PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

2 Belediyeden İşçi Maaşlarına Asgari Ücretin Üzerinde Zam! Sosyal Haklarla Beraber 18 Bin Lira Oldu!

Asgari ücretin %55’lik zam oranıyla iyileştirilmesinin ardından 2 İlçe Belediyesinden işçi maaşlarına asgari ücrete yapılan zam üzerinde artış geldi.

Ekonomi 02.01.2023, 12:29 08.01.2023, 20:43 Cansu Polat
2 Belediyeden İşçi Maaşlarına Asgari Ücretin Üzerinde Zam! Sosyal Haklarla Beraber 18 Bin Lira Oldu!

İlk zam haberi Erzurum’un Aziziye Belediyesi’nde görev yapan işçi maaşlarına geldi.%87’lik zam artışıyla en düşük işçi maaşı sosyal haklarla beraber 18000 TL yapıldı.

Diğer haber ise Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi personeline yapılan asgari ücretin üzerindeki artış oldu. Kırıkkale Yahşihan Belediyesinde görev yapan işçilere yapılan artışla en düşük maaş 9000 TL olarak belirlenirken 2022 yılının en başarılı personellerine de ödül takdim edildi.

ERZURUM AZİZİYE BELEDİYESİ

Erzurum'un Aziziye Belediyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 87 zam yapıldığı bildirildi. Son zamla en düşük işçi maaşı, sosyal haklarla 18 bin lira oldu.

Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile Belediye-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Himmet Bozan ve işçi sendika temsilcisi Yılmaz Meral'in de katıldığı törende, işçilere yüzde 87 zam yapıldı.

Son zamla en düşük işçi maaşı sosyal haklarla 18 bin lira oldu.

KIRIKKALE YAHŞİYAN BELEDİYESİ

Kırıkkale'nin Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, personeli ile yıl sonu değerlendirme toplantısı yaptı. Personel maaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkyılmaz, en düşük işçi maaşının 9 bin lira olduğunu söyledi. Değerlendirme toplantısında, 2022 yılının en başarılı müdürleri ve personeline de ödül verildi.

2022 yılının en başarılı müdürler ve personele de ödül veren Türkyılmaz, "Son çalışma gününde personellerimizle bir araya gelip 2022 yılını coşkuyla sonlandırıyoruz. Yılın müdürü Destek Hizmetleri Müdürü Yunus Aydın'ı, yılın personeli Onur Kuyucu, İsmail Saltık ve Bülent Yıldırım'ı başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirdik. Ayrıca yıl boyu gösterdikleri çabalardan dolayı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Kubilay Kayır'ı, İtfaiye Müdürü Abdullah Ogan'ı, personelimizden Oğuzhan Lüy ve Furkan Karakaya'ya da mansiyon ödülüne layık gördük. Kendilerini tebrik ediyorum. Belediyemizde en düşük işçi maaşını da 9 bin Türk lirası olarak belirledik. Tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı olsun. Yeni yıl hepimize sağlık ve mutluluk getirsin" dedi.

Yorumlar (10)
Hemşireler 4 hafta önce
Var mı la böyle bir şey kimin parasını kime dagitiyorsunuz ben 9 yıllık hemsireyim herşey dahil elime geçen 14 bintl yazık günah vasıfsız okumayan eli paspas tutan süperge tutan şoför temizlik personelleri hiç bir sorumluluğu olmayan işçiler 18 TL alıyor ohh güzel be
Yavuz 4 hafta önce
Ben üniversite mezunum temizlikciyim fakat dışarda lise mezunu olup hemşire olan tipler var ben onlardan daha çok kafa patlatim halde alinmadim kimse kusura bakmasın
Dengin 4 hafta önce
Okumuşsun ama gerisini anladın sen temizlikci ve vafıssız ne demek ?
Sağlık teknikeri 4 hafta önce
Kendini bu kadar küçük düşürme. Kimin ne iş yaptığı seni ilgilendirmez bir kişinin maaşı çalışma koşulları vb detaylarına takılma. Tekstil atölyelerinde birçok liyakatlı arkadaş çalışıyor, bu arkadaşlarımızın daha iyi yerlerde görev almaları adına mücadele edelim.
sağlıkçı 4 hafta önce
kimseyi küçümseme bende hemşireyim ayıptır.
doktor 4 hafta önce
istifa et işçi ol bu kadar itiraz ediyorsan
Sağlık çalışanları 4 hafta önce
Birilerine hasta teslim et can teslim et ver 15 TL birileri süperge tutsun çöp toplasin vb ver 18 bin TL bu akıl tutulmasıdir
sağlık çalışanları 4 hafta önce
ne küçümsemesi be konuyu nereye çekiyorsunuz tamam alsınlar hemen istifa etmezsem şerefsizim yeter ne nöbet ne hasta ne hasta yakını alırım elime süpürgemi sürürüm mahallemi
Jdjxjdjd 4 hafta önce
O zaman temizlikci olacaksın hemşire hanım senelerce siz kaç bin alırken o işciler düşük maaşla çalışıyodu
Sağlık ta işçi 3 hafta önce
19 yıllık işçiyim sağlıkta asgari ücretli oldum emsallerim diğer kurumlarda ve aynı kurumdada 3 katı alanlar var bunlar şimdi maaştan böyle ikramiye de böyle 3 katı emekli toplu ikramiyede 3 katı emekli maaşinda 2 katı buna biri dur demiyecekmi nerede bu adalet eşit işe eşit ücret gelmeli işçiler de
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.