2021 Ramazan Bayramı Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri! |Hemşire Ebe Sağlık Memuru Tabip Nöbet Ücreti

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görev yapan Uzman tabip, tabip, yüksekokul sağlık personeli, lise mezunu sağlık perseneli ve diğer unvanlardaki çalışanların 2021 yılı Ramazan Bayramında nöbet ve icap nöbeti tutanlarının özellikli birim ve normal birimlere göre ayrı ayrı hazırlanmış tablosuna haber detayımızdan ulaşabilirsiniz.

Ekonomi 07.05.2021, 12:59 11.05.2021, 16:16 Güler Sağlam
2021 Ramazan Bayramı Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri! |Hemşire Ebe Sağlık Memuru Tabip Nöbet Ücreti

Ramazan Bayramı AREFE GÜNÜ 12 Mayıs Çarşamba günü saat 13:00 dan sonrası için  fazla mesai nöbet ücreti ve icap ücreti % 20 artırımlı ödenirken, 657 4/A devlet  memurunun nöbet ve icap ücretlerinden sadece damga vergisi kesilir.

657 4/b devlet memurunun nöbet ve icap ücretlerinden SGK kesintisi yapılır.

Aşağıda 1 Saatlik Nöbet Ücretleri çıkarılmıştır.

2021 Ramazan Bayramı 9 günlük tatilde Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

KANUNİ DAYANAK:

Sağlık çalışanlarına nöbet görevi verilmesi, nöbet tutulan sürelerinin izin kullandırılarak karşılanmayan kısmı için ilgili çalışana nöbet ücreti ödenmektedir. Bu nöbet ücretleri özellikli birim, normal birim ve bayram günleri için farklılık arz etmektedir. Özellikle Ocak 2021 dönemi sonrasında maaş katsayısının değişimiyle beraber Ramazan Bayramı nöbet ücretlerinde değişiklik oldu. Bu değişikliklerin net tutarlara yansıyan kısımları yukarıda tabloda bilginize sunuldu. 

Nöbet ücretleri için yapılan hesaplamada; nöbet süresinin her saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen gösterge rakamlarının (Örneğin; 2 yıllık sağlık alanında eğitim almış sağlık çalışanı için 90 gösterge gibi) aylık katsayısıyla (memur maaş katsayısı) çarpımı ile bulunacak tutarda nöbet ücreti ödenir.

 # Bu ücretten gelir vergisi kesilmeyerek sadece Damga Vergisi kesilir. (Bkz. Damga Vergisi: Her türlü sözleşmeden doğan ve devlet tarafından alınan bir vergi çeşididir.)

 # Nöbet süreleriyle ilgili unutulmaması gereken bir not ise; Aile Sağlığı (ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde (TSM) 60 saatten fazla süreler ile diğer yerlerde hiçbir şekilde 130  saatten fazla süreler için ödeme yapılamaz. Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramediklerde  aylık 130 saatten fazla nöbet ücreti alamazlar.

 # Dini bayramlarda tutulan nöbetler için nöbet ücreti Yüzde 20 artırımlı hesaplanır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
CovidAcil 2 ay önce
Covid biriminde calismamiza ragmen normalden odeme yapiliyor, bu suc mu,ne yapabiliriz?
ahmet 2 ay önce
idari izinlerde nöbet ücreti ödenmiyor bu konuda bilgisi olan varmı
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?