Okumuş İşçi

Zamanımızdan, uykumuzdan, maddi-manevi birçok değerimizden verdik. Okuduk. Emeklerimizin karşılığının olacağını düşünerek, mesleğimizi yapacağımız topluma faydalı bireyler olarak yaşamımızı idame ettireceğimiz günlerin hayalini kurarak bugünlere geldik.

Diğer 22.01.2019, 05:00 17.08.2019, 10:07
Okumuş İşçi

550 bin kişi hayalinin gerçeklemesini beklerken Sağlık Bakanlığı tarafından seslerinin duyulmaması yüksek düzeyde psikolojik bunalım yaratmış durumda. Hayalleri gerçekleşenlerinde çok az bir kısmı mutlu…

Son derece zor bir sektörde doktor dışı sağlık personelinin okumuş birer işçi olarak yansıtılması ve gecesini gündüzüne katan ve sahada çalışmaya başlatılırsa katabilecek sağlık personeline yapılan bir haksızlıktır.

Oysa sağlık sektörü hekimiyle, hemşiresiyle, tıbbi sekreterleriyle, anestezi teknikeriyle temizlikçisiyle ve aklımıza gelmeyen birçok emek veren kişiyle başlı başına bir ekiptir.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bir hekim ameliyat yapabilir; laboratuar teknikeri doğru analiz yapmazsa, hemşire ilaçları verirken 8 doğru kuralına uymazsa, eczacı özenli ilaç hazırlamazsa, tıbbi sekreter yanlış bilgi girerse, temizlikçi hijyen kurallarına uymazsa ortada hiçbir başarı kalmaz. Önce başarılı birer sağlık çalışanı sonra iyi bir ekip olmalıyız.

Fakat sağlıkçıları mağdur eden, üniversiteli işçi statüsüne koyan sorun çözülmüş değil. Göz ardı edilen meslek grupları da ekibin bir parçası. Görev dağılımları hem iş yükünün hafifletilmesinde hem de işin profesyonel bir şekilde ortaya konulmasında önemli bir etken.

Nasıl ki üniversitede açılan bölümler gün geçtikçe çoğalmaya ve çeşitli bölümler olarak karşımıza çıkmaya devam ediyorsa memur alımlarının da aralıksız devam etmesine, dağılımların eşit ve adil olmasına dikkat edilmeli.

Aksi takdirde mutsuz bir memur ya da mutsuz bir işçinin yaptığı işten verim alınamaz ve telafisi zor durumlara sebep olur. Umarız ki okumuş işçilerin olmadığı, eşit ve adil davranışların sergilendiği bir sahada yer alırız…

DİLEK YİĞİT

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?