Sağlık Müdürüne Ak Parti İl Başkanlığı Operasyon mu Yapıyor?

Gerçek taraf sitesinde yer alan habere göre Samsun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’a, AK Parti Samsun İl Yönetimi tarafından itibar suikasti yapıldığı iddia edildi.

Atamalar 27.02.2021, 22:25 27.02.2021, 22:38 Güler Sağlam
Sağlık Müdürüne Ak Parti İl Başkanlığı Operasyon mu Yapıyor?

MBULANS UÇAKLA ANKARA’YA GİTTİ

Samsun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç, geçtiğimiz günlerde koronavirüs tedavisi için Ankara’ya özel ambulans uçakla gitti. Sağlık Kenti Samsun olarak lanse edilen Samsun'da tedavi olmak yerine Ankara'da tedavi olmayı tercih etmesi tepkilere neden olmuştu.

AK PARTİLİ YÖNETİCİLERİN HEDEFİNDE

Tedavisinin ardından Samsun’a geri dönen Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’a, AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Mahmut İşbilir tarafından yapılan yorum Samsun gündeminde olay oldu.

Mahmut İşbilir, yorumda, “Bu şehirde emrinizde bunca kamu hastaneleri varken şehrinizin Sağlık İl Müdürü olarak ambulans uçak ile Ankara ya tedaviye gitmeniz manidar” dedi. İşbilir’in Sağlık İl Müdürüne yaptığı yorumun AK Parti yönetiminde bazı isimler tarafından beğenilmesi dikkatlerden kaçmadı.

SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ KAPIŞMASI

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen’in Sağlık İl Müdürü olmasını isteyen AK Parti’de ki bazı il yöneticilerin, hastanenin İdari Mali Hizmetler Müdürü Göksel Kaplan tarafından Doç. Dr. Ahmet Şen ile görüştürüldüğü, bu görüşme sonrasında Ahmet Şen’in yakında imzalanacak olan, Sağlık Müdürlüğü Sözleşmesi’nde AK Parti İl Yönetimi’nin adayı olduğu iddia edildi.

TIKLAYIN


*Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen

KAPLAN’IN HEDEFİ

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen’in, Samsun Sağlık İl Müdürü olması durumunda, Göksel Kaplan’ın da mevcut Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Destek Hizmetler Başkanı Erol Öztürk’ün yerine gelmek istediği kulis bilgileri arasında yer aldı.

ŞENCİLER, DEMİRCAN’A KARŞI

Eski Sağlık Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan’ın, Samsun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’a verdiği destek bilinirken, AK Parti Samsun İl Yönetimi’nde ki bazı yöneticilerin Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen’i desteklemesi parti içerisinde kaosa neden oldu.


*Samsun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç

İL BAŞKANI NEDEN SESSİZ?

AK Parti Samsun İl Yönetimi'nin, İl Sağlık Müdürlüğü'ne yaptığı öne sürülen siyasi operasyonda, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun konu hakkında hiç bir açıklama yapmayarak sessizliğini sürdürmesi kamuoyunda merak oluşturdu.

Öte yandan Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç’un Ankara’da koronavirüs tedavisi olması gibi AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan’ın Tokat’ta karantina altına alınması da eleştirilmişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
DAM66 4 hafta önce
SAMSUN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN BU GİBİ KOMPLO İŞLER HİÇ DOĞRU DEĞİL ADAMLIKDA DEĞİL. MEVCUT MÜDÜR GAYET İYİ ADAM GİBİ ADAM. MÜDÜRÜN ALTINDA ÇALIŞAN BİRİNİN BU GİBİ İŞLERE GİRMESİ ADAMLIK DEĞİL. GÖKSEL KENDİNİ HERHALDE DEV AYNASINDA GÖRÜYOR. ONU HAVZANDAN ALIP SAMSUNUN EN BÜYÜK HASTANESİNE MÜDÜR YAPNLAR DOĞRU BİR İŞ DEĞİLDİ ZATEN. O GİTSİN HAVZAYA SAĞ. MEM. LUĞU YAPSIN....
ali veli 2 ay önce
İlahi adalet bir gün gerçekleşecektir.
Sağlıkçı 2 ay önce
Şu andaki bütün yöneticiler birlerinin isteğiyle koltukta oturuyorlar,o koltuğa oturturkende önce sorarlar bak biz seni aradığımızda işler bizim istediğimiz gibi halledilecek kabul ediyormusun diye?bunu bilmeyen yok zaten, şu an hiçbir yönetici bana samimi,işinin ehli ve dürüst gelmiyor
R.T.Erdogan'ın Yanındayız 2 ay önce
Akparti ne zamandan beri başhekimlerle görüşmek için hastane müdürlerini aracı olarak kullanıyor?Erol gitse göksel gelse ne değişecek o zaman? Bu müdür ve demircan zamanında getirilen tüm ekibin değişmesi gerekiyor ki Samsun sağlıkta ki chp,ip tahakkümü,kibir,fildişi kulelerinden bakma olayı bitsin.
Sultan 2 ay önce
Ahmet Hoca makami ne olursa olsun gonullerimizde adam gibi adamdir.saglik muduru olsa samsun ve samsunlular kazanir.Ama emin olun onun boyle laf canbazlarina ihtiyaci yoktur.Allah nerde olursa olsun yar ve yardimcisi olsun Allah utandirmasin.
Samsunlu Sultan 2 ay önce
Gündem değiştirmek için Kasıtlı yapılan bir haberden başka birşey değil. Haber değeri yok.
Haberi yapan sözde haber sitesi kim yada kimler çin Şehrimizi böyle olumsuz haberlerle gündeme taşıyor. Gerçek olan adam Samsun da tedavi olmak istememiş.
Samsun Doğruları 2 ay önce
Kulis bilgileri ile haber yapılmaz. Elle tutulur gözle görünür kanıt lazım. Bu haber kişilere iftira atmaktan başka bir amacı olmayan karalama kampanyası. Covid başladığı ilk günden itibaren canla başla çalışan hastane başhekimi ve çalışanlarını böyle başka amaçlara hizmet etmek için yapılan haberler haksızlıktan öteye gitmez.
Ankara Destek 2 ay önce
Ankara Destek te de sıkontı çokmuş! 2020 yılında 10 tane Araç ihalesi Pazarlık usulü yapılmış. 1 yıldır Pazarlık ihalesi ile 100 Araç kiralanıyor hemde 2-3 aylık kısa süreli pazarlık ihalesiyle.. Neden Açık ihale değil de 21 b pazarlık usulü? Muayene kabulünde de kontrol teşkilatı işi bilmeyenler seçilmiş, eksik araçlar, şartnameye uymayan araçlar çalışıyor, yabancı araç ve 20 araba eksik çalışıyor deniyor bunlar doğru mu?
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?