Şehir Hastanesinin 3 Müdürünün Görevden Alınmasına Sağlık Müdürlüğü Açıklama Yaptı!

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından Hastanelerde kullanılan tıbbi malzemelerin, hastanelere usulsüz ve sahte etiketle satıldığı yönündeki ihbar üzerine yaptığı operasyonun ardından çok sayıda şüpheli gözaltına alınmıştı. Operasyonla paralel zamana denk gelen bir diğer olayda ise Kayseri Şehir Hastanesi Müdür ve Yardımcıları görevden alınmıştı. Konuyla ilgili sağlık müdürlüğü açıklama yaptı.

Şehir Hastanesinin 3 Müdürünün Görevden Alınmasına Sağlık Müdürlüğü Açıklama Yaptı!
banner71

Hastanelerde kullanılan tıbbi malzemelerin, hastanelere usulsüz ve sahte etiketli verdikleri tespit edilen H.Ç. ve İ.Ç. isimli şahısların İşyeri ve ikametlerinde  yapılan aramada, çok sayıda ameliyatta bu ürünlerin kullanıldığı ve kamu zararına sebep oldukları anlaşıldı. 

Yapılan incelemede   şüphelilerin Şehir Hastanesi’nde de usulsüz ameliyat ipleri sattıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin  emniyette suçlarını itiraf ettikleri ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları öğrenildi. 

TIKLAYIN

Aynı zamanlarda Kayseri Şehir Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ö.Y., İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı S.S., Personelden Sorumlu Müdür Yardımcısı E.A.’nın görevden el çektirilmesi üzerine .Kayseri yerel basınında görevden almaların "Şehir Hastanesi’nde deprem" olarak haber yapılmasının ardından Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. 

Açıklamada “30 Eylül 2019 tarihli gazetenizde yer alan “Şehir Hastanesinde Deprem” başlıklı haberin içeriğindeki iddiaya istinaden; Kayseri Şehir Hastanesinde görevden alınan müdür ve müdür yardımcılarının, gazetenizde yer alan ve hukuki süreci adli mercilerce başlatılmış olan konuyla ilgisi yoktur. Kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi. 

GÖREVDEN ALINAN MÜDÜRLERDEN AÇIKLAMA 

Ayrıca görevden alınan Kayseri Şehir Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ö.Y., İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı S.S., Personelden Sorumlu Müdür Yardımcısı E.A. yazılı açıklama yaptılar.

Açıklamada, “Gazetede adı geçen malzeme alımı usulsüzlüğü olayını gazete haberi ile öğrendik. Zira soruşturmanın gizliliği gereği bu olay tarafımızdan duyulmadığı gibi, satın alma bölümüyle benim yaptığım için hiçbir ilgisi yoktur. Kriminal olayla ilgili tarafıma açılmış, herhangi bir idari ve adli soruşturma dahi bulunmamaktadır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
33
33 - 11 ay Önce

Şehir hast başlı başına sorun amma velakin Kayseri ve mersin de onca yetki ile yönetmeyi beceremeyen il mudürlerini derhal el çektirilmeli. Zira il müdürlerinin 2 yılda sicilleride oldukça kabarık. sadece personele mobing yapmaktan işlerine bakmıyorlar

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 11 ay Önce

Zimmet ile ilgili bir gelişme var mi lütfen bilgilendirir misiniz

Adnan demirel
Adnan demirel - 11 ay Önce

Bizde hastanede çalışıyoruz üç müdürümüzde çok değerli insanlar neden görevden alındıklarını anlayamıyoruz kesinlikle görevden alınacak ne. Bir şey yapacaklarına ne de sefhen bir yanlış yapacaklarına inanmıyoruz müdürlerim gayretli bilgili çalışkan bulundukları makama uygun insanlardır

Hdjskks slldl
Hdjskks slldl - 11 ay Önce

Zimmet ile ilgili gelişme haberlerinizi bekliyoruz

Tyf
Tyf - 11 ay Önce

Bunların usulsüzlüğü adaletsizliği yeni değil bunlar kendilerince bi şirket oluşturmuşlardı orda hak hukuk adalet tanımıyorlardı ama kimsenin ahi kimsede kalmaz yanlışla iki yüzlülükle edinilen hiç bi şey kalıcı olmuyo bunu gösteren Allah'a hamdolsun...

SIRADAKİ HABER