2020 Kurban Bayramı Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Kuruluşlarında görev yapan sağlık personelinden 2020 yılı Kurban Bayramında nöbet ve icap nöbeti tutanların, 2020 Temmuz maaş kat sayılarına göre hesaplanmış zamlı nöbet ücretleri belli oldu.

2020 Kurban Bayramı Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personelinden 2019 yılı Kurban Bayramında nöbet ve icap nöbeti tutanların, 2019 yılı Temmuz ayı kat sayılara göre zamlı nöbet ücretleri belli oldu. 

2020 Temmuz Zamlı Nöbet Ücretleri Belli Oldu (657) öğrenmek için tıklayınız.

Kurban Bayramı AREFE GÜNÜ saat 13:00 dan sonrası için  fazla mesai nöbet ücreti ve icap ücreti % 20 artırımlı ödenirken, 657 4/A devlet  memurunun  nöbet ve icap ücretlerinden sadece damga vergisi kesilir.

657 4/b devlet memurunun nöbet ve icap ücretlerinden SGK kesintisi yapılır.

Aşağıda 1 Saatlik Nöbet Ücretleri çıkarılmıştır.

2020 Kurban Bayramı Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarına nöbet görevi verilmesi, nöbet tutulan sürelerinin izin kullandırılarak karşılanmayan kısmı için ilgili çalışana nöbet ücreti ödenmektedir. Bu nöbet ücretleri özellikli birim, normal birim ve bayram günleri için farklılık arz etmektedir. Özellikle Temmuz 2020 dönemi sonrasında maaş katsayısının değişimiyle beraber Kurban Bayramı nöbet ücretlerinde değişiklik oldu. Bu değişikliklerin net tutarlara yansıyan kısımları yukarıda tabloda bilginize sunuldu. 

Nöbet ücretleri için yapılan hesaplamada; nöbet süresinin her saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen gösterge rakamlarının (Örneğin; 2 yıllık sağlık alanında eğitim almış sağlık çalışanı için 90 gösterge gibi) aylık katsayısıyla (memur maaş katsayısı) çarpımı ile bulunacak tutarda nöbet ücreti ödenir.

 # Bu ücretten gelir vergisi kesilmeyerek sadece Damga Vergisi kesilir. (Bkz. Damga Vergisi: Her türlü sözleşmeden doğan ve devlet tarafından alınan bir vergi çeşididir.)

 # Nöbet süreleriyle ilgili unutulmaması gereken bir not ise; Aile Sağlığı (ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde (TSM) 60 saatten fazla süreler ile diğer yerlerde hiçbir şekilde 130  saatten fazla süreler için ödeme yapılamaz. Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramediklerde  aylık 130 saatten fazla nöbet ücreti alamazlar.

 # Dini bayramlarda tutulan nöbetler için nöbet ücreti Yüzde 20 artırımlı hesaplanır.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayramın 1. Gunu
Bayramın 1. Gunu - 3 ay Önce

Nobetciyim.kurum parasını ödemiyor.izninide alamiyoruz.yildik usandik tukendik.lutfen artık kimse TV lerde kahraman saglikcilarimiz felan demesin.insan kahramanına böyle davranmaz

SIRADAKİ HABER