Şehir Hastanesine 1 Aydır Başhekim Atayamadılar!

Atatürk Şehir Hastanesi’nde Adil Ozan Gökuç’tan boşalan başhekimliğe bir aydır atama yapılmaması Tabip Odası’nın eleştirisini getirdi.

Atamalar 19.08.2020, 12:08 19.08.2020, 12:11 Güler Sağlam
Şehir Hastanesine 1 Aydır Başhekim Atayamadılar!

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Necdet Uçan, pandemi süreci  ile ilgili düzenlediği basın toplantısında Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne bir aydır yeni başhekim atanmadığını açıkladı.

TIKLAYIN

Pandemi ile mücadeledeki eksikleri dile getiren Uçan, başhekim olayına da ayrı bir paragraf açarken, ” Hal böyle iken ilimizin en büyük hastanesi olan Atatürk Şehir Hastanesine halen başhekim atanmamış, bazı ilçelerde İlçe Sağlık Müdürü kadrolarına atama yapılmamıştır. İdari kadrolardaki bu boşluk nedeniyle pandemi sürecinin yönetiminde aksaklıklar yaşanması kaçınılmazdır.” dedi.

Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Adil Ozan Gökuç, geçtiğimiz ayın ortalarında  görevine veda etmişti. 2017 yılından beri  başhekimlik görevini sürdüren ve başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Gökuç’un sözleşmesi İl Sağlık Müdürlüğü’nce yenilenmeyince Devlet Hastanesi’ndeki görevine dönmüştü.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?