Tepkiler Üzerine GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer Görevden Alındı!

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer, sosyal medya paylaşımlarının sosyal medya'da gündeme gelmesinin ardından oluşan tepkiler üzerine Bakanlık tarafından görevden alındı.

Atamalar 05.10.2020, 16:20 05.10.2020, 17:55 Güler Sağlam

Edizer paylaştığı videoda, "Neden aldatıyorsunuz? Bir başkasını seviyorsanız, onu da alın. İnsan yuvasını yıkar mı? Medeni kanunla zaten mücadele ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Adizer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, medeni hukuk düzenini eleştirdi.

“BİR BAŞKASINI SEVİYORSANIZ ONU DA ALIN”

Edizer, medeni hukuk düzenini eleştirmek için paylaştığı videoda, "Yapmayın, etmeyin kardeşim. Dün işittim, gül gibi bir yuva yıkılıyor. Niye yıkılıyor koca aldattı diye. Ayıptır, günahtır. Oğlum neden aldatıyorsunuz. Allahuteala size ruhsat vermiş. Bir başkasını seviyorsanız, onu da alın. İnsan yuvasını yıkar mı? Medeni kanunla zaten mücadele ediyoruz. Ama bizi bacılara mahcup etmeyin." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesinden 'Ali Edizer' açıklaması

TIKLAYIN

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, görevden alınan Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer'in üniversiteyle akademik ve idari anlamda hiçbir bağının bulunmadığını bildirdi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, görevden alınan Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer'in üniversiteyle akademik ve idari anlamda hiçbir bağının bulunmadığını bildirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, " 'GATA başhekim yardımcısından skandal sözler' başlığıyla yazılı ve görsel medyada haberlere konu olan ilgilinin üniversitemizle akademik ve idari anlamda hiçbir bağı bulunmamaktadır." denildi.

Sağlık Bakanlığı, sosyal medyadaki açıklamalarıyla tepki çeken Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer'i görevden almıştı

Yorumlar (9)
Saadet 4 ay önce
Editör:haber içeriğiyle ilgisi olmayan yorumunuz silinmiştir.
Gata 4 ay önce
Beyinsiz oraya nasıl gelmiş acaba?
Sadettin Köpek 4 ay önce
Ankara da Gülhaneye kim atamış? Hastane listesinden gelmediği belli yok? İl sağlıkta listeye kim ekledi? Referansı kim?
Halk Tv Bükücü 4 ay önce
Bunlar zaten kripto fetöcü gider ayak zarar verip gidecekler
REFERANSLAR ? 4 ay önce
PEKİ ONA REFERANS OLANLAR. BU BEYEFENDİ EN ÜST DÜZEYLERDE GÖREVLER YAPMIŞ. ONLAR DA INCELENMELI
Siyasetçiler 4 ay önce
Bu kişinin görevden alınması yetmez kamudan ihrac edilmesi lazım çünkü Cumhuriyeti sevdiğini sanmıyorum SLM
labtek 4 ay önce
Devlet Memurunun siyaset yapması yasaktır. Sadece Başhekim Yrd. Görevinden alınması yeterli değildir.
Tarikat bükücü 4 ay önce
Ali Edizer yönetim kadrolarındaki buzdağının görünen yüzüdür.
Taşhiye 4 ay önce
Cemaat, tarikat grupları, sendika ekseni(Kaçar) özellikle Güneydoğu kökenliler Ankara da ön planda mı? İlla Urfalı olmak mı? Yazık değil mi ülkeye? Destek te yeni yapılanmada kimler var? Destek Başkanı ve Yardımcıları başarısız ama görevde? Sendika ayağında kim var?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?