Nihayet Bir Vekil, TBMM’de 80 bin Acil Tıp Teknisyeninin Atama Talebini Dile Getirdi

Ankara Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi olan Dr. Servet Ünsal, TBMM’de Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) için atama istedi.

Nihayet Bir Vekil, TBMM’de 80 bin Acil Tıp Teknisyeninin Atama Talebini Dile Getirdi

CHP Ankara Milletvekili Dr Servet Ünsal, TBMM’de söz aldığı konuşmada Acil Tıp Teknisyenlerinin (ATT) durumu ve önemini belirterek atamalarının yapılmasını istedi.

Milletvekili Ünsal, TBMM’de yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi:

“Yine sağlık, yine sağlık…
Sağlık Bakanlığı ve SGK yetkililerine;

TIKLAYIN

Maalesef bu dönemin en büyük sorunlarından biri hâline gelen atama sıkıntısı nedeniyle her iş kolunda, her sektörde ve her meslekte yurttaşlarımız mağdur oluyor. Sağlık hizmetinin sağlanmasında kritik bir öneme sahip olan acil tıp teknisyenleri gerçekleştirilemeyen atamalar nedeniyle kendi mesleklerini yapamıyor. Acil müdahaleler konusunda uzmanlığa sahip bu kardeşlerimizin uzun zamandır beklediği atamaların gerçekleştirilmemesi hem bu ekonomik koşullarda onları mağdur ediyor hem de personel azlığı nedeniyle sağlık hizmetlerini olumsuz etkiliyor. Sayıları 80 bine ulaşan acil tıp teknisyenlerinin mesleklerini icra edebilmeleri için gerekli kontenjanların açılması ve çok sayıda ATT’nin görevine başlaması sağlanmalıdır.”

Servet Ünsal Kimdir ?
Servet Ünsal, 27’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara 3’üncü Bölge, 3’üncü sıradan milletvekili olarak TBMM’ye girdi. 1957’de Sivas’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Yenimahalle’de, yüksek öğrenimini Ankara Hacettepe / Sivas Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Ankara Trafik Hastanesinde çalıştı. Uzun zaman Ankara Adliyesi Sağlık biriminde hekimlik yaptı. Yenimahalle’ye hizmet vermek amacıyla eşi Dr Dürdane Ünsal ile birlikte Dr Servet Ünsal Tıp Merkezi’ni kurdu. Dr Servet Ünsal’ın çeşitli dergi ve yayın organlarında yayınlanan mesleki, bilimsel ve siyasi yazıları mevcuttur. İngilizce bilen Ünsal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 07:01

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER