Sağlıkta Sözleşme Uzatma Darbesi... 180 İdareciyi Değiştiren Sağlık Müdürü Ankara’ya Gidecek mi?

Gaziantep il sağlık Müdürü olduktan sonra kendi ekibini kurmak için kolları sıvayan Ümit Mutlu Tiryaki, ataması yapılan Başkan, başkan yardımcısı, başhekim, başhekim yardımcısı, müdür, müdür yardımcısı, uzmanlar ve sözleşmeli yöneticilerin önümüzdeki hafta görevlerine başlayacaklarını söylemişti. Ancak dün ilk kez saglikpersoneliHABER.NET tarafından duyurulan yöneticilerin sözleşmelerinin uzatıldığı bilgisinin ardından Sağlık Müdürünün Ankara'ya gideceği öğrenildi.

Atamalar 15.10.2020, 14:02 15.10.2020, 17:04 Güler Sağlam
Sağlıkta Sözleşme Uzatma Darbesi... 180 İdareciyi Değiştiren Sağlık Müdürü Ankara’ya Gidecek mi?

Sağlık Bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdürü Mehmet İslamoğlu’nun 32 ile yönelik resmi kararı illere gönderildi. Bunun üzerine Gaziantep'te yapılan atamaların durumu da merak konusu oldu.

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. ümit Tiryaki, geçtiğimiz hafta Milletvekilleri, belediye başkanları, vali ve il başkanlarıyla yaptığı toplantı sonunda “Gaziantep il Sağlık Müdürlüğünde büyük bir değişim” yapmıştı.

Bu değişimle ilgili Türkiye genelinde olduğu gibi Sağlık Bakanlığı, 14 Ekim’de biten sözleşmeleri 3 ay daha uzatınca yapılan atamalarla ilgili işlemlerde gecikmeler olacağı belirtilirken, Sağlık Müdürü Dr. Tiryaki, atar topar Ankara’ya giderek, kadrosunu CKS etmek için gerekli girişimleri yaptığı da ileri sürüldü.

“-Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle    Bakanlık Makamından  alınan 14.10.2020 tarihli ve   124526  sayılı alınan Onay çerçevesinde;

—- Ekli 1 listede hitam tarihi 14.10.2020 olan İl Sağlık Müdürlerinin sözleşme hitam tarihleri 14.04.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

—- Ekli 2.listede hitam tarihi 14.10.2020 ve 14.12.2020 olan başkan, başkan yardımcısı, uzman, ilçe sağlık müdürü, başhekim, başhekim yardımcısı, müdür ve müdür yardımcılarının sözleşme ve görevlendirme hitam tarihi  14.04.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

—- Bu uzatmaya rağmen sözleşme yenileme iş ve işlemlerine devam edilecek olup, işlemleri biten İllerimizin yeni yöneticileri sisteme düşülecektir.

ATAMALAR GERÇEKLEŞECEK

Güvenilir kaynaklaradan aldığımız bilgiye göre , ataması yapılan tüm kadroların bir kaç gün içinde  görevlerine başlayacaklarını öğrenildi.

Gaziantep il Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, başkan, başkan yardımcıları, Kamu Hastaneleri Başhekimleri, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri, müdür yardımcıları ve uzmanlardan oluşan yaklaşık 180 bürokratın yerini değiştirdi.    

180 BÜROKRATIN YERİ DEĞİŞTİ

Gaziantep’te idareci kadrosunda 3 yıldan beri görev yapan başkan, başkan yardımcıları, Kamu Hastaneleri Başhekimleri, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri, müdür yardımcıları ve uzmanlardan oluşan 180 kişiye yakın bürokratın değişikliğine karar verildi.    

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLERİ ANLAŞMA İMZALADI

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan değişikliklerin ardından Şehitkamil İlçe Sağlık Müdürü Dr. Erol Karataş’;ın yeni dönem için sözleşmesi uzatıldı. Şahinbey ilçe sağlık müdürlüğüne ise Halk sağlığı uzmanı Dr. Mehmet Gökdeniz yeni dönem için atandı. 

SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRLERİNE YENİ ATAMALAR OLDU    

Kamu Hastanelerine bağlı hastanelerde Başhemşirelik görev tanımları, Sağlık Bakım Hizmetleri müdürlüklerine dönüştürülmüştü. Bazı hastanelerde erkek hemşireler müdürlük görevini yapmaktaydılar. Yeni sözleşme dönemlerinde İl Sağlık Müdürü bu müdürlükte görev yapacakların tamamının bayan hemşirelerden oluşan bayan müdürleri atadı.    

HASTANE MÜDÜRLERİ DEĞİŞTİ     

Sözleşme dönemleri sona gelen ve 3 ay görev süreleri uzatılan Kamu Hastanelerinde görevli İdari ve mali hizmetler Müdürlüklerinde büyük değişim yaşandı. Müdür yardımcılıklarında ise tamamına yakını değişti. Yerlerine yenileri atandı. İlk Belirlemelere göre, Cengiz Gökçek Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesine Mali ve İdari müdürü olarak Halen Müdürlük görevini sürdüren Fahri Ağcan, Abdülkadir Yüksek Devlet Hastanesi Müdürlüğüne ise Necip Binici sözleşme imzaladığı öğrenildi. 

TIKLAYIN

A TAKIMINDA KİMLER GİTTİ KİMLER KALDI     

Sağlık Bakanlığı tarafından kısa bir süre önce Gaziantep’e İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan değişiklik reformu sonucu çalışacağı A takımı bürokratlarını teker teker çağırarak sözleşme imzaladılar     

SAĞLIK MÜDÜR YARDIMCILARI:    

    Personel Hizmetleri Başkanı Yemliha Coşkun    

    Personel Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Geyik    

    Destek Hizmetleri Başkanı Hasan Tiryakioğlu    

    Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı -1- Mehmet Ali Aslan    

    Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı -2- Ali Bulam    

    Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Kadir Çağlar Çatak    

    Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yrd. Burcu Günsoy    

    Sağlık Hizmetleri Başkanı Cem Barlıoğlu    

    Sağlık Hizmetleri Başkan Yrd-1- Davut Vecdi Ersöz    

    Sağlık Hizmetleri Başkan Yrd -2- Hüseyin Özkan    

    Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Levent Sağlam    

    Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yrd-1- Bekir Akıncı    

    Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yrd -2- Ferit Yetkinşekerci    

    Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Cem Uraldı    

    Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yrd-1- Vejdi Yıldız    

    Suriye Görev Gücü Başkanı Mustafa Ağar    

    Suriye Görev Gücü Başkan Yrd-1- Muhammet Öztekin    

    Suriye Görev Gücü Başkan Yrd-2- Uğur Karataş

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
bürokratların işgüzarlığı bu... 3 ay önce
canları istediğini hemen istemediklerini aylarca bekletir. yazık günah bakanlıkta kim baş ,kim ayak belli değil. MAALESEF gerçeklerle bakanlık şimdi yüzleşmesi lazım.
öyle bürokratlar var ki bakanlıkta milletvekillerini dinlemiyor 3 ay önce
haddini maksadını aşan bürokratlar var .millevekillerini bile dinlemeyecek kadar ileri gitmişler. kimsede bunları malasef durduramıyor. kime neye hizmet ediyorlar?
Alla Alla 3 ay önce
Gene mi yılan hikayesi
Müdürün işi de zor 3 ay önce
Bu müdürü ya görevden alırlar ya da ankara listesini kabul eder bakalım ne olacak...akıştayız....
Hakkari 3 ay önce
Lütfen detaylı olarak bir Hakkari haberi yapar mısınız
-12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?