Sendika Temsilcilerinin Önerileri Nedeniyle Devlet Hastanesi Yönetim Değişikliği Beklemede!

Yeni görevlendirme ve atamalarda ki, fetöden ihraç olduktan sonra ki görevlendirmeler, görev iadesi yapılan isimlerin çoğunlukta olması, personel tarafından sıklıkla dillendirildiği Nevşehir Devlet Hastanesinde özellikle CİMER şikayetleri ve sendika temsilcilerinin görüş ve önerilerinin dikkate alınması ile Geçtiğimiz hafta başı beklenen atamaların bekletildiği iddia edildi.

Atamalar 30.06.2021, 10:18 30.06.2021, 10:55 Güler Sağlam
Sendika Temsilcilerinin Önerileri Nedeniyle Devlet Hastanesi Yönetim Değişikliği Beklemede!

Nevşehir Ct Haberde yer alan iddialara göre;

Nevşehir Devlet Hastanesinde ki, yönetim değişikliği her geçen gün yeni iddialar ile gündemde ki yerini korumaya devam ediyor.

BU SEFER Kİ İDDİALAR YENİLİR, YUTULUR DEĞİL

Yeni görevlendirme ve atamalarda ki, fetöden ihraç olduktan sonra ki görevlendirmeler, görev iadesi yapılan isimlerin çoğunlukta olması, personel tarafından sıklıkla dillendirilmekte beraber iç huzursuzluğun tavan yaptığı atamalar Nevşehir Devlet Hastanesini sağlık hizmetlerinden ziyade, kaos ve adamcılık yapılanması şeklinde kamuoyunda sarsıntılı şekilde anılmasına sebep oluyor.

ATAMALAR ASKIYA ALINDI, BAKANLIK ONAYI BEKLİYOR

Geçtiğimiz hafta başı atamaların olacağı dillendirilsede, Sağlık Bakanlığı tarafından onay sürecine takılan atamaların aldığımız duyumlara göre özellikle CİMER şikayetleri ve sendika temsilcilerinin görüş ve önerilerinin dikkate alınması ile geciktiği bilgisinede ulaştık.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

CUMHUR İTTİFAKI NEVŞEHİRDE DARBE ÜZERİNE DARBE ALIYOR

Özellikle son günlerde gündem olan Nevşehir Devlet Hastanesinde ki skandal atamalar, en çok ta Nevşehirde CUMHUR İTTİFAKI mensuplarını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor.

AK Parti ve MHP li seçmenlerin röportaj ve konuşmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin birlikteliğinin ortak karar mekanizmasının Nevşehirde hissedilmemesi en çok yara aldıran konu başlıkları arasında yer alıyor.

Siyasi parti temsilciliğinin, üst yönetimin yansıması olması gerekirken, nefsi istek ve arzularla, hatta bir cenahı mutlu etmek için yapılan atamalar CUMHUR İTTİFAKI tabanını çaresiz bırakmaktan öte götürmüyor.

Kamu kurumu atamalarında Nevşehir yerel insan kaynaklarının tercih edilmemesi ise, küskünlük hareketinin en başlıca sebeplerinden birisi olarak gösteriliyor.

EN BÜYÜK ELEŞTİRİ AK PARTİ KADROLARINA

AK Parti İl Başkanlığı ve Milletvekillerinin kamu atamaları ve görevlendirmelerinde ki yerelden olmayan isimler üzerinde uzlaşması Nevşehir oy hanesindeki eksi tabloya, yenileri eklemeye devam ediyor.

Kaynak: https://www.cthaber.com/haber/7355620/nevsehir-devlet-hastanesi-el-mi-degistiriyor

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
yaaaa uyumaya devam 6 ay önce
sendika başkanı temsilcisi kim oluyor da müdür atıyor kendinize bir sorun
Akıl var Mantık Var 6 ay önce
Hem liyakat esaslarını savunup hemde hemşehricilik kokan yazılar kaleme alamazsınız. Sağlıkta farklı illerde farklı sağlık uygulamaları görmek bir yöneticiye ancak artı değer katar. Yıllarca aynı kurumlarda görev almış, bu sebeple yanlışları kanıksamış vizyon sahibi olması mümkün olmayan bir idari kadro mu arzu ediyorsunuz. O yöreli olmaması aksine kişiye objektif çalışma imkanı sunacaktır. Sağlık yönetimi ne yerel yönetime nede işletme yönetimine benzer. Bu tez sağlık yönetiminde ancak zarar verir.
Ha..ha.ha... 6 ay önce
Ne cumhur ittifakı gülerler adama...Bunlar MHP ye kadro mu verir.Keriz zannediyorlar mhp'lileri...Sözlesmeyi baldızla imzala MHP'den oy bekle... Alırsınız...
Tebrikler... 6 ay önce
Doğruları yazmışsınız Tebrikler. Ama eksik yazmışsınız.
asım 6 ay önce
cumhur ittifakının işi çok zor
nasıl yazı 6 ay önce
Allah aşkına sendikacılık particilik memleketçilik nedir.Sistemi bölmekten adam kayırmaktan başka bir şey değil bu yaklaşım.657 Devlet memuru liyakat ölçüsünde Türkiyenin her yerinde hizmet eder. Liyakat sahibi eğitimli personel yönetici olabilir. Yazdığınız yazı resmen facia
8
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?