PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sahte Doktor Nedeniyle Görevden Alınan Başhekimin Yerine Atama Yapıldı

Sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalının patlak vermesinin ardından Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı soruşturma sonrasında görevden alınan Başhekimin yerine İç Hastalıkları Uzmanı Gökhan Özdemir atandı.

Atamalar 20.12.2022, 20:40 Cansu Polat
Sahte Doktor Nedeniyle Görevden Alınan Başhekimin Yerine Atama Yapıldı

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan soruşturmaya istinaden başhekim değişikliği yapıldı.

"Sahte doktor" soruşturması kapsamında Çerkezköy Devlet Hastanesi başhekiminin yönetici sözleşmesinin feshedilmesinin ardından çalışma başlatıldı.

Bu çerçevede Uzm. Dr. Özdemir, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi oldu.

Çerkezköy Devlet Hastanesi yetkilileri, hastanede uzman bir doktorun yanında yaklaşık 4 aydır gözlemci asistan olarak bulunan zanlı hakkında suç duyurusunda bulunmuş, araştırmada diplomalarının sahte olduğu anlaşılan ve polis tarafından gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe 25 Kasım'da tutuklanmıştı.

Sağlık Bakanlığı, Ayşe Özkiraz'ın "sahte doktor" olarak çalışmasına ilişkin Bakanlıkça yürütülen soruşturma sonucunda, çocuk cerrahisi uzmanına aylıktan kesme cezası verilmesine ve il içinde başka bir hastanede görevlendirilmesine, ameliyathane sorumlusu doktora kınama cezası verilmesine ve hastane başhekiminin yönetici sözleşmesinin feshedilmesine karar vermişti.

Yorumlar (1)
................ 2 ay önce
.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.