İstanbul Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde 2021 yılından beri Başhekim olarak görev yapan Dt. Uğur Çakır'ın, babalar günü dolayısıyla tüm personele gönderdiği mesajda kullandığı ifadeler personel arasında şok etkisi yarattı. Mesajda "haysiyet, onur, şeref" gibi kavramların abartılı bir şekilde kullanılması, çalışanlar arasında tepkilere neden oldu.

Dt. Uğur Çakır'ın, babalar gününü kutlamak amacıyla gönderdiği mesajın içeriği, bazı personel tarafından aşırı ve gereksiz bir süslemeyle dolu olduğu şeklinde yorumlandı.

“Tüm babaların, baba adaylarının,haysiyet onur şeref sahibi olmayan  babacıkların varlığına rağmen baba olmayan” sözleriyle başladığı Babalar günü mesajını sosyal medya yada kişisel sosyal alanlarını yerine personele SMS şeklinde göndermesi kafaları karıştırırken, Dt. Çakır’ın kullandığı ifadeler personeli rahatsız etti.

Başhekim Çakır mesajında ki, “Tüm babaların baba adaylarının,haysiyet onur şeref sahibi olmayan  babacıkların varlığına rağmen baba olmayan ama sırtını yaslayabileceğin ağaç gibi babalık ruhuna sahip olanlarla yaşam sebebimiz(tek değil)tüm babaların babalar gününü kutlarım.Dt Uğur ÇAKIR” ifadeleriyle personelin tepkisini topladı.