Vatandaş Tepkisi Yüzünden Başhekim Görevden Alınmıyor, İstifa Baskısı Kuruluyor İddiası

Gazeteci Mehmet Yetim, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Güzelçiçek’e, Rektör Prof. Dr. Sabri Çelik tarafından istifa etmesi yönünde baskı yapıldığını iddia etti.

Atamalar 21.09.2021, 22:51 Zeynep Elmalı
Vatandaş Tepkisi Yüzünden Başhekim Görevden Alınmıyor, İstifa Baskısı Kuruluyor İddiası

Urfa’da vatandaşlarla kurduğu diyalog ve yaptığı işlerle beğeni kazanan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Güzelçiçek yeniden istifa iddiasıyla gündemde.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Çelik’in, Başhekim Güzelçiçek’in istifa etmesi için baskı oluşturduğu iddiasını ortaya atan Gazeteci Mehmet Yetim, “Nedir bu Urfa düşmanlığı” diye sordu. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Yetim, “Bizler Urfalılar olarak Sayın Başhekimden razıyız” ifadelerini kullandı.

‘BAŞHEKİMİ İSTİFAYA ZORLUYOR’

Rektör Çelik’in Urfalıların tepkisini çekmemek için Başhekim Güzelçiçek’i istifaya zorladığını öne süren Yetim, “Almış olduğumuz duyumlara göre Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Mehmet Sabri Çelik, Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek'i görevden almak istiyor ama Urfalıların tepkisini çekmemek için Başhekimi istifaya zorluyor.

Rektör bey, Urfalılar olarak bizler Başhekim Dr. Ahmet Güzelçiçek'ten razıyız. Kapısını her zaman çaldığımız, kendisini aradığımız zaman, ulaştığımız Urfa'nın öz evladı olan Dr. Ahmet Güzelçiçek'i neden istifaya zorluyorsunuz bırakın işini hakkıyla yapan bir Urfalı görevde kalsın.

Nedir bu Urfa düşmanlığı

Bizler Urfalılar olarak Sayın Başhekimden razıyız.

Zaten Urfa'da görev yapan Urfalı doktor sayısı bir elin sayısını geçmezken sizin bu tutum ve davranışınızı asla kabul ve tasvip etmiyoruz.

Çok istifa istiyorsanız siz istifa edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?