Denizli 112 Başhekimi hakkında sağlık çalışanlarına baskı ve eziyet ettiği, sistematik olarak mobbing uyguladığı ve Başhekim’in usulsüz uygulamaları sonucu mağdurlardan birinin de Dr. Muhammet Ali Ötgen olduğu basın açıklamasında yer aldı. 

Dr. Muhammet Ali Ötgen’in 2 nolu acil sağlık hizmetleri istasyonunda ambulans tabibi olarak görev yaptığı belirtilen Anadolu Sağlık Sen basın açıklamasında, görevi esnasında istasyonda yaşanan problemleri Başhekimliğe yazılı olarak bildirmesi sonrası Başhekim tarafından kendisine baskı ve yıldırmaya yönelik sistematik olarak çok sayıda soruşturma başlatıldığı ve bu soruşturmalar sonucunda cezalar verildiği, göreve başlayalı 8 ay olmasına rağmen ömründen 8 yıl gittiği, mobbinglere dayanacak gücünün kalmadığı ve Almanca Dil Kursunu tamamladıktan sonra Hekimlikten istifa ederek Almanya’ya gitmekten başka çaresinin kalmadı basın açıklamasıyla duyuruldu.

Anadolu Sağlık Sen basın açıklamasında Denizli Sevindik 112 istasyonunda personelin değerli eşyalarının ve paralarının alındığı ileri sürülürken, ayrıca istasyondan bir motosikletin kaybolduğu, istasyondaki medikal malzeme ve ilaç ana deposunun olduğu bir depoya personel harici giren çıkanın belli olmadığı, depo sorumlusu olan kişilerin eşlerinde de anahtarların bulunduğu, bunların sürekli depoları açıp kapattıkları, deponun bazen saatlerce açık bırakıldığı ve bu şekilde çarşıya gidildi iddialar arasında yer aldı. 

İstanbul enflasyonu belli oldu: Eylül ayında yüzde 5,46 artış gösterdi! İstanbul enflasyonu belli oldu: Eylül ayında yüzde 5,46 artış gösterdi!

Anadolu Sağlık Sen basın açıklamasında aldolan-narkotik ilaçlarla ilgili de önemli iddialara yer verildi. İstasyondan narkotik ilaçların çalındığı, 4 saatlik kamera kayıtlarının silindiği, sorunsuz ve emniyeti sağlayamayan depo sorumlularının yerine hekim Mehmet Ali Ötgen’in hedef gösterilmeye çalışıldığı, istasyonda motorsiklet çalındığında sorumlunun başhekimi bilgilendirmek amaçlı yaptığı telefon görüşmesi esnasında Başhekimin ilk sözünün doktor Muhammet orada mıydı? şeklinde ifade edildiği ve bu görüşmeye personellerin şahit olduğu sendika basın açıklamasında ileri sürüldü.

Sendika basın açıklamasında DYS üzerinden herkesin göreceği şekilde uyarma cezası yazısının ifşa edilmesi nedeniyle Başhekim hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu yönünde iddialara da yer verildi.