Sağlık Müdürü Öz, Başhekim Yardımcısı Olarak Atandı!

5 yıldan bu yana Adana Kozan İlçe Sağlık Müdürü olarak görev yapan Murat Öz, Kozan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak sözleşme imzaladı.

Atamalar 13.11.2020, 10:28 13.11.2020, 10:34 Güler Sağlam
Sağlık Müdürü Öz, Başhekim Yardımcısı Olarak Atandı!

Kozan Devlet Hastanesi Başhekimlik koltuğuna Dr. Ahmet Çağlar Bozkurt getirildi. Başhekim Bozkurt önümüzdeki günlerde göreve başlayacak.

Uzun süredir “Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi gidecek mi? Kim gelecek?” gibi sorular herkesin konuştuğu konular arasındaydı. Geçtiğimiz günlerde Samandağ'da başhekim olarak görev yapan Ahmet Çağlar Bozkurt'un Kozan Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne getirileceği haberleri çıkmıştı. Ancak atamaların bakanlık tarafından 6 ay ertelendiğinden bu atamanın bir süre gecikeceği öğrenilmişti.

Yapılan atama sonucunda Ahmet Çağlar Bozkurt'un Kozan Devlet Hastanesi Başhekimlik görevi kesinleşti.

Yaklaşık 3 yıldır Kozan Devlet Hastanesi’nde başhekim olarak görev yapan Asuman Seda Bayram ise, Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görevlendirildi.

İlçe Sağlık Müdürü Murat Öz Başhekim Yardımcısı oldu

Kozan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde 5 yıldan bu yana görev yapan Murat Öz’ünde ataması Kozan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak gerçekleştirildi. Murat Öz’ünde koltuğunu Adana İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli Dr. İlker Telli'ye bırakacağı öğrenildi. Murat Öz ile İlker Telli’ninde önümüzdeki günlerde devir-teslim yaparak yeni görevlerine başlayacağı kaydedildi.

Çok mutlu olduğunu belirtti

Samandağ’da görev yapan Dr Ahmet Çağlar Bozkurt Kozan Devlet Hastanesindeki başhekimlik görevine başlaması ile ilgili olarak sosyal medya adresinden paylaşım gerçekleşirdi. 4 yıldan bu yana Samandağ'da görev yaptığını ifade eden Bozkurt yaptığı paylaşımda;

“Yaklaşık 4 yıldır ekmeğini yediğim şehirden ayrılma vakti geldi çattı. Özleyeceğim o kadar çok şeyi var ki. Hangisini söyleyeceğimi bilemiyorum. Ama artık memleketime bir kez daha hizmet etme zamanı geldi. Yeni görev yerim Kozan Devlet Hastanesi Başhekimliği. Bu göreve layık gorenlere bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ederim. Bir cok ilde yonetici olarak çalışsamda ilk kez bu kadar heyecanlı ve istekliyim. Rabbim devletime ve milletimize hayırlı işler yapmayı nasip etsin inşallah.”

Kozan Devlet Hastanesi Başhekimliği ile ilgili olarak kamuoyunda sıkça dedikodular ortaya çıkmış, doktor gidişlerinin sorumlusu olarak yönetim gösterilmişti. Yeni başhekimin gelmesi ile birlikte bu sorunların çözülüp çözülemeyeceği merakla bekleniyor. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Memleket 11 ay önce
Bunlardan başka hiçkimse "başhekim,başhekim yardımcısı" olmaya layık değil demek ki.Bir yerden başka yere.Ne güzel.Bu 2023 geldiğinde bizde bunları oradan oraya ödüllendirenleri ödüllendireceğiz!!!!!!
sağlık memuru 11 ay önce
Adalet diye birşey kalmamış ülkede Allah sonumuzu hayır etsin.başımıza daha neler gelecek...
alim 11 ay önce
ALLAH herkese sırayla amir olmayı nasip etsin (yanında partiden kağıt'da olunca dadından yenmez:)))) )
Dermancan 11 ay önce
Sorun başhekimde değildi sanırım. Orda çalışan arkadaşlarlarla konuştuğumda hemşir den birini idari mali işler müdürü yapmışlar oda bişiyden anlamıyor dediler. İşin özü çalişanlarin mesleğine göre görevlendirseler daha iyi olur diye düşünüyorum.
Doğrucu 11 ay önce
Bayram murat öz hocam için çok sevindim iyi bir idarecidir.devletini de beraber çalıştığı memurlarını da korur gözetir asla personelini ezmez ve ezdirmez .yeni görevi hayırlı olsun
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?