreti almalıyız. Beraber çalışıyoruz zaten. Hatta daha fazla çalışan biziz
Zekasız 5 ay önce
Tövbe tövbe IQ kaç kızım senin
Hemşiresavar 11 ay önce
Hee oldu zeka parıltısı seni
Hemşire 1 yıl önce
Böyle yazanlar emin olunki sağlıkçı filan değildir,birbirimize düşürmek için yapıyorlar, doktorları bırakın öğretmenin ek mesai ücreti bizim doktorlardan daha fazla nerde adalet ,bizim ek mesai 50 civarı olması gerekirken doktorun 60-70 civarı olması gerekir , öğretmenlere göre hesapladığımızda öyle olması gerekiyor
Hemşire 1 yıl önce
Tüm doktorlardan özür diliyorum. Şimdiye kadar yaptığım rezil rüsva mesnetsiz haksız şerefsiz kin dolu köpeğin ağzına yakışan yorumlarımdan dolayı beni önce Allah sonra siz hekimler affedin. Hakkınızı helal edin. Benim hadsizliğim ve kendimi küçük hissedişim sizlere olan kıskançlığımdandır.
Att 1 yıl önce
Dünyada ortalama 3 te birini alıyorsun. Gitgide farkın açılması gerek doktor lehine.
dr.ahmet 1 yıl önce
hassss.....
Uzman dr 1 yıl önce
Canımm ya sen ne içtin öyle
yozlaşma 1 yıl önce
yok canım doktordan daha bile fazla almanız gerekiyor, akıl yoksunu ağzından çıkanı kulağı duyuyor mu diyeceğim ama duysa bile herhangi bir beyine gitmediği için ne desen boş
HEMŞİRE NİCK İ 1 yıl önce
TROLL. GEL YERİME ÇALIŞ YURTDIŞINA GİDECEM ZATEN. AMA GELEN GİDENİ ARATMASIN SONRA
Teacher 1 yıl önce
Bir öğretmenin haftasonu takviye kurs saati 60 TL ama bir hekimin Bayram nöbeti bile bu kadar değil, öğretmenin yaptığı da öğrencilere test dağıtıp çözdürmek 40 dakika boyunca… kendinize gelin artık birbirinizi yemekten vazgeçin zaten rezalet ücretler birlik olup hakkınızı arayın
Mert 1 yıl önce
Nöbet parası neden hazineden karşılanmıyorda döner sermayeden karşılanıyor merak ediyorum. Daha önceleri maliyeden ödeniyormuş. İdare dönerden ödendiği için nöbet parası ödememek için kırk takla atıyor
ENGİN_Y 1 yıl önce
BİR HESAP YAPALIM BAKALIM HEMŞİRE HAKLIMI 16:00 DA MESAİYE GELEN BU ARKADAŞ SABAH 08;00 A KADAR ÇALIŞIYOR RESMİYETTE BAKALIM ÖYLEMİ.16:00 DA İŞE GELİYOR 16:00 DAN 00:00 A KADAR 1 SAAT AKTİF MESAİ 1 SAAT MOLA YAPARAK TOPLANDA 4 SAAT ÇALIŞMIŞ OLUYOR.MESAİ ÜCRETİ HESAPLANIRKEN 18 SAAT ÜZERİNDEN HESAPLANIYOR AKTİF ÇALIŞMA İSE 8 SAAT 8 SAAT FAZLA MESAİ PARASI ALIYOR.PEKİ DOKTOR;TEMİZLİK PERSONELİ SİZİN DEYİMİNİZLE TIBBİ SEKRETER 12 SAAT ÇALIŞIYOR HADİ ARADA SIRADA MOLADA YAPSIN DR.EN AZ 15 SAAT AKTİF ÇALIŞIYOR HADİ NARŞ
h. 1 yıl önce
senin ben algını ** beyın ozurlu trol hadı baska yerde oyna *
Narkozcu 1 yıl önce
Alamadığım nöbet ücretinin artsa ne artmasa ne kaç sağlık personeli alıyor %10
Instagram Paylaşımı 1 yıl önce
Instada paylastiginizdan farkli bunlar. Hangisi dogru
Mahir 1 yıl önce
Bu tablo hatalı, 2021 memur toplu sözleşmeye göre dini ve resmi bayramlarda 25 % artırımlı ödenir kararı alındı. Eskiden bu yasa 20 % olarak uygulanıyordu. Tablo 20 % yani eski yasaya göre hazırlanmış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.