PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Skandal Fotoğraf Paylaşımını Ardından Hastane Başhekimi ve Müdürü Görevden Alındı

Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde hekimlerin iş bırakma eylemi ve sonrasında bir hekimin iddialara göre hastasının mahrem bölgelerini paylaştığı skandal görüntülerin ardından Hastane Başhekimi ve Müdürü görevden alındı.

Atamalar 16.06.2022, 10:54 16.06.2022, 22:24 Cansu Polat
Skandal Fotoğraf Paylaşımını Ardından Hastane Başhekimi ve Müdürü Görevden Alındı

Araştırma hastanesinde kadın doğum uzmanının sosyal medya paylaşımları ardından harekete geçen Üniversite Yönetimi Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Başol Canbakan ile hastane Başmüdürü Hüsnü Aktaş'ı görevden aldı.

Hastanede hekimlerin iş bırakma eylemine özellikle CHP İl Başkanı Taner Toraman’ın destek vermesi dikkat çekmişti. Gerçekliği tartışma konusu olan ve hastane dışında yaşanan bir olay nedeniyle vatandaşın mağdur edilmesi ve yaşanan diğer olumsuz gelişmeler sonrasında üniversite yönetimi harekete geçti.

Yerel basınında yer alan iddialara göre Kars halkı sağlık alanında yaşanan olumsuz durumların özellikle bazı doktorların iç çekişmelerinden kaynaklı yaşandığı ileri sürülen mağduriyetlerin bir an önce son bularak çözüm bulunmasını talep ediyor.

Yorumlar (3)
Tövbe haşa 2 hafta önce
İç çekişme olmasın, herkes köle gibi çalışsın hem de üç kuruşa, bu necip, fazileti, bilişsel düzeyi en tepedeki insanımız kesinlikle hizmetin en iyisini hakeder. Esnafı, siyasetçisi, memuru ve diğer her türlü işte liyakati ile dünyanın en dürüst insanları bu muameleyi haketmiyor. Gece gündüz her an acil olmayan en küçük bir sorunları bile anında halledilmeli. Siz vatana, hayata, erdeme, ahlaka, doğaya, canlıya, sanata verdiğiniz emekle dünya nimetlerinin en iyisine layıksınız. Direk hepiniz sorgusuz cennete gitmelisiniz. Öyle yani
Çilekeş 2 hafta önce
İş bırakma eylemi ile olan alakasını anlayamadığım bir haber.
CovidAcil 2 hafta önce
Hangi O.Cocugu Kadin Dogum Uzmaniymis o!
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?