Sağlık Personeli İl İçi Atama Dönemi Başladı!

"Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine ilişkin Yönerge kapsamında Mayıs ve Kasım aylarında yapılan İl İçi Atama Dönemi başladı.

Atamalar 01.11.2021, 13:58 01.11.2021, 15:24 Zeynep Elmalı
Sağlık Personeli İl İçi Atama Dönemi Başladı!

Kadro imkanları ve Personel tayinlerinde hizmet puanının belirleyici olmasını esas alan Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine ilişkin Yönergesine göre atama dönemi olarak Mayıs ve Kasım ayları belirlenmişti. Buna göre Ekim ayının son günleri ile Kasım ayının ilk günlerinde İl Sağlık Müdürlükleri müracaatları kabul etmeye başladı.

1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 371 inci maddesi ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa dayanılarak hazırlanan "Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine Ilişkin Yönerge 25.02.2019 tarihinde Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin KOCA'nın imzasıyla yayınlanmıştı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bu Yönerge ile '' sağlık hizmetlerinin il içinde etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için il içinde görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personelinin atama ve yer değiştirmelerine imkanı'' verilmişti.

Ekim ayının son günleri ve Kasım ayı başında müracaatlar  ve duyurulur müdürlüklerce yapılır. İl içi atamaları ile ilgilenen personelin kendi sağlık müdürlüklerinin web sitelerini kontrol etmelerinde fayda olacaktır. 

Müdürlükler ihtiyaca göre il içi tayin açmaktadır. Mutlaka il içi tayin açılması gibi bir durum ise söz konusu değildir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
ABC 4 hafta önce
AÇILSA NE OLACAK 30YILLIK SAĞLIK ÇALIŞANIYIM KOCAELİDE İSTEDİĞİM HASTANEYE GİDEMİYORUM. HİZMET PUANIM 32BİN ÜZERİNDE. KÖRFEZ HASTANESİ HEP DOLU AMA SÜREKLİ ATANMIŞ BİRİLERİNİ DUYUYORUM İL İÇİ ATAMADA AÇILMAYAN BU KADROLAR NASIL DOLUYOR.
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?