2020 Eylül Döneminde Uzman Hemşire ve Uzman Ebe Maaşları!

Sağlık Bakanlığına bağlı tesislerde görevli Hemşire ve Ebe unvanlı kadrolarda görev yapan Uzman Hemşirelerin maaşları son günlerin merak edilen konularından birisi oldu. Uzman Hemşire ve Uzman Ebe maaşları geçtiğimiz bordro döneminde banka hesaplarına kaç lira yansıdı? İşte Uzman hemşire ve ebelerin vergi dilimine girdikten sonra ki maaşları..

Ekonomi 26.10.2020, 22:06 27.10.2020, 00:06 Güler Sağlam
2020 Eylül Döneminde Uzman Hemşire ve Uzman Ebe Maaşları!

2020 Eylül Döneminde Uzman Hemşire ve Uzman Ebe Maaşları!

Sağlık Bakanlığına bağlı taşra teşkilatında görev yapan Uzman Hemşire ve Ebe Unvanlı görev yapan sağlık personellerinin %27 vergi dilimine girdikten sonraki maaşları merak konusu oldu.

%5,75 oranında zamlı ilk ay maaşlarını 15 Temmuz 2020’da alan Uzman Hemşire ve Uzman Ebelere, maaş zammı haricinde  1-14 Temmuz dönemine ait 14 günlük fark ödemesi de yapılmıştı.

Uzman Hemşire ve Uzman Ebe maaşı

Unvanlarıyla ilgili üst öğrenim kabul edilen alanda yüksek lisans yaparak diplomalarını Bakanlığa tescil ettirerek özlük dosyalarına işleten Uzman Ebe veya Uzman Hemşirelerin aylık net maaşları, uzman olmayanlara göre düşük miktarda kalan oranda fazlalık göstermektedir. Ayrıca, yüksek lisans nedeniyle yararlanılan ilave 1 kademe ilerlemesi de net maaşı etkileyebilmektedir.

Meslekleriyle ilgili alanda yüksek lisans yaparak diplomalarını Sağlık Bakanlığına tescil ettirmek suretiyle Uzman Ebe veya Uzman Hemşire unvanını alanların aylık net maaşları, uzman olmayanlara göre bir miktar daha fazladır. Ayrıca, yüksek lisans nedeniyle yararlanılan ilave 1 kademe ilerlemesi de net maaşı etkileyebilmektedir.

Uzman Ebe ve Uzman Hemşirelerin 2020 yılı Temmuz ayı itibariyle alacakları ek ücret aşağıdaki gibidir.

-15/9/2008 tarihinden önce işe girenler için "73 TL"  daha fazla olacak.

-14/9/2008 tarihinden sonra işe girenler için "65 TL" daha fazla olacak.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?