Sağlık Müdürünün Atama Listesi Sonunda Onaylandı: ÇKYS'ye Düştü!

Sağlık camiasındaki kaosun giderilmesine yönelik siyasiler ve yerel gazetecilerden gelen tepkilerle gündeme gelen Gaziantep Sağlık Müdürlüğü bürokratlarının atamaları ÇKYS’ye (Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi) düştü.

Atamalar 10.11.2020, 14:03 10.11.2020, 14:08 Güler Sağlam
Sağlık Müdürünün Atama Listesi Sonunda Onaylandı: ÇKYS'ye Düştü!

Yaklaşık 3 yıldan bu yana kilitlenmiş olan İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı bürokrat kadrosu sonunda değiştirilebildi. Yaklaşık 3 ay önce İl Sağlık Müdürü’nün değişmesi sonrasında yeni İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’nin 1 ay önce kendi çalışacağı ekibi kurmaya yönelik yaptığı atamalar Sağlık Bakanlığı’nda onaylanmadan bekletiliyordu.

Bu beklemeye dayalı olarak Gaziantep’te Koronavirüs vakalarının artışında adeta patlama yaşandığını defalarca dile getirmiş ve siyasilere bu atama krizinin çözülmesi yönünde çağrıda bulunmuştuk. MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri ve diğer siyasilerin bu çağrımıza kulak vererek atama krizine el atmasıyla ve de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyarlılığıyla birlikte bu sorun nihayet çözüme kavuşturuldu. Peki kim nereye atandı? İşte bu sorunun cevabını siz değerli okuyucularımıza ilk duyuran olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

TİRYAKİ ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ
Ortadoğu’nun sağlık merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Gaziantep önümüzdeki dönemde de yine aynı hızlılıkla sağlık turizmi merkezi haline gelecek. Bunu sağlamak amacıyla ve bilinciyle hareket eden İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, ekibini, büyük bir kriz ortamında da olsa oluşturdu. Haftalardır onaylanmayan atamaların sonunda Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanması ile İl Sağlık Müdürü Tiryaki’nin eli şimdi daha güçlü hale geldi.

Sağlık Bakanlığı ÇKYS sistemine Son dakika Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan 3 başkanlığı sisteme girdi. Diğer başkan ve Başkan Yardımcıları, Başhekimler, Başhekim Yardımcıları, Hastane Müdürleri, Hastane Müdür Yardımcıları ve Uzmanlardan oluşan bürokrat kadronun gün içinde peyder pey düşeceği öğrenildi.

KORONA’YLA MÜCADELE SAĞLAM’A ALINDI

ÇKYS sistemine biraz önce düşen Dr. Levent Sağlam ise Halk Sağlığı Başkanlığı’na getirildi. Halk Sağlığı Başkanlığı Koronavirüs ile mücadelenin en tepe noktası olarak bilinen ve oldukça önemli bir konum olarak dikkat çekiyor. Dr. Sağlam daha önce Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini yürütmüş deneyimli bir isim olarak tanınıyor.

MALİ İŞLER TİRYAKİOĞLU’NDAN SORULACAK
Destek Hizmetleri Başkanlığı’na daha önce Gaziantep İl Sağlık Müdürü yardımcılığı yapmış ve bir dönem Bakanlık Suriye Görev Gücü Koordinatörlüğü’nü yürütmüş olan başarılı bürokrat Hasan Tiryakioğlu atandı.
COŞKUN PERSONELLERİN BAŞINA GELDİ
Personel Hizmetleri Başkanlığı’na ise daha önce Hatay İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevi yapmış olan ve personel konusunda donanımlı ve deneyimli bir isim olan Yemluha Coşkun atandı.

AYRINTILAR GELİYOR

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (18)
Sivas 10 ay önce
Uz.Dr.Levent Sağlam ile Sivas'ta çalışma fırsatı yakaladım kendisinin Gaziantep Halk Sağlığı Başkanlığı görevini en iyi şekilde yapacağından hiç şüphem yok. Kendisini tebrik ediyor ailesine ve kendisine hayırlı olmasını diliyorum
Hemşire 10 ay önce
Gaziantep e hayırlı olsun sonunda düştüler.Lütfen diğer iller içinde atama krizi çözülsün.Neden bekleniyor corona tüm illerde var.Bakanlık elinde sözleşme bekleterek ne yapmaya calısıyor anlamıs degiliz.Personel saglık olarak diğer iller içinde tepkileri ortaya koyan haber yapılması gerekiyor.Atama krizi antepten ibaret değil.
Adana01 10 ay önce
Adana listelerinde liyakatsiz isimleri umarım bakanlık atamaz. adanada hastanelerde doktor yokmuş gibi çevre illerde hekim olarak çaışan yöneticileri nereden buldunuz. adanayı bilmeyenlerle korona mı yönetecekler? sözleşmeli kadrolar birilerini büyük illere çekmek için mi var? nerede liyakat? ahlaksız idareciler istemiyoruz başımızda
memur01 10 ay önce
L MÜDÜRÜ HALİL HOCAMIZ LİYAKAT SAHİBİDİR.ŞUANDA GÖREV YAPAN YADA DAHA ÖNCEKİ ATAMALARDA LİYAKAT VARMIYDI ? HİÇ TECRÜBE SAHİBİ OLMAYAN BİR SÜRÜ KİŞİ YÖNETİCİ OLARAK ATANDI.DOKTORLUK DIŞINDA HİÇBİR TECRÜBESİ OLMAYANLAR DİREK BAŞHEKİM YAPILDI.ŞİMDİ LİYAKATSIZ DEMEK YANLIS.ATAMALAR YAPILMAZSA HİÇBİR İŞ YÜRÜMEZ DOGRU DÜZGÜN.ATAMAYAN YÖNETCİLER GÜNÜ KURTARMA MODUNDA.BAKANLIGIN YA ONAYLAMASI YA DA UYGUN DEĞİL DİYİP GÖNDERMESİ GEREKİYOR LİSTELERİ.ÇÜNKÜ IZATMA TARİHİNDE BİR KESİNLİKTE YOK.HER AN GİDEBİLİRİM DÜŞÜNCESİYLE PERSONELLE İLGİLENMİYOR KİMSE.ALIMLAR AGIRDAN ALINIYOR.
Adana seyhan 9 ay önce
Adanada müdürün eski başhekimlik yaptığı seyhan devlet hastanesine müfettişleri gönderirseniz bir daha değil müdürlük idarede sandalye dahi teslim etmezdiniz. Zaten müdürlükte çok uzun vadesi olmaz. Bakın görün.
Manisaaaa 10 ay önce
Bakanlık Manisa’yı ne zaman görecek .Nisana kadar uzatmak il deki kaosu daha da arttırdı.Görmezden gelmek ötelemek neyi çözecek .Covid inanılmaz artıyor.İdareciler endişeli ve belirsizlikten dolayı motivasyonları yok.artık Manisa yok sayılmamalı ve atamalar yapılmalı......
ahmettttt 10 ay önce
SIRA ADANA DA...SAYIN BAKANIMIZ ADANA İÇİN HIZLI BİR ÇÖZÜM BULMASI GEREKİYOR.5 GÜN KALDI.YENİ EKİPLERİN BAŞLAMASINI BEKLİYORUZ.
Seyfi Kartalkuşunu 10 ay önce
corona var.
Memur 10 ay önce
Sorun sadece Antepte değil Adana kaos devam ediyor Adana yı bekliyoruz.
akın 10 ay önce
Günlerdir gaziantepi yayınlıyorsunuz.
Konyada hala bekliyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?