PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü ve Başhekim Anlaşmazlığının Perde Arkası

Savcılığa giderek İl Sağlık Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunan Başhekimin görevden alınmasının ardından İl Sağlık Müdürünün de istifasının istenmesinin ardından sürecinin perde arkası belli oldu.

Atamalar 06.06.2022, 17:11 07.06.2022, 02:35 Cansu Polat
Sağlık Müdürü ve Başhekim Anlaşmazlığının Perde Arkası

Kayseri’de uzun yıllardır İl Sağlık Müdürü Olarak Görev Yapan Ali Ramazan Benli istifasını vermesinin ardından Kayseri Şehir Hastanesinin Başhekimin de değişmesi ile olayların perde arkası ortaya çıktı.


*Ali Ramazan Benli

Geçtiğimiz hafta Kayseri Şehir Hastanesinin eski başhekimi tarafından Kayseri eski İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli hakkında “görevi kötüye kullandığı” iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ardından jet hızıyla Başekim Emin Silay görevden alınmıştı.

Başhekimin görevden alınmasının ardından Bakanlık tarafından istifası alınan eski İl Sağlık Müdürü Benli’nin de Kayseri Develi Toplum Sağlığı Merkezi’nde görev yapacağı belirtiliyor.


*Emin Silay

Şehir hastanesi Başhekiminin görevden alınması hem de il sağlık müdürünün istifasının alınmasıyla gözlerin çevrildiği Kayseri’de siyasi iradenin her iki bürokratın yaşanan gelişmelerden sonra görevlerine devam etmesini uygun görmediği, Bakanlıkla yapılan istişareler sonunda ise görevden almaların gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

Yorumlar (5)
Köylü 4 hafta önce
Sağlık müdürü hakkında çok vahim söylentiler var. Başhekim yanlış giden olaya dur dediği için kayseride kahraman oldu. Başhekim kendisinin görevden alınacağını bile bile mahkeme sürecine gitmiş. Helal olsun
Hüseyin 4 hafta önce
Başlık ne diyor haberde ne yazıyor !!!!!
Sağlıkçılar Kralı Orhan 3 hafta önce
Gerçekten içerik dopdolu. Nasıl başlık nasıl içerik? Haberi okumadan mı yayınlıyorsunuz?
Gayserilim 3 hafta önce
Bashekim hastaneyi yönetemedi. Hastane gunluk 13 bin hasta bakması gerekirken 6 binlere düştü. Ameliyatlar yapılmadı. Fakır fukara bashekım sayesınde özele gitti. Siyasilerde buna göz yumdu. Olaya müdahıl olan ve krizin çözmeye çalışan müdür de görevden alındı. Başhekım olacak şahıs hastanenin yönetim kitabı olan sözleşmeleri okudu mu acaba?
Mualla 3 hafta önce
Öylemi?
Hastane de doktor eksiğini tamamlamak müdürün görevi değil mi?
Pandemi de hastaneyi kapatıp hastaları özel hastaneye yönlendiren müdür değil mi?
Biz Yb da ve acilde çalışırken kendi resmini birkaç kişi ile birlikte " pandeminin kahramanı" diyerek caddelere asan müdür değilmi?
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?