Yaptığı burun ameliyatını beğenmeyen Zehra Ç. isimli kadın tarafından tehdit edilen Profesör doktor Aydın Acar, trafikte seyir halindeyken aracının önünü kesen iki kişi tarafından öldüresiye darbedilmişti. İddialara göre Profesör Acar’ı darbeden şahıslar üç yıl önce yaptırdığı ameliyatı beğenmeyen Zehra Ç. tarafından azmettirdiği söylendi. Olayla ilgili yaşanan son gelişme de ise 3 şüpheli hakkında istenen ceza açıklandı.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşanan olayda Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniğinde görev yapan Profesör Doktor Aydın Acar mesai saatinin bitimi ile beraber otomobiliyle evine gitmek için hastaneden ayrıldı.

Evine gitmekte olan Prof. Dr. Aydın Acar’ın kullandığı aracın önü ise Çiçekli Mahallesi Günsazak Caddesinde bir araç tarafından kesilerek araçtan inen iki kişinin Profesör Acar’ı öldüresiye dövdü. Ardından hakaret ve tehdit ettikleri, çevredekilerin olaya müdahale etmesi sonrası ise araçlarına binerek uzaklaştıkları kaydedildi.

Yaşanan darp olayının ardından baygınlık geçirdiği ifade edilen Prof. Dr. Acar, 112 ekiplerine bilgi verilerek hastaneye kaldırıldı. Darp olayına karışan iki şüpheli hakkında emniyette şikayetçi olan Prof. Dr. Acar’ın Adli Tıp Kurumundan aldığı raporda; hayati tehlike geçirecek şekilde yaralandığı, vücudunda oluşan kemik kırıklarının hayati fonksiyonlarını ağır derecede etkilediği belirtildi.

TUTUKLANDILAR

Savcılık talimatıyla soruşturma başlatan polis, güvenlik kamera görüntülerini izleyerek, saldırganlar Sezgin A. ile Uğur G.'yi kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan şüpheliler, savcılık ifadelerinde, müşteki Aydın Acar'ın trafikte otomobiliyle kendilerini sıkıştırıp, aracın tamponuna çarptığını, bu nedenle aralarında tartışma çıktığını, olayın bu nedenle meydana geldiğini ileri sürdü. 2 şüpheli, sevk edildikleri nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

BURUN AMELİYATINI BEĞENMEYEN KADIN, TEHDİTLER SAVURMUŞ

Soruşturma kapsamında ifade veren Prof. Dr. Acar ise iddia edildiği gibi trafikte kimseyle tartışmadığını, 3 yıl önce burun ameliyatını yaptığı hastası Zehra Ç.'nin, ameliyattan memnun olmadığı için kendisini uzun süredir sosyal medyadan tehdit ettiğini, darp olayının da onun azmettirmesi sonucu meydana geldiğini düşündüğünü söyledi. Savcılık talimatıyla polis merkezinde ifadesi alınan Zehra Ç. ise olaydan bilgisi olmadığını belirterek, suçlamayı kabul etmedi. Zehra Ç., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ YALANLADI

Savcılık soruşturması sonunda 3 kişi hakkında iddianame düzenledi. İddianamede olay yeri kamera kayıtlarının incelemesi sonrası şüphelilerin söylediği gibi Acar'ın, kullandığı otomobille başka bir aracı sıkıştırmadığı, tam tersine şüphelilere ait aracın aniden Acar’ın aracının önünde durduğu tespitinin yapıldığı belirtildi.

Yine şüphelilerin ifadelerinde Acar’ın otomobiliyle kullandıkları aracın tamponuna çarptığını söyledikleri; ancak görüntülerin bunu yalanladığı, tamponunda herhangi bir vuruk izine de rastlanılmadığı aktarıldı. Şüpheli Zehra Ç.’nin, sosyal medya hesabında Acar’a yönelik sürekli olarak hakaret ve tehdit içerikli mesaj gönderdiğinin anlaşıldığı, Acar'ın şikayeti üzerine Zehra Ç.'nin, 'tehdit' ve 'hakaret' suçundan yargılandığı Ankara 65’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ceza aldığı da belirtildi.