112 Başhekimliği Sözleşmeli Olunca İlgi Arttı

Geçtiğimiz yıllarda sözleşmeli statüde yer almayan 112 il ambulans servisi başhekimliğinin sözleşmeli statüye geçmesiyle beraber maaşları arttı. Hal böyle olunca eskiden 8 bin TL olan 112 başhekimi maaşı yeni sistemde 13,500 TL'li buldu ve talep patlaması yaşandığı konuşuluyor. 13.500 TL'nin üstüne kişi uzman tabip ise (çok örneği var) 2 bin 500 TL, yüksek lisanslı tabip ise 2 bin 250 lira ek yapılarak 112 Başhekimlik maaşları 15-16 bin liralara ulaşmış durumda.

112 Başhekimliği Sözleşmeli Olunca İlgi Arttı

TIKLAYIN

Bazı illerde atamaya bile gerek görülmeyen eskiden müdür yardımcısı ve şube müdürü eliyle şimdi ise başkan ve başkan yardımcısı eliyle yapılan bu iş için sırada acil uzmanları ve cerrahlar bekliyor. Yılların emektar başhekimlerinin bir kısmı ise kenara itiliyor. 

Şimdi şunu sormak lazım eskiden 7-8 bin liralık iş şimdi 15-16 bin lira olunca değer kazanıyorsa ve oraya talipliler artıyorsa verilecek hizmeti ve kaliteyi düşünen olmaz. Herşey para ise 112 de çalışılmaz... 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 15:05

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 12 ay Önce

Yazan arkadasin eline yüreğine sağlık çok doğru tespitler güzel bir yazı olmuş.onune acil koy olsun bitsin hastaneler de aynı rezilllik neymiş acil laboratuar,acil röntgen acil biyokimya acil mikrobiyoloji vb mikrobiyoloji nin biyokimya nin acili mi olur Allah askina yahu yeterli önünde acil yazısı olsun utanmasalar.bakanlik derhal bu konulara bu yapılan yanlışlara el atmalıdır.

SIRADAKİ HABER