Sağlık Müdürünün İstifasının Perde Arkası!

2,5 ay kadar kısa bir süre önce görev süresi uzatılan Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney geçtiğimiz çarşamba sabahı sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu. Kocaeli için Bakanlık tarafından yapılan garip atamalar süreci Ergüney’i istifaya götürdü. Detaylar haberimizde..

Atamalar 25.09.2020, 09:03 25.09.2020, 09:17 Güler Sağlam
Sağlık Müdürünün İstifasının Perde Arkası!

Üzüldüm; bence –ve özellikle pandemi sürecinde- başarılı bir yöneticilik örneği göstermişti. Medyanın kolay ilişki kurabildiği, bilgiyi medya ve kent ile olabildiğine şeffaf paylaşan bir isimdi.

ERGÜNEY ATAMALAR NEDENİYLE İSTİFA ETTİ

Peki, neden istifa etti?

Acayip yorumlar duyuyorum. Bir- Bunun bakanlık içinde iki farklı cemaatin güç kavgası olduğunu söyleyenler var. Cemaat tarikat işleri benim bildiğim bir alan değil. Bununla ilgili önüme net veri gelmeden de ben inanmam- inanmak istemem.

İki- Pandemide başarısız oldu, yoruldu diyenler var. Hayır. Söylediğim gibi, pandemide en hızlı reaksiyon veren testlere en erken başlayan illerden biriyiz. Çok başarılı ve uyumlu bir süreç geçirdi.

Yoruldu mu?

Hangi sağlık çalışanı yorulmadı ki? Yoruldu diye bırakması da muhtemel değil.

Öyleyse geleyim kendi yorumuma…

Şenol Ergüney, telefonlarını açmıyor. Açsa ona da soracağız ama benim anladığım kadarıyla Ergüney’in sorunu son atamalar.

Görünen bu…

ATAMA TRAFİĞİNE BAKIN!

Gerçekten de Sağlık alanında son dönemde ilimizde baş döndüren bir atama trafiği vardı

Ergüney’in önerileri de kabul görmemişe benziyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan rotasyon listesi adeta alt üst oldu.

TIKLAYIN

Bakalım:

Bir- Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır önce SEKA Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanmıştı ama kabul etmedi. Bir kulis sürecinden sonra da yerinde kaldı.

İki- Önce Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine gönderilen Mürsel Durmaz bu görevi kabul etmedi. Açığa düşen Durmaz önce Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına ardından Halk Sağlığı Başkanlığına atandı.

Üç- İl Müdürlüğü tarafından sözleşmesi Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı için imzalanan Arzu Aşı’nın yerine geçen hafta çarşamba günü Mürsel Durmaz atandı. Mürsel Durmaz’ın atanması üzerine Arzu Aşı Başkan Yardımcısı oldu. Aşı’nın başkan yardımcısı olarak sözleşmesi imzalanan Mehmet Orhan Ahi’nin sözleşmesi düştü ve aile hekimliğine geri döndü.

Dört- Ancak bir gün sonra yeni bir gelişme yaşandı. Çarşamba Halk Sağlığı Başkanlığına atanan Doç. Dr. Ali Yiğit’in sözleşmesi iptal edildi ve yerine Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına atanan Mürsel Durmaz atandı. Durmaz’ın atanması ile birlikte Doç. Dr. Ali Yiğit’in başkanlığı düştü. Bu gelişmenin ardından Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına Arzu Aşı, yardımcılığına ise Mehmet Orhan Ahi geri döndü.

Anlamaya çalışırken benim bile başım döndü. Varın yaşanan kaosu siz düşünün…

BİR KÜÇÜK İHTİMAL VAR

Uzatmayalım, bu garip atamalar süreci Ergüney’i istifaya götürdü.

Ama Selahaddin Hoca’nın istifasından farklı olarak ben Ergüney’in istifasında bir küçük geri dönüş ihtimali görüyorum.

Gerçekleşir mi bilmem.

Bekleyip göreceğiz, bakalım.

Adem TURGUT

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Finike personel 4 ay önce
Hala bekliyoruz bunca olayı nasıl örtbas edecekler
Leyla Özgecan 4 ay önce
Gerçekten göreve geri dönsün muhalefet ayakta alkışlasın. İlk seçimde muhalefetin eline güzel malzeme verdi biraz daha malzeme versin. Muhalefet sessiz izliyor ilk seçimde topa tutacaklar. Düzgün bir gelsinde seçimlere kadar ortalığı temizlesin.
İzmitli Ak yönetim 4 ay önce
Sağlık müdürlüğüne gelecek müdürün Allah yardımcısı olsun.beş yıl boyunca uyumuşuz malesef.malesef çalışma halka hizmet diye bişey kalmamış mahvetmişler.
Vatansever 4 ay önce
Nereye geri dönecek daha beter hale getirmeye mi? Kocaelide'ki AK Partili yöneticiler yaşanan rezillikleri görmüyorlar mı? Diş hastaneleri olayları, botoksçular bütün bunlar yaşanmadı mı? Bırakın geri dönmeyi hesap sorulması hesap vermesi gerekiyor. Bu kadar kirliliği de ancak Adem Çakır temizleyebilir o kapasite ve tecrübe onda var. Kocaeli'yi milleti düşünüp görevi liyakat sahibine hakedene versinler. Kocaeli'ye daha fazla ızdırap çektirmesinler.
bir sağlıkçı 4 ay önce
hdp ruhlu henüz 4 yıllık memur olan bir kişi müdür yard oldu. daha ne olsun
Fati̇h Düden 4 ay önce
ARKADAŞLAR KOCAELİNİN VEKİLİ MUHAMMED TEMEL DİYE BİRİ BAŞKAN OLSUN DEDİ ŞENOL BEY KABUL ETMEDİ.VEKİLE REST ÇEKİNCE OLANLAR OLDU
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?