Sağlık Yöneticisine Torpilli Alım İddiası: Adrese Teslim Hemşire Öğretim Görevlisi İlanı!

Kamuoyu tepkileri ve YÖK’ün uyarısına rağmen adrese teslim akademik ilanlar yayınlanmaya devam ediliyor. BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ELEMANI ALIM ilanının, ilde görevli bir sağlık yöneticisini işaret ettiği iddia edildi.

Atamalar 09.01.2022, 17:10 09.01.2022, 17:24 Zeynep Elmalı
Sağlık Yöneticisine Torpilli Alım İddiası: Adrese Teslim Hemşire Öğretim Görevlisi İlanı!

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinden Adrese Teslim Akademisyen İlanı

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) kişiye özel ilanlara ilişkin cezai yaptırım uyarısına rağmen üniversiteler, kişiye özel kadro şartları belirlemeyi sürdürüyor.

Bolu'da bulunan Abant İzzet Baysal Üniversitesinin 31 Aralık 2021 tarihli öğretim üyesi alım ilanında yeni bir skandal ilanının düğmesine basıldığı ileri sürüldü.

Birçok bölüme öğretim görevlisi alınacağı belirtilen ilanda Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ilanında adrese teslim atama şartı oluşturulduğu iddia edildi. 

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Öğretim Üyesi alım ilanı:

"Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans sonrası sağlık kurumlarında en az 5 yıl yöneticilik yapmış olmak" 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tıbbi hizmetler ve teknikler bölümüne öğretim elamanı alım ilanına çıktı buraya kadar her şey normal .lisans mezunu hemşire ,tezli yüksek lisans yapmış olması gerekli,ALES puanı 70 olması gerekli birde öyle bir şey var ki 5 yıl yöneticilik yapmış olmak. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörüne soruyoruz!

Lisans mezunu kaç hemşire 5 yıl yöneticilik yapmıştır?

Adrese teslim bu alım ilan kim içindir?

Bu alım ilanının takipçisi olacağız

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
objektif dr 2 hafta önce
Gayet genel ifadeler kullanılmış, abartmaya gerek yok, y.lisansın dalı bile yazılmamış, el insaf, binlerce ilan içinde sondan 0nuncu olur bu ilan..
Y.H. 2 hafta önce
Siz heralde hiç Akademik ilanlara bakmiyorsunuz. Yada niyetiniz bozuk. Bu gayet genel bi ilan olmuş. Bence biraz başka üniversitelerin ilanlarına bakın. Direk tez çalışmasını şununla alakalı olacak diye yazan üniversiteler var. Bence yalan yere de kimsenin günahını almayın.
Ayhan 2 hafta önce
Yav şimdi senin bu yaptığınız haber mi. Benim çalıştığım hastanede, Sağık Bakım Hizmetleri müdürü hemşire ve 10 yıldır yönetici. Eski idari Mali İşler müdür yardımcısı hemşire ve 7 yıl müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Haberde sormuşsunuz "lisans mezunu kaç hemşire 5 yıl yönetici olarak görev yapmıştır" diye. Benim hastanede 2 tane var. Ama Türkiye geneli düşündüğümüzde sayı bayaaa çoktur bence. Biraz mantıklı haber yapın lütfen.
İlan 2 hafta önce
Biraz mantıklı haber yapın. Artık yüksek lisansı olmayan yönetici neredeyse yok. Yüksek lisans deseniz bölüm adı bile yazılmamış. Gayet genel bir ilan. Anlaşılan siz isme özel haber yapmışsınız.
ahmet tuna 2 hafta önce
Bu tarz arsız prof dr bürokrat idarecileri afişe edin ki okumakla adam olunmadığını itibar kazanılmadığını sayenizde tekrar görelim
insaf! 2 hafta önce
okumakla adam olunmuyor da neyle oluyor? teksas mı burası? el insaf!!!!
osman 2 hafta önce
bu adrese teslim ilandaki arkadas burdaysa bu kadronun hayrini gormesin ne diyelim.
şemşi paşa 2 hafta önce
amin
Kakdkfkfls@gmail.com 2 hafta önce
Bu kişi sağlık-sen şube başkanı Sami Yılmaz'ın baldızı.
Gerçekler . 1 hafta önce
Üniversiteler belli bir bir zümrenin kontrolüne girmiş Bilim yuvası değilde siyasal yapılara dönüşmektedir. ilk 500 de üniversitelerimizin olmaması gayet normal yazık ediyorsunuz bu ülkeye efendiler ..Bizden olacak anlayışı bir bakıma geleceğimize ihanet.Gençleri umutsuzluğa surüklüyorsunuz..Öğretim görevlilerinin, üniversite yöneticilerinin , siyasetçilerin çocukları haksızca kadrolara yerleştirilerek en önemlisi kul hakkını gözetmeden, bu imanınızımı güçlendiriyor, koltuğunuzda oturmanın suresinimi.Yazık siz demokrasi bekçisi olacağınıza , gözetip, adaleti sağlayacağınıza yapılanlara bir bakın..
Kesinlikle üniversite kadroları daha nitelikli insanların hakkı koltuk sevdasına düşmüş bazı yöneticilerin bu hezeyanları son bulmalı çok uyanıksınız ama ahlaki değerleriniz ….
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?