Sözleşme Yeniledi Ama Başhekim Tayin İstedi!

Torbalı Devlet Hastanesi’nde köklü değişim yaşanacak. Uzun yıllardır ilçede görev yapan Başhekim Şenol Topçu, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Akman ve daha birçok kişinin atamalarının yapıldığı öğrenildi.

Atamalar 03.07.2020, 14:53
Sözleşme Yeniledi Ama Başhekim Tayin İstedi!

Torbalı Devlet Hastanesi’nde köklü değişim yaşanacak. Uzun yıllardır ilçede görev yapan Başhekim Şenol Topçu, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Akman ve daha birçok kişinin atamalarının yapıldığı öğrenildi. 2003 yılında Torbalı Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan ve bir dönem yöneticilik yaptıktan sonra başhekim olarak hizmet vermeye devam eden Topçu, zaman zaman skandallarla zaman zaman da yapılan yeni uygulamalarla gündeme geliyordu. Yeni hastanenin yapılmasında ve iç donanım anlamında kalite seviyesinin artmasında da emeği bulunan Topçu, bazı uygulamalarda da tepki almıştı.

TIKLAYIN

31 YILLIK HEKİMLİK KARİYERİ

Topçu’nun tayininin nereye çıktığı tam anlamıyla öğrenilmezken, 14 Temmuz tarihine kadar atamanın kesinleşmesi bekleniyor. Bu tarihe kadar atamanın iptal durumu da söz konusu olurken, Sağlık Bakanlığı’nın kararı merakla bekleniyor. Operatör doktor olan Topçu, 1989 yılından bu yana sağlık sektöründe hizmet veriyor. 31 yıllık meslek hayatının büyük bölümünü yönetici olarak geçiren deneyimli başhekimin ilçeden ayrılması durumunda resmen ‘Yeni dönem’ başlamış olacak.

Torbalı Güncel

Yorumlar (1)
33 4 ay önce
Mersin İl müdürü de onurlu bir duruş sergilemek yerine kalmak için taklalar atmakla meşgul
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?