Son Dakika... Sağlık Bakan Yardımcısı Görevden Alındı! Yeni Bakan Yardımcısı Medipol'den!

Sağlık Bakanlığında son dakika gelişmesi. Bakan Yardımcısı Muhammet Güven görevden alındı. görevden alınan Muhammet Güven'in yerine Sabahattin Aydın atandı. Atama kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Atamalar 18.11.2020, 02:38 18.11.2020, 10:12 Güler Sağlam
Son Dakika... Sağlık Bakan Yardımcısı Görevden Alındı! Yeni Bakan Yardımcısı Medipol'den!

Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürütürken 21 Temmuz 2018 tarihinde Sağlık Bakan Yardımcısı ataması yapılan Prof. Dr. Muhammet Güven bugün yayımlanan resmi gazete kararıyla görevden alındı.

*Prof. Dr. Muhammet Güven - Eski Sağlık Bakan Yardımcısı

Prof. Dr. Muhammet Güven'in yerine ise Prof. Dr. Sabahattin AYDIN bakan yardımcısı olarak ataması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararıyla Bakan Yardımcısı olarak ataması yapılan Prof. Dr. Sabahattin AYDIN,  Medipol Üniversitesi Rektörü olarak görev yapıyordu. 

PROF. DR. SABAHATTİN AYDIN KİMDİR?

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

1959 yılında Bolu-Göynük’te doğdu. İlköğrenimini İstanbul’da Şair Nedim İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Özel Darüşşafaka Lisesi’nde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu. 1985-1987 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Gümüşhane Sağlık Eğitim Merkezi’nde pratisyen hekim olarak görev yaptı. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlayarak 1992 yılında üroloji uzmanı oldu.

1992-1994 yıllarında Sakarya’da Geyve Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalıştı. 1994 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atandı. 1996 yılında doçent, 2003 yılında profesör oldu. Başhekim Yardımcılığı, Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca 1998 yılında başladığı doktora çalışmalarını tamamlayarak 2003 yılında klinik mikrobiyoloji dalında bilim doktoru unvanı aldı.

2001-2002 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu.

2006-2009 yıllarında Dünya Sağlık Örgütü İcra Kurulu üyesi olan Aydın, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu.

Dr. Aydın, 2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştı. 18 Kasım 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararıyla Sağlık Bakan Yardımcısı olarak ataması yapıldı.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
BAKANİSTİFA! 1 yıl önce
Darısı sağlık bakanının başına!
Lab tek Uğur 1 yıl önce
Değişen sadece kişiler sağlık çalışanları acısından değişen hiçbir şey yok....
Lab Lab 13 ay önce
Lab tek hdp ve pkk ile ortaklığınızdan bahseder misin ? Malum üyesi olduğun partindeki taciz tecavüzlerden bahseder misin ? Hadi anlat gerçekleri halk da öğrensin
yalnız kurt 1 yıl önce
DARISI HALİL BEYİN BAŞINA...
sağlık memuru 1 yıl önce
Sağlık çalışanlarını düşünen varmıki şu pandemi döneminde bile haklarımızı vermediler bundan sonra da vermezler.Doktor bakanlığı olmuş hakkımı helal etmiyorum...
darısı genel müdür yardımcılarının başına inşallah 1 yıl önce
yıllarca o koltukları işgal eden genel müdür yardımcıları sağlık bakanlığına hizmet etmekten çok kurum dışında kendilerine ve kendilerini o koltukta tutan şahıslara hizmet etmektedir... sağlık personeli bu gibi bürokratlardan bıktın inşAllah tez zamanda yıllarca kuruma hizmet etmeyen genel müdür yardımcıları görevlerinden el çektirilir.
Aile şirketi.. 1 yıl önce
Sağlık Bakanlığı iyice aile şirketi olur artık yeni binalar yeni alanlar da verilir Medipol Hastanelerine, Paralarda Cemaat lere akmaya devam eder.
Sincan 1 yıl önce
Saglik personeli icin farkeden bir sey yok. Bir koltuk var sirayla gei gidiyorlar. Degisen bi sey olmuyor. Bizler saglicilarda surunmeye devam. Allah hakimizi yiyenledin belsini versin.
Hemsire 1 yıl önce
Degisim mucadale ile olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?