PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yeni Başhekim Atamasını Ak Parti İl Başkanının Açıklaması Tepki Çekti

Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi‘ne yeni yapılan Başhekim atamasının Ak Parti İl Başkanı İbrahim Etem Taş tarafından duyulması tepki çekti.

Atamalar 04.08.2022, 07:34 Cansu Polat
Yeni Başhekim Atamasını Ak Parti İl Başkanının Açıklaması Tepki Çekti

CHP İlçe Başkanı konuyla ilgili açıklama yaparak, bu açıklamanın bir vahamet olduğunu, Başhekim atamasını yapacak olan yerin Sağlık Bakanlığı olduğunu, bir siyasi parti il veya ilçe başkanı olmadığını söyledi.

CHP İlçe Başkanı “bir Başhekim’in atandığını duyuyoruz. Başhekim atamasının açıklamasını da Ak Parti İl Başkanı yapıyor. Bu bir vahamettir. Siyasi partiler siyaset yapacak ama devlet işlerine birebir karışmaları doğru değil” dedi.

Başhekim atamasını yapacak olan yerin Sağlık Bakanlığı olduğunu belirten İlçe Başkanı, “herhangi bir siyasi partinin il veya ilçe başkanı atama yapamaz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (4)
Sağlıkçı 1 hafta önce
Niye şaşırıyorsunuz ki hala, artık sağlık direk yönetiliyor, bu Antalyada da böyle tüm ülkede de, Sözleşmeli müdürler ve idareciler, torpil ve bsadece ballı maaş talibi olduklarından yönetici değiller, evet sadece durumu idare ediyorlar, geçmiş olsun
adalet 1 hafta önce
Bazı şehirlerde yeni sağlık müdürü atanmış ve eski başkan ve yardımcılarının istifası istenmiş.
Sözleşmesi bitmediği için istifa etmeyen iller varmış.Hiç bir iş yapmayız ve sözleşmemizin bitmesini bekleriz diyorlarmış.Yeni sağlık müdürü atanan illerde ki sözleşmeli idarecilere ya bakanlık el atmalı,ya da sağlık müdürü kendisi görevlerini sonlandırıp yerine yukarıda bahsettiğimiz kriterlere sahip yazılı sınavı kazmış yüksek lisanslı olan adaylar ve 15 yıl tecrübesi olanlar tercih edilmelidir.
sağlıkçı 1 hafta önce
çok mu şaşırdık tabi ki hayır
doğru 4 gün önce
il ilçe sağlık müdürleri devletin kadrolu halk sağlığı uzmanları olmalı.zabıtalar onlara bağlanmalı.amaç halkın sağlığını korumak ise bu onların işi değilmi.
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?