PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

14 Günlük Maaş Farkları Yattı mı? Ne Zaman Yatacak?

14 günlük maaş farkları yattı mı? Ne zaman yatacak? gibi sorular, kamu çalışanları tarafından araştırma sürmeye devam ediliyor. 15 Ocak tarihinde yeni yıl maaşlarının yatmasının ardından memurlar, 14 günlük maaş farkları ne zaman yatacak sorusunu araştırıyor.

Ekonomi 18.01.2023, 02:56 18.01.2023, 11:09
14 Günlük Maaş Farkları Yattı mı? Ne Zaman Yatacak?

15 Ocak 2023 tarihinde toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı ile beraber %15,48’lik zam tutarı kamu çalışanlarının hesaplarına aktarıldı.

14 Günlük Maaş Farkları Yattı mı?

14 günlük maaş farkları yattı mı sorusunu ayın 15’inden itibaren kamu çalışanları sıklıkla araştırma sürüyorlar. 14 günlük maaş farkları bugün itibariyle henüz hesaplara yatırılmadı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın “Mali ve Sosyal Haklar” başlıklı genel yazısında da belirtildiği üzere 14 günlük maaş farkları, 15 Ocak tarihinde yatan maaşların ardından sistem açıldı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın %13,52 refah payı zammını açıklamasıyla beraber kurumların mutemetlik birimlerinde ciddi yoğunluk yaşanıyor. 14 günlük maaş farkları hesaplamasının haricinde mutemetlikler, %13,52 refah payı zammınında hesaplamasını sürdürüyor.

14 Günlük Maaş Farkları Ne Zaman Yatacak?

14 günlük maaş farkları Ocak ve Temmuz aylarında yapılan maaş zamlarının ardından ilgili ayın sonuna doğru personelin hesabına yatırılmaktadır.

Memur ve memur emeklisine yapılan maaş zamlarının netleşmesinin ardından %30 olarak duyurulan maaş zammının hesaplanması 2 ayrı takım halinde yürütülüyor. Maaş zammının tamamının maaşlara yansımamasının nedeni %13,52 refah payı zammının kanuni düzenlemesinin meclisten geç çıkması olarak gösterildi.

Kamu çalışanları 14 günlük maaş farkları için gözünü Hazine ve Maliye Bakanlığı’na çevirmiş durumda ancak Bakanlık sistemi açarak mutemetliklerin kullanımına 2 gün öncesinde sundu.

14 Günlük Maaş Farkları Ne Zaman Yatırılacak?

14 günlük maaş farkları kamu çalışanlarının 30 Ocak 2023 tarihine kadar hesaplarına geçirilmesi bekleniyor. 2023 yılı 1 Ocak ile 30 Haziran dönemini kapsayan memur maaş zam oranının açıklanmasının ardından %15,48’lik zamlı maaşlar 15 Ocak 2023 tarihinde hesaplara yatırılmıştı.

Kamu çalışanları tarafından merakla araştırılan 14 günlük maaş farkları hakkında resmi net bir tarih bulunmamakla beraber maaş farklarının hesaba yatırılacağı tarih memurların çalıştığı kurumlara göre farklılık göstermektedir.

Kurumların maaş mutemetleri 14 günlük maaş farkları ile beraber %13,52’lik refah payı zammının hesaplamasını da sürdürüyor.

Kamu çalışanlarının özellikle 14 günlük maaş farkları konusunda yoğun soruları sonrasında yapılan açıklamada, Meclis Genel kurulunda %13,52’lik maaş zammının kabul edildiği hatırlatılarak ilave zam tutarının hızlı bir şekilde personelin hesaplarına yatması için özverili çalışmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamanın devamında, “Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13.52 oranında ilave zam ve 1 Ocak- 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız.” İfadelerine yer verildi.

14 günlük maaş farkları yatar yatmaz saglikpersonelihaber.net sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

14 Günlük Maaş Farkı Hemşire

7. derecenin 1. kademesinde bulunan bir hemşirenin 14 günlük maaş farkı 1.705 TL olurken birinci derecenin dördüncü kademesinde bulunan hemşirenin maaş farkı ise 1.970 TL olarak hesaplara yatırılacak.

14 Günlük Maaş Farkı Ne Kadar?

14 günlük maaş farkı hesaplamasında ön lisans mezunu olan dokuzuncu derecenin birinci kademesinde bulunan bir sağlık personelinin tutarı 1.657 TL olarak hesaplandı. Öte yandan memur ve veri hazırlama kadrosunda dördüncü derecenin birinci kademesinde görev yapan bir memura ise fark tutar 1.595 TL olarak yansıyacak.

14 Günlük Maaş Farkı Ocak 2023

14 günlük maaş farkı ocak 2023 hesaplaması ve yattı mı sorularının cevabını yukarıda detaylarıyla anlattık. Ocak maaş zam döneminde 1 Ocak-14 Ocak arasını kapsayan 14 günlük maaş verdi temmuz maaş zammı döneminde ise 1 Temmuz ile 14 Temmuz arasında çalışılan günler için ödenen zamlı ücretlerdir.

Bilindiği üzere Ocak ve Temmuz aylarında yapılan memur zamları o ayın 1'inden geçerli olmak üzere ödenmektedir.

Yorumlar (45)
Diş hekimi 13 ay önce
Bu sayfayı yönetenlerin zeka seviyesini gösteriyor bu haber. Bariz bir şekilde hekimin ürettiği döner sermaye ödemesi ysp ye dağıtılıyor
sağlık çalışanı 12 ay önce
bütün serumları sen taksan, bütün röntgenleri sen çeksen, diyetleri sen dağıtsan, iğneleri sen yapsan, damar yollarını, hastaların yatak bakımlarını, ambulans ile hastayı sen taşısan, psikolojik destek açıklama bilgisi hastayı yönlendirme hepsini sen yapsan hekim arkadaşım yinede döndürebilirmisin bu çarkı? tüm hastalarının tedavisini bu yöntemle yapmayı bir denesen hiç bir hastayı dışarıda bırakmadan? pilin bitmez mi hepsini başarsan bile. emeğe saygı lütfen koca koca zeki adamlarsınız güya. hemşire bakımlarını yapmasa senin ilacın hastayı nekadar tedavi eder kimsenin emeğini küçümseme herkül değilsin
Hemşire 13 ay önce
Döner sermaye hekim için çıkarılmıştır. Muayenehaneler zorla kapatıldığı için. Düz memur zaten işini yapacak. Ona döner olmamalı zaten.
Fzt Seda 13 ay önce
Aldığımız hastalardan (a,b,c,d grupları) fiyatlandırma ile döner sermayeye katkı veriyoruz. Ancak dönerden hemen hemen hiç para alamıyorum yıllardır. Madem öyle buyurun hekimler olarak siz yapın. Siz alın. Aynı şey odyologlar, ergoterapistler, fizik tedavi teknikerleri vs vs için de geçerli madem bu insanlar katkı verip para almayacaklar dönerden bunların işlerini de buyursun hekimler yapsın.
Bana hak ettiğim para verilsin ben bunu istiyorum aynı şekilde diğer meslek grubundaki arkadaşlarıma da kısacası herkese. Elbette ben bir fizyoterapist olarak bir hekim kadar maaş almalıyım diyemem buna hakkım yok aklın yolu bir. Size de tavsiyem tam bilgi sahibi olmadan bir konu hakkında; basit yorumlardan kaçınmanız.
Fzt 13 ay önce
1- Ysp diye bir şey kalmadı (Egonuzu tatmin etmek için söyleyebilirsiniz siz oda kişiliğiniz ve karakterinizle ilgili bir şey)
2-Çalıştığım hastanede daha dönerden hiç pay almadım.(8-5 çalışıyorum 2013 öncesi alınırdı) 8-5 çalışan personelin yüzde 95 de almıyor ülkede, bazen komik rakamlar yatıyor arada:)
3-Örneğin fizyoterapist olarak yaptığımız işlemlerden döner sermayeye katkı var ancak dönerden pay almıyoruz. Yine odyologlar için de aynı bu meslekleri çoğaltabiliriz. Eee biz yapmayalım madem bunları da hekimler yapsın o zaman.
4-Sabite 350-400 tl zam yapıldı diye dönerde sıkıntı oluşuyorsa bu bizim suçumuz değil devletin ayıbıdır.
5-2013 de yapılan değişiklikle bizler döner alamaz hale getirildik yani bunun suçlusu devlet değil sizler miydiniz? Bu ayıp sizlerin mi ayıbı idi devletin mi ayıbı idi.
MedDoc 13 ay önce
Köşene çekilip ağlayabilirsin Metin
Anti dişçi 13 ay önce
Sen patates bile üretemezsin! Kaldı ki döner sermaye üretecekmiş aç gözlü
Hemşirr 13 ay önce
Dişsiz kalda, saçların dökülsün emi, tuvalet terliği
Metin 13 ay önce
Len dişçi sen kendini doktordan mi sayiyon ysp diksin seni
Dr 13 ay önce
Sağlıkpersoneli.net tetikçilik yapıp hekim düşmanlığını körüklemekte hekim ve sağlık personelleri arasına fitne sokmaya çalışmaktadır. Hekim dışı personelin ek döner almamasının nedeni hekimlerden arda kalan değil hekim ve diğer sağlık personelinin sabit dönerleri ödendikten sonra dönerlerin sıfırlanmasıdır. Doğru soru şu olmalı; “sabitler hani hazineden ödenecekti?”
... 13 ay önce
Or çocukları hala doktorlardan kalırsa diyor
Sağlıkçı 13 ay önce
Ne yani hiç bir katkı sağlamadan yada sağlıyormuş gibi yapılan ve döner alan hekim yok mu var inanmıyorsanız bir araştırma yapın göreceksiniz. Sadece ünvana göre para dağıtılırsa böyle olur çok çalışanda isyan eder.Bu yüzden herkese standart ücret ve iş anlaşması lazım.Gerisi boş üzgünüm.
hekimsen 13 ay önce
ne olacağıdı
denyoya bak hem sabit hem döner mi alacan
Ali 13 ay önce
Or çocuğu sensin aç kõp tam dilencilige vurdunuz işi sizde
Saglikci 13 ay önce
daha doktordan kalırsa doye haber yapıyorlar. doktor alıyor mu sanki döner
Gercekçi 13 ay önce
Küçük hastanelerin çoğu hekimlere de diğer çalışanlara da performans ödemesi veremeyecek sabit artışı yüzünden. Mızrak çuvala sığmaz, açıklayın
Nasıl kurtulacak kürek mahkumlarıu 13 ay önce
Yahu 2021 de de performans yoktu. Hekim dışı yüzde 20 zammıyla da alakası yok. Hedef saptırmayın. Sırf sağlıkçıları üç kuruşa çalıştırmak, köle gibi hasta baktırmak, oy toplamak için geldi bu sistem. Eski sistemde muayenehanecilik yapanlara birşey olmadı. Şehrin en zenginleri, özel hastane sahipleri, ihaleci, mv, bakan oldular. Halkın iyiliğini düşünüyoruz, halk mağdurdu deyimi hikaye. Samimi iseler muayenehanecilikten kazandıklarını iade etsinler. Kabak biz sonraki, yeni hekimlerin başına patladı. Travmaya, şiddete maruz kalan, hakkını alamayan suçu olmayan bizleriz. Hayatlarımızı çaldılar. Ee hani karma felsefesi, ee hani evrende adalet neyi bekliyor. Bu sistemi getiren vicdansızlar sülale boyu zengin oldu, sağlıkçılar günden güne fakirleşti. Yandaş sendikalar bir strateji güdüyor belli. Hekim dışı ile hekimleri birbirine düşürüp organize, birlik olmalarını engelliyor. Diğer kurumlarda işlerine kim yarıyorsa onlara zam yapıyorlar habire. Sağlıkçılara birşey yok. Hekim arkadaşlar, hekim sendikalarına üye olun , diğer sağlık personeli de sendikalardan istifa etsin yoksa bu yandaş siyasi sendikalarla kimse bir hak alamaz. Hekimler zam alınca diğer sağlık personeline de mecburen iyileştirme yapacaklar. Hekim dışı bize destek olsun yeter. Hepimiz ekip arkadaşıyız. Demeyin siz performans alıyorsunuz diye inanın bir kısım alsa da, çoğumuz almıyor. Sabit + maaşa çalışıyoruz. İcabı, nöbeti olan da o paraları alıyor ayrıca. Şehir hastanelerinin, özellerin sahipleri kim nette bakın geleceğimizi, sağlığın nasıl ucuza özelleşeceğini anlarsınız. Sağlıkta esas gider çalışanlar, bizleri ucuza çalıştırıyorlar gider kalemi düşüyor, kendileri zengin oluyor. Hekim zammını sağlıkçılar iptal ettirmedi zaten iptal olması için baştan zemin hazırdı. İsteseler, temiz niyetli olsalar aynı torbaya hekim dışını da ekler kanunu hemen çıkarırlardı ama istemediler. Zam verdik diye konuşmayı biliyorlar ama iptal ettik diye çıkıp açıklama yapmıyorlar.
Asabi 13 ay önce
Sözleşmeli idareci anında alıyor ,bizlere ise kalırsa deniyor.Ayrıca Mart a kadar ek ödeme yok dendi.Büyük hastanenin rezilliğini çekmenin ne anlamı kaldı
dönerlerimiz kayıp 13 ay önce
eskiden döner vardı her ay 800 -900 lira gibi nerede kime yatıyor şimdi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.