PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sendika Başkanının Eşi Sağlık Bakım Müdürü Görevden Alındı: 1 Aydır Raporlu Olduğu İçin Yazısı Tebliğ Edilemiyor!

Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Ahmet Yılmaz’ın eşi, Ordu Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hicran Yılmaz’ın 1 ay kadar önce görevden alındığı ancak raporlu olduğu için karar tebliğ edilememesi nedeniyle yerine atama yapılmasına rağmen yeni müdürün görevine başlayamadığı öne sürüldü.

Atamalar 04.08.2021, 13:52 05.08.2021, 09:20 Güler Sağlam
Sendika Başkanının Eşi Sağlık Bakım Müdürü Görevden Alındı: 1 Aydır Raporlu Olduğu İçin Yazısı Tebliğ Edilemiyor!

Sağlık-Sen Ordu Şubesinin yönetiminde bulunanlardan çoğunun kendileri veya eşlerinin kurumlarda üst düzey yönetici olması muhalefetin yanı sıra Cumhur ittfakı ortağı MHP’nin, hatta AK Partili  vekillerin bile eleştiri konusu olmuştu.


Görevden Alındı Ama 30 Gündür Yeni Sağlık Bakım Müdürü Atanamıyordu: Şimdi Atandı! TIKLAYINIZ


Hem sendikacı, hem işveren

Hem sendika yönetiminde üst düzey görev alıp hem de kamuda üst düzey yönetici olunması bizim tarafınızca da etik olarak görülmese de maalesef Ordumuz da bu uygulama siyasilerin itirazlarına rağmen uygulanmakta idi. Bu sendika yöneticileri ya taraf olursun ya bitaraf olursun mantığı ile diğer sendika üyelerine ve yöneticilerine bir çok baskı yaptığı yönünde bilgiler sizler gibi bizlerin de bir çok kez kulağımıza gelmiştir.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Atama yapıldı ama tebliğ edilemedi

Apselesen bu sorun yavaş yavaş çözülmeye başladı gibi. Aklın yolu birdir ne de olsa. Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz’ın eşi Ordu Devlet Hastanesinde (Bashemşire)Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak çalışır iken 1 ay kadar önce aniden Sağlık Bakanlığı tarafından bir günde görevden alındığı bilgileri gündeme bomba gibi düştü. Yaptığımız araştırmada bu hanım efendinin yerine yeni bir müdür atandığı bilgisine ulaştık. He ne kadar Ordu Devlet Hastanesi resmi internet sitesinde halen Sağlık Sen Ordu Şube Başkanının eşinin ismi ve fotoğrafı dursa da olay duyulduğu günden beri rahatsızlığı nedeni ile istirahat raporu aldığı bu yüzden kararın kendisine tebliğ edilemediği için bu görev değişimin yapılamadığı söylentileri mevcut.

Bu rapora yorum var mı?

Devlette devam esastır gerekir ise evine veya muhtara tebligat yapılması yeterli olduğu aşikar olup bu aşamaya gelmeden sorunun sağ duyu ile çözüleceğini düşünüyoruz.

Şimdi Ordu Sağlık camiası Ahmet Yılmaz’ın eşinin aldığı Sağlık raporları hakkında gazeteler veya Facebookunda bir yorum yapıp yapmayacağı ile bu raporu Ordu Devlet Hastanesi Başhekim Atilla Gürgen’in hakem hastaneye sevk edip etmeyeceğini merak ediyor. 

Kaynak: Hayat Gazetesi Ordu

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (6)
Erdal 6 ay önce
Darısı Kocaeli deki sendikacı eşlerin başına
...... 6 ay önce
şu devletin düştüğü hale bak, nerdeeennnn nereeeyeeeeee
Asabi 6 ay önce
Antalya ya darılsın inşAllah aidsli başkanın karısına sağlık sen virüs gibi her yerde mikrop yayıyor
her çıkışın bir inişi var dır 6 ay önce
gelirken iyi de gitmesi mi kötü
Kamil Balbay 6 ay önce
Kocaeli Sağlık Sen Başkan Yardımcısının eşi Türkiye – Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesine görevlendirilmeyle gidiyor.(Ücretin dolar üzerinden olduğunu biliyoruz.)Diğerinin eşi Derince Eğit.Araş.Hast.Müdür Yardımcısı olarak çalışıyor.Bu sağlık sen o kadar güçlü kiş yöneticilerine veya eşlerine kıyak görevlendirmeler yapıyor.
SEVİL 6 ay önce
İYİKİ DE GÖREVDEN ALINDI ALLAH BİLİR PERSOSNELE NE EZİYETLER YAPTI
-9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?